Evlenmeden önce keşke bunları söyleseydim!!

papatya58

AŞKSIN SEN.........
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2008
132
0
38
evet bayanlar başlıkdan da anlaşıldığı üzere hani evlenmeden önce bi görüşme safası olurya ne şekilde yada ne kadar sürede olursa olsun keşke evlenmeden önce ben şunu şunu söyleseydim dedikleriniz neler acaba?
mesela ben gezmeyi severim,aileme sık giderim,onlarda kalmak isterim vs.. aklıma bunlar geldi yazdım yazdığınız şeyler ban bi noktada yardımcı olacak herkes yazarsa çok sevinirim..şimdiden teşekkürler..:enbuyukkk:

bazi erkekler eşlerini çalıştırmak istemiyo
bu konudaki istegini belirtebilirsin mesela
benim aklıma ailk bu geldi

evlenmeden önce şimdi çok iyisin ve anlayışlısın evlendikten sonra değişmenden korkuyorum derdim hala o sözümü şimdi hatırlarız içinde oldukça yer etmiş yerimseniben

dışarıya tek çıkabilir misin, alışverişi kim yapar(cimri mi), birşey alırken fikir sorar mı bunu gibi şeyler olabilir şu an aklıma bunlar geldi...

ailene yapacağın herhangi bir yardıma,
onlara alacağın herhangi bir hediyeye ve bedeline karışır mı?
çalıştığın halde parana hükmedebilecek misin?
yoksa direksiyon sürekli onda mı olacak?
ailen gedliği zaman surat yapacak mı?
bugün pazar misafir kabul etme deyip kendisi 1 saat sonra gezmeye çıkıp seni evde tek bırakacak mı?
hamilelikte seni üzecek mi?
baba olmak istiyorum deyip, bütün sorumluluğu sana yükleyecek mi?
ailenden biri hasta olduğunda o da ziyarete gelecek mi?
kandillerde veya özel gunlerde ilkokul arkadaşlarının annelerine babalarına kadar ararken , lütfedip aileni bir kez arayacak mı?

bunların hepsini yaşadım yaşıyorum.
ayrıca evlenmeden konuşmak hakikaten işe yarar. eşim bana öyle diyor evlenmeden önce söyleseydin.

ailene yapacağın herhangi bir yardıma,
onlara alacağın herhangi bir hediyeye ve bedeline karışır mı?
çalıştığın halde parana hükmedebilecek misin?
yoksa direksiyon sürekli onda mı olacak?
ailen gedliği zaman surat yapacak mı?
bugün pazar misafir kabul etme deyip kendisi 1 saat sonra gezmeye çıkıp seni evde tek bırakacak mı?
hamilelikte seni üzecek mi?
baba olmak istiyorum deyip, bütün sorumluluğu sana yükleyecek mi?
ailenden biri hasta olduğunda o da ziyarete gelecek mi?
kandillerde veya özel gunlerde ilkokul arkadaşlarının annelerine babalarına kadar ararken , lütfedip aileni bir kez arayacak mı?

bunların hepsini yaşadım yaşıyorum.
ayrıca evlenmeden konuşmak hakikaten işe yarar. eşim bana öyle diyor evlenmeden önce söyleseydin.

çoooook teşekkür ederim kızlar hepiniz harikasınız bende bunları yaşamak istemiyorum heycandanmıdır nedir aklıma soracak soru gelmiyor benimde buraya konu açmak aklım ageldi...yukarda dediklerin çok doğru en azından söyleyelimde onlara malzeme vermeyelim demesinlerki önceden söleseydin..

evlenmeden önce keşke kesin bi dille ben senin ailenle beraber oturmam ona göre deseydim
arada bi gelip bayaa kalıyolar dAşakkıdı

alışkanlıklarının baştan kabul etmesini iste
ben o konuda problem yaşıyorum hala gizli sigara içiyorum evleneli bir yıl oldu

teşekkürler hepinize verdiğiniz bilgiler için umarım ilerde bi değişiklik olmaz ....ben en azından söyliyimde demedin demesin...

