Evlenince calismak isteyen

baby9999

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2024
22
0
26
simdi soyle uzatmadan kisaca anlatip sorcam
calismayi belki daha cok severim diye .
Simdi evlenmeden once calismak istemeyenler
Evlenince neden calismak istiyor?
calismakdan sikeyet edenler evlenince bi calissam diyenleri anlamiyom mesela bi arkadasimin esi cok kazaniyodu ve aylik verdigi harclik asgari ucreti geciyodu ama calismak istiyo mutsuzdu, esiyle arasida iyi bu arada

simdi soyle uzatmadan kisaca anlatip sorcam
calismayi belki daha cok severim diye .
Simdi evlenmeden once calismak istemeyenler
Evlenince neden calismak istiyor?
calismakdan sikeyet edenler evlenince bi calissam diyenleri anlamiyom mesela bi arkadasimin esi cok kazaniyodu ve aylik verdigi harclik asgari ucreti geciyodu ama calismak istiyo mutsuzdu, esiyle arasida iyi bu arada
HARÇLIK almamak icin

Bununla alakali sikayeti yok, evde sikiliyom arkadasim yok yalnizim diyordu mesela sebebi buydu calismak istemesinin
bu da bir sebep işte. ve geçerli de bir sebep. artık bir şeyler üretmek, yaşı geçmeden bir şeyler için çabalamak ve başarı elde etmek istiyordur. her şey para değil yalnızca. meşguliyet zihin için çok faydalı bir şey. bir uğraşı olsun, düzeni olsun istiyordur.

bu da bir sebep işte. ve geçerli de bir sebep. artık bir şeyler üretmek, yaşı geçmeden bir şeyler için çabalamak ve başarı elde etmek istiyordur. her şey para değil yalnızca. meşguliyet zihin için çok faydalı bir şey. bir uğraşı olsun, düzeni olsun istiyordur.
Gercekten basarili bi kizdi is hayatinda

Gercekten basarili bi kizdi is hayatinda
Başarısı körelsin istemiyordur. Ve artık kendi için yaşamak istiyordur. Bir de evde oturdukça, yalnız kaldıkça obsesif oluyor insan, kafasında bir şeyler kurup sorun yaratıyor. Herkesin bir işi gücü, uğraşı ya da hobisi olmalı enerjisi vereceği. :)

Çalışamadığım her geçen günü hayatımdan kayıp gibi hisseden biriyim. Belli yaştan sonra organik arkadaşlığın, sosyalliğin yolu çalışmaktan geçiyor.

• Beğen
Reactions: Gao
Sadece maddi sebepler ile calismak istenmez ki, guzel bir sosyallesme aracidir da ayni zamanda.
Benim de ihtiyacim yok calismaya, hatta bir ömür calismayarak hayatimi sürdürme imkanim da var, ama ben butun gun evde oldugum, sadece evle ilgilendigim bir hayati asla istemem, haftasonunu iple cekmenin zevki hicbir sey de yok mesela.

Milletin evinin icini nereden bileceksiniz ki mutlu mu degil mi...
Biz nebilelim.

Calismiyordum suan calisiyorum yeni bir duzen kuruyoruz farkli bir ulkedeyiz. Bir sure calisirim ama calismayi sosyallik olarak gormuyorum acikcasi calismamakta benim icin kocagun ev temizlemek anlamina gelmiyor.
Belki ileride ufak tefek işler yaparim yarim gun filan. Butun gun calismak bana göre degil. 😀

Eee yani? Gencecik haliyle Evde boş boş oturup kocasının eline mi baksın?
Cocugu yok 7 senelik is hayatinda kotu seyler yasamis bayagi kotu,
Sadece maddi sebepler ile calismak istenmez ki, guzel bir sosyallesme aracidir da ayni zamanda.
Benim de ihtiyacim yok calismaya, hatta bir ömür calismayarak hayatimi sürdürme imkanim da var, ama ben butun gun evde oldugum, sadece evle ilgilendigim bir hayati asla istemem, haftasonunu iple cekmenin zevki hicbir sey de yok mesela.
Okudum cogu yerde is hayatindan biktigi geciyor ve calismak istemeyip sabahlari cogu kisinin aglayarak ise gittigi , benim anlamadigim merak ettigim su , bekar iken boyle düşünenlerin evlenince calismak icin cok hevesli hale gelmelerinin sebebi ne is hayati iyiyse bu kisilerin nese dicem ama is hayatindan memnun olmayanlarin fikrini degistiren nedir ,
Ben evli degilim butun gun ev isi yapmazsin spora gidersin kursa gidersin biseylerde yapabilirsin , bekar oldugum icin bilmiyorum belki uzakdan cok fazla tahmin edemiyom, anlayamiyorum. Calismakdan memnun olmadigimdan degil, is yerinde problem yasiyorum ben , uslup sikintisi var mesela emreder tonda konusmaya basladi sorumlum mesela normalde boyle konusmaz boyle sacma sapan seylerle ugrasmak bazen strese sokuyo insani, evlenince evde durmak bunlarla ugrasmamak bana tatli geliyor olabilir
Aklima bu geldi gecen biri yazdi bekarken istemiyodum calismak evlenince kosa kosa gitmeye basladim diye. Evlenince sanirim cok bunaliyo insan bi yerden sonra hep evde olmakdan okuduklarima gore

Son düzenleme:
Milletin evinin icini nereden bileceksiniz ki mutlu mu degil mi...
Biz nebilelim.

Calismiyordum suan calisiyorum yeni bir duzen kuruyoruz farkli bir ulkedeyiz. Bir sure calisirim ama calismayi sosyallik olarak gormuyorum acikcasi calismamakta benim icin kocagun ev temizlemek anlamina gelmiyor.
Belki ileride ufak tefek işler yaparim yarim gun filan. Butun gun calismak bana göre degil. 😀
Calismak benim icinde sosyallik icin degil, para kazanmak icin. Yurt disinda evden calismak yayginmis boyle bisey yapamaz misiniz. Evden calisip spor salonunda belli kurslarsa sosyallesen insanlara imreniyom. Is arkadasiyla fazla samimi olunmuyo cunku

Sebebi biliyormuşsunuz işte. Bu çok önemli bir sebep
Hazir konusu acilmişken sorayim. Arkadasimi calismasi konusunda destekledim ancak esi istemiyo calismasini ne gerek var ben sana veriyom zaten para diye evde olmadiginda evdeki isler aksiyo yemek yapilamiyo gibi seyler diyince arkadasim en son vazgecti is aramakdan kursa gidiyom dediydi , yanlis mi yapti sizce vazgecerek? Aile huzuruna bozulur diye ben sadece kararina destek oliyorum yani karismiyom calis diye israr etmedim vazgeçinca ya kavga ederlerse bu konu yuzunden diye

Is yerinde sosyallesebiliyo musunuz, is arkadasinla is disindada gorusuyomusunuz

Is yerinde sosyallesebiliyo musunuz, is arkadasinla is disindada gorusuyomusunuz
Extra bir sey yapmamiza gerek yok, oglen yemeklerinde nerede ne yesek diye plan yapmak bile acayip zevkli.
Ben calisma kadiniyim, baska turlu iyi hissedemem kendimi.
Kimseye muhtac olmamak, el acmamak bile yeterli.

X