Evlenmekten korkuyorum

selen_0000

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2024
1
0
17
Herkes merhaba 18 yaşıma yeni bastım ve 7 aylık bir ciddi ilişkim vardı sevgilim benim akrabamdı ve 24 yaşındaydı birbirimizi çok seviyorduk ve ailelerimiz bu ilişkiyi onaylıyorlardı onunla konuşurken doğru kişi olduğundan eminim
gerçekten bana karşı çok hoşgörülü ve değer veriyotdu ama benim içimde hep onunla
konuşurken kötü bi his vardı beni ondan uzaklaşıyordu onun evlenme yaşının geldiğinin farkındaydım ben 25 yalına kadar evlenmek istemeyen biriydim hep birden kararım değişti ve iki yıl sonunla evlenme kararına vardım ama yine de içinde hep bi kötü bi his vardı onunla ayrılmak istedim ama her seferinde beni bırakmadı hep ikimizi yine birleştirmeye çalıştı erken evlenme psikolojisine girdim ve psikolojim bozuldu üç gün önce ayrılma kararı verdim en çokta ilerde evlenirsem karşıma onun gibi iyi birinin çıkmayacağından korkuyorum onu oyalamak istemediğim için ayrıldım sizce evlenseydim daha mı iyiydi üniversite de okumayacağım

Herkes merhaba 18 yaşıma yeni bastım ve 7 aylık bir ciddi ilişkim vardı sevgilim benim akrabamdı ve 24 yaşındaydı birbirimizi çok seviyorduk ve ailelerimiz bu ilişkiyi onaylıyorlardı onunla konuşurken doğru kişi olduğundan eminim
gerçekten bana karşı çok hoşgörülü ve değer veriyotdu ama benim içimde hep onunla
konuşurken kötü bi his vardı beni ondan uzaklaşıyordu onun evlenme yaşının geldiğinin farkındaydım ben 25 yalına kadar evlenmek istemeyen biriydim hep birden kararım değişti ve iki yıl sonunla evlenme kararına vardım ama yine de içinde hep bi kötü bi his vardı onunla ayrılmak istedim ama her seferinde beni bırakmadı hep ikimizi yine birleştirmeye çalıştı erken evlenme psikolojisine girdim ve psikolojim bozuldu üç gün önce ayrılma kararı verdim en çokta ilerde evlenirsem karşıma onun gibi iyi birinin çıkmayacağından korkuyorum onu oyalamak istemediğim için ayrıldım sizce evlenseydim daha mı iyiydi üniversite de okumayacağım
18 yaşındasın ve evlenmek mi istiyorsun doğru mu anladım ? Okulun yok mu senin ? Bir hayatın bir amacın hedefin ne bileyim bir çevren yok mu . 18 yaşında akrabanla evlenmek sana ne kazandıracak? İleride evlenirsen karşına ne çıkar kimse bilemez ayrıca bu kişi ile evlenirsen çok muhteşem bir evliliğin olacağının garantisini de kimse veremez. 18 de gelin olup 19 da anne olup bir de evlilik kötü giderse parasız işsiz tecrübesiz diplomasız bu hayatı tırmalarsın. Akıllı ol önce kendine bir is meslek edin sonra bakarsın evliliğe

hoşgörülü ve değer verme olayları evlenene kadardır. kaç tane kadın var bunu yaşayan. sen gerçekten emin misin bu adamın bu kadar mülayim olduğuna? eğer öyle biriyse seni bekler niye ayrılıyorsun ki? şuan evlenemem demene rağmen seni evlenmek için baskılıyorsa seni elde etme amaçlı kafasında plan kurmuş demektir. evlendikten sonra karakteri 180 derece de değişebilir. her evlilik bir risk.

Okulunu okusan, eline mesleğini alsan.. Kimseye muhtaç olmayacak yaşlara gelsen güzel olmaz mı? Çevrende akrabalarından başka ilgi duyabileceğin, sevip sevebileceğin erkekler de olacak hiç merak etme ...Daha küçüksün şimdi ben 13 yaşında bir kız annesiyim 18 yaşında evlenmek isteyeceğini düşünmek bile istemiyorum..Yazık gençliğine..

Saçmalama lütfen kendine gel. Eğitimin, mesleğin, işin gücün yok hala çocuksun. Adamla ilgili kötü bir his var diyorsun. Anlaşamazsanız boşanamazsın bile ekonomik özgürlüğün olmadan.
Karşına ileride onun gibi iyisi çıkmazsa da çıkmayıversin ne olacak. Hayattaki en önemli doyum noktasını aşk zannetmekten vazgeçin artık. Çalışırsın, kazanırsın, kariyer yaparsın, gezersin, dünyayı gezersin. Yalnız bir kişisel gelişim, kişisel olarak birine bağlı ve muhtaç bir hayat yaşamaktan iyidir.
Hem karşına çıkabilecek en iyi insanın o olduğuna nereden eminsin? Kaç insan tanıdın? Dün doğmuşsun daha!

Mesai bitene kadar oyalanayım diye girdim şuraya, sinirlerim oynadı.

Bence de korkmalısın.

X