Aile Planlaması evleniyorum..yardımmmm lütfenn

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

istanblue

evli,mutlu ......
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
608
1
merhaba hanımlar bu sorularımı bi doktora sormam lazm biliyorum ama siz sölemeden ben söliim gitmek istedğm doktor şehr dışında ve benim bugün bu işi çözmem lazm lütfen bi el atın:eek:

6 aralıkta evleniyorum hap ile korunmaya karar verdm yasmin tavsiye etmişti doktor

1) bugün reglimin ilk günü hapa bugün mu başlamam lazm adetlyken başlarsan adetini keser diye duydum doğru mu?

2)bugün adetimin ilk günü yani salı günü olduğu için hapa salı yazandan başlicam dimi

3) 21 tane içicem 7 günlük arada regl olcam hapa 7.gün mü başlicam ya da 7 biticek 8.gün mü başlicam

lütfen bana bi yardm edin ablalarım kardeşlerm kızçeler kaydirigubbakcemile5

canım adetının bırıncı gunu başla salı yazan yerden başla o takıp ıcın koyuluyor 7 gun ara ver 8. gun başla eger ılacı almayı 1 gun unutursan 2, gun 2 tane bırden al ama 2 gun unutursan o ay hap senı korumaz.şimdiden hayırlı olsun

canım adetının bırıncı gunu başla salı yazan yerden başla o takıp ıcın koyuluyor 7 gun ara ver 8. gun başla eger ılacı almayı 1 gun unutursan 2, gun 2 tane bırden al ama 2 gun unutursan o ay hap senı korumaz.şimdiden hayırlı olsun

çok teşekkür ederim ya allah razı olsna.s. acemi olmak kötü :1no2:

bi sorum daha var bayanlar hapla birlkte kullanılamicak şeyler var mı örn; ağrı kesici antibiyotik alkol ya da herhangi bişey

bi sorum daha var bayanlar hapla birlkte kullanılamicak şeyler var mı örn; ağrı kesici antibiyotik alkol ya da herhangi bişey

Antibiyotik kullanmaman lazım.
Eğer mecbur kalır da kullanırsan o zaman ek bi korunma yöntemi daha uygulaman lazım..

alkol kullanma bir de bazı ilaçlar yasminin güvenirliliğini düşürüyor diye okumuştum hapı kullandığım zamanlarda...

cevapladğn için çok teşekkür ederim mavi ege yani 2.kutuya geçtiğimde tam olarak koruma sağlamaya başlar hrlde.

yok cnmı bende evlenecegım ay kullanmıstım bırsey olmamıstı

ben aralık 6 da evleniorm korumaya başlamş olur hrlde.1,5-2 yıl bebek düşünmüorz uzun süre hap kullanmam bi sorun yaratr mı acaba:uhm:

amma çok soru sordm bugün ya :tomato:

canım bir şey değil ben 3 sene kullandım ve bıraktım.bir sorun olmadı.bir ay sonra doğumum var :))

sor tabii canım yeter ki yararlı olalım .allah gönlüne göre versin

oyy kuzucuk gelio ne güzel bi haber allah bi avazda kurtarsn inşallah sizi. bebeğinizi sağlkla alın kucağınıza inşallah çok teşekkür ederm yardmlarnz için

amin canım inşallah :)) ne demek her zaman birbirimize yardım edicez tabii.bu sitenin güzelliği de bu :)) sen de çok mutlu ol inşallah :)

teşekkür ederm inşallah bigün bende anne olurum çok istiyorum.allah tüm isteyenlere yaşatsn bu duyguyu

cevapladğn için çok teşekkür ederim mavi ege yani 2.kutuya geçtiğimde tam olarak koruma sağlamaya başlar hrlde.

adetin ilk günün kullanmaya başla 21 gün kullan 7 gün ara ver.. 7 gün sonra adet olsan da olmasan da tekrar başla 21 gün daha.. bi de düzenli adetin ilk gününden itibaren hapları geciktirmeden kullanırsan koruyucu olur zaten haplar..

X