evlenmeden önce keşke kesin bi dille ben senin ailenle beraber oturmam ona göre deseydim
arada bi gelip bayaa kalıyolar dAşakkıdı
cok güzel bi istek ben aılenle oturmam dedım o da gıtme kal demedı bıttııııııııııı..... a.s neyse ben evlı ablalarıma bısey sormak ıstıyorum hanı sımdı bız bekarız sız bıze evlılık yolunda ısık tutuyorsunuz en azından ben burda cok sey kazandıgıma ınanıyorum.sorum su:sız ısteklerınızden ya da evlenmeden once sunu da soyledım dedıklerınızden ıstedıgınız sonucu aldınız mı?

bence öncelikle yaşayacağınız yer konusunda anlaşmalısın. sora ailesiyle aranızdaki ilişkiyi düzenleyebilecek mi kendine bu konuda güveniyo mu bunu sormalısın. şu an sana ayrıntı gibi gelen herşeyi sor.. çok faydalı olacağını düşünüyorum...a.s
teşekkürler hepinize verdiğiniz bilgiler için umarım ilerde bi değişiklik olmaz ....ben en azından söyliyimde demedin demesin...

hepsinden değil belki ama bi kısmından aldım ben. ayrıca sonuç kadar keşke sölemiş olsaydım belki bişiler farklı olurdu pişmanlığı yaşamayacağıma eminim.. bu da gayet önemli bişi...

bence öncelikle yaşayacağınız yer konusunda anlaşmalısın. sora ailesiyle aranızdaki ilişkiyi düzenleyebilecek mi kendine bu konuda güveniyo mu bunu sormalısın. şu an sana ayrıntı gibi gelen herşeyi sor.. çok faydalı olacağını düşünüyorum...a.s

aslında ben herkesle konusabılen dıyalog kurabılen pozıtıf bı ınsanım ama herkesle anlasamam yanı herseyı paylasamam kı aıleye saygım cok buyuktur bundan dolayı sozlume sordum bunları ama o bu konularda net cevaplar veremedı sadece ben oyle ıstıyorum oyle olacak dedı yanı bu onun sadece bu konu degıl her konuda verdgı yanıttı durum boyle olunca bıttı ama olrda ılerde boyle cıddı bıseylere adım atacak olursam soyledıklerınızın faydalı olacagı kanısındayım tesekkur ederım sizleri seviyorum....:enbuyukkk:

cok güzel bi istek ben aılenle oturmam dedım o da gıtme kal demedı bıttııııııııııı..... a.s neyse ben evlı ablalarıma bısey sormak ıstıyorum hanı sımdı bız bekarız sız bıze evlılık yolunda ısık tutuyorsunuz en azından ben burda cok sey kazandıgıma ınanıyorum.sorum su:sız ısteklerınızden ya da evlenmeden once sunu da soyledım dedıklerınızden ıstedıgınız sonucu aldınız mı?

???????aldınız mı????????????

daha şimdiden sana net cevaplar veremiyosa ve ben öle dediysem öle gibi despot bi tavrı varsa en iyisi olmuş ayrılmanız. bence erkeklerin en büyük zaafı aileleri. dışarda aslan kesilen biçok cesaret timsali erkek bile özellikle annesinin karşısında süt dökmüş kediden farksız oluyo. ve herkesce malumdur ki bu evliliğn devamıyla alakalı büyük sorunlara yol açıyo bu durum. allah tüm bekarların karşısına gönüllerine göre birilerini çıkarsın inş.:enbuyukkk:
aslında ben herkesle konusabılen dıyalog kurabılen pozıtıf bı ınsanım ama herkesle anlasamam yanı herseyı paylasamam kı aıleye saygım cok buyuktur bundan dolayı sozlume sordum bunları ama o bu konularda net cevaplar veremedı sadece ben oyle ıstıyorum oyle olacak dedı yanı bu onun sadece bu konu degıl her konuda verdgı yanıttı durum boyle olunca bıttı ama olrda ılerde boyle cıddı bıseylere adım atacak olursam soyledıklerınızın faydalı olacagı kanısındayım tesekkur ederım sizleri seviyorum....:enbuyukkk:

X