Eviniz de son yaptığınız dekorasyon

selinberkay2506

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2016
364
218
Evet arkadaşlar evinizde yaptığınız faydali hoş pratik dekorasyon önerileri niz neler? Mesela ben geçenlerde banyo dolabımi yapışkanlı folyo ile kapladm ayrıca gözüme batan bulasikligi kaldırıp pratik süzgeçli tepsi aldım Migros indirim ürünlerin den onu kullanıyorum daha da plan larım var onları da gerçekleştirdikce sizlere sunacağım hadi sizleri de bekliyorum bu akıma hersey dekorasyon aşkına gelin birbirimize paylaşalim

Ben de salonda koltukları kaplamaya çalışıyorum sadece yastıkları yapabildim daha, yine kumaş alıp bu defa koltuk oturulan yüzeyleri kaplayacağım, bir de çerçeve için akrilik boya aldım bir çerçeveyi boyadım ama metal akrilik almış olduğum için çok parladı çirkin durdu, başka renkler silikonlar simler vs almalıyım bir karar verip netten tüm siparişi verip işe koyulmalıyım, yazın ama canım hiç istemiyor açıkçası. Şu an sadece a101 den renkli mutfak kahvaltılık tabakları alıyorum 1.5 liralık o kadar.

Sizin kaplama yaparken potluklar oluşmadı mı ? Tek merak ettiğim ve başaramam dediğim konu bu kaplama konusunda... Bir de mobilyayı diy şeklinde boyamalar var yağlı boya ile önce zımpara sonra boya ile antik görünüm elde ediyorlar tam bilmiyorum ama hobi sitelerinde var tarifi de boyaları da.

Ben de salonda koltukları kaplamaya çalışıyorum sadece yastıkları yapabildim daha, yine kumaş alıp bu defa koltuk oturulan yüzeyleri kaplayacağım, bir de çerçeve için akrilik boya aldım bir çerçeveyi boyadım ama metal akrