Aile Planlaması evleniyorum bi el atın kızlarrr....

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

istanblue

evli,mutlu ......
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
608
1
herkese merhaba...a.s.
2 ay sonra evleniyorum kızlar::asigim: nişanlımla korunma yöntemleri hakknda konuştk:kedi: ve benim hapla korunmama karar verdk vereliniortak evlenince yaşam tarzımıza yaşamak istedğmz ilişki tarzına bu yöntemn daha uygun olucanı düşündk:hulya: hapa başlamak için mutlaka ama mutlaka bi kadın doğum uzmanına gtmek zornda mym??? bu haplar kişilere neye göre veriliyo bi test bi tahlil yapılıo mu ya da yaş,kilo vb. gibi şeyler dikkate alınıyor mu??:uhm: cevaplarsanz çok sevinirim .çünkü doktora gidip gitmeme konusunda kararsızım.teşekkürler...

Son düzenleme:
ben aile hekimime gitmiştim;ona danışarak verdigi ilacı kullanmıştım;zaten genellikle yasmine veriyorlardı;ve evlenmeden bir ay önce başlamıştım kullanmaya

bana herhangi bir test yapmadı;bir kaç soru sordu;adetim düzenli mi vs..sonra yan etkisi en az olan yasmini kullanabilirsin;maddi durumunuz yoksa burdan bir ilaç verebilirim her ay dedi..bu kadar..

a.s.
peki test,tahlil falan yapılıyor mu neye göre veriliyobu haplar?

merhaba test falan yaptırmana gerek yok canım bende adetimin ilk günü kullanmaya başladım yasmindi benim de ilacım ben 7 ay kullandım biliyorsunuzki fazlası zarar öle test falanda yaptırmaya gerek yok tabi önemli bir rahatsızlığın yoksaa.s.a.s.

a.s.

merhaba test falan yaptırmana gerek yok canım bende adetimin ilk günü kullanmaya başladım yasmindi benim de ilacım ben 7 ay kullandım biliyorsunuzki fazlası zarar öle test falanda yaptırmaya gerek yok tabi önemli bir rahatsızlığın yoksaa.s.a.s.

bu arada mutluyluklarrrrrr:eek:klava:hep böle olllllla.s

a.s.

merhaba cnm
bi rahatszlğm yok adet düzenszlğm falan yok ama kendm mi başlasam doktora mı gtsem karar veremedm.biz 2 yıl kadar bebek düşünmüorz o yüzden uzun süre kullanmayı düşünüyorum

aylık iğneleride düşünebilirsin spiralde etkili hiç: belli olmaz bakarsın çocuk yapmak istersin hemen hamile kalabilirsin:CüvCüv:bende bıraktıktan sonra biraz problemler olmuştu ama kişiye göre değişir birde doktora gitmene gerçekten gerek yok :sm_confused: yinede sen bilirsşinnn

dr gitmeden başlama bence eşin korunsa daha iyi hormonlarınla oynama ben de kullandım 8 gün adet olurdum ilaçla 5 güne düştü bırakınca 3 gün oldu herkeste aynı olmaz tabi

genelde yasmin ve ginera veriyorlar.ama sen yinede bi doktora görünsen iyi olacak canım.

X