Aile Planlaması evleniyorum ve....

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

isabella0402

16 MAYIS 2015 <3
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2014
182
80
1 ay sonra evleniyorum ve korunmaya dair pek bise bilmiorum .saglik ocagindaki kadin bir ay onceki adetinde gel dedi...
nasil korunmaloyim dogum kontrol hapi kullanirsam ne olur kullanmasam ne olur.

1 ay sonra evleniyorum ve korunmaya dair pek bise bilmiorum .saglik ocagindaki kadin bir ay onceki adetinde gel dedi...
yani tabi bir sürü korunma yöntemi var. Hangisini seçeceğin sana kalmış. Korunmazsan hamile kalabilirsin eğer bebek düşünmüyorsanız bir şekilde korunmanız lazım. Doğum kontrol hapı kullanacaksan evliliğinden bir ay önce başlaman lazım ki koruma etkisi başlasın. Ama hap kullanmadan önce mutlaka doktoruna danış

peki dogum kontrol hapi adetimi geciktirirmi ayni zamanda cnki hastalogimin 3.gununde dugunum de

doğum kontrol hapı adetini düzenler ama adetinin ilk 3 günü içinde genellikle başlaman gerekir. aylık iğneler var onları da düşünebilirsin. hemen gebelik düşünmüyosan en garanti koruma doğum kontrol ya da iğneler olur. ben kullandım 1 sene bıraktım 3 aydır gebelik düşünüyorum ama henüz olmadı hamile kalmayı engellediğine dair bir kanıt yok ancak yumurtlamanı durdurduğu için vücudun toparlanması biraz vakit alıyor sanırım. ama en iyisi bir kadın doğum doktoruna danışarak koruma yöntemi seçmek olur.

canım haplar düzenli kullnılırsa hormonları düzenler
aderin ilk 3 günü içinde al ama

Bu devirde bu konuları bilmemek heleki sizin gibi üni mezunu biriyse çok komik geldi bana. Kusura bakmayın lütfen:)) Sana tavsiyem öncelikle kadın dopum doktoruna gitmen. Orda detaylı konuşabilirsin. Sağlık ocağında aile hekimin erkekse zor olur senin için.

Belkide bilmedigim bise var mi diye ogrenmeye calsiorumdur.asil universite mezunu olmak bilgiye acik olmaktir.sorum cok normaldi okul okumakla da cok alakasi yok lutfen bu tarz cevap vermeyin .ogrenmek ayip bseymis gbi

daha en baştan kesinlikle hapla korunma eşin korunsun bazılarına çok zararı dokunabiliyor doğum kontrol hapları annemin komşusunun kızı hep öyle korundu şimdi de 7 senedir çocuğu olmuyor sorunu da tam olarak bulamıyorlar dikkat et canım

Onu bende duydum canim o yuzden konuyu actim..baya yan etkileri cikiomus ilerleyen zamanlarda..esim korunucak artik olursada Allahin lutfudur dicez ☺☺☺

Onu bende duydum canim o yuzden konuyu actim..baya yan etkileri cikiomus ilerleyen zamanlarda..esim korunucak artik olursada Allahin lutfudur dicez ☺☺☺
boşver olsun hayırlısıyla inşaallah 7 ay korunduk biz de sonra istedik 10 aydır olmuyor ve hiç bir sorun olmamasına rağmen

boşver olsun hayırlısıyla inşaallah 7 ay korunduk biz de sonra istedik 10 aydır olmuyor ve hiç bir sorun olmamasına rağmen
Sans bu isler Allahin bir bildigi vardir ve inan dogru zaman diye bisey var ☺ kalbini temiz tut .benim annem ve babamdan umit kesilmis asla olmaz cocugunuz demsler ve sonra ben olmusum Allahtan umut kesilmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…