Düğün evleniyorumda siz neler yaptınız

cin_80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2012
26
1
slm kızlar bende daha yenıyım aranızda agustosun 28 ınde dugunum var ve bız sagdece dugun salonunu tuttuk sımdı benım öğrenmek ıstedıgım sey evlenırkenkı dugun organızasyonu sız neler yaptınız o buyuk hazırlıgı nasıl tamamladınız ben calısıyorumda ve sagdece hafta sonlarım var cumartesı pazar hafta ıcınde hıc bısey yapamıyorum gecen hafta mutfak ve banyo ıhtıyaclarımı aldım elektronık esyalarımıda aldım benım ceyız tamam ama daha bı dunya ıs var bunların sırası nasıl olmalı sızce ev ne zaman tuttunuz ne zaman dayayıp dosedınız gelnlık davetıye ve davetıye dagıtımı ayy cok iiş var gıbıme gelıyor ve bana yardımcı olan sagdece annem var oda artık elınden geldıgı kadar yanı butun ısler bana bakıor benımde aklım karıstı ne zaman başlanır dıye bana bı fıkırrrrr

canım evı dugune 1ay kala tutarsınız .1 hafta kala da dosersınız .
ama gelınlık provalarına sımdıden baslamanı tavsıye ederım .
son gune bırakma sakın.cok stres de yapma .
sımdıden mutluluklar dlerım cnm.

Ben tam 3 ay nişanlı kaldım.
Sözden hemen sonra yani düğünüme 4 ay kala evim alındı. Ancak düğünüme 1 ay kala evim teslim edildi.
Bir ara eve gelip ölçü almıştık ona göre perde,mobilya,halı seçtik. Ayırttık hepsini.
Son 1 ayda hem tadilat yapıldı hem de eşyalarım yerleşti.
Gelinliğimi de düğünüme 15 gün varken almıştık.
Düğün organizayonu en kolayı zaten yer belli olur,müzik,yemek,süslemeleri seçmek en kolayı ve en zevklisi bence.
Allahım herkesi mutlu etsin inşallah.

evi tutması davetiye dağıtması falan onları 1-1.5 ay kala yaparsınız. eğer gelinliğiniz dikilecekse şimdiden başlayabilirsiniz. yada hazır alacaksanız son 1.5-2 ayda alabilirsiniz. ben evimi eşimle birlikte yerleştirdim kimseyi karıştrmadım. mobilya ve beyaz eşya aynı gün gelip yerleşti. sonra ki günlerde ben yavaş yavaş diğer eşyalarımı taşıdım. sizde eviniz yakın olacaksa akşamları iş çıkışı biraz biraz taşıyıp yerleştirebilirsiniz. düğüne 1 hafta kala tam olarak bitmiş olsun çünkü aklınızda düğünle ilgili birsürü şey olacak birde onu düşünmeyin.

1 ay kala ev tutulmuş olmalı bnce ve 1 hfta çka z bir süre bnce en az 2 hfta önce ev tamamlanmış olmalı çnkü mutlaka bir aksilik oluyor.bir eksiklik fln şansa bırakmayın derim ben.

birde şöyle birşey var tek tek eşya taşınmaz yani bnm bildiğim işte düğünden 15 gün önce senn çeyizlerin erkeğin getireceği ufak tefek çeyizi olur onnda cart curt bişeyleri işte toplu olarak gider yerleşir.. tek tek eşya gittiğini hiç duymadım.

Son düzenleme:
şimdiden sana kolay gelsin tatlım..Bende 25 agustosta evlenicem inşallah.Ama dersenki napıyosun,hiç bişey :) çünkü nişanlım askerde 1.5 aya geliyo.Planlarımızı yaptık ama önce davetiye nikah şekeri 1günü almaz bile,sonra beyaz eşya,mobilya,en sonda ıvır zıvır.İstedigimiz gibi ev nezaman bulursak hemen tutucaz enfazla 1kira fazla verilir aldıgımız herşeyide hemen yerleştirebilirız.Hiç stres yapma herşey hallolur,gelinligini begen netten kafanda kesinleştirki ugraşma onla.Heycanlımısın?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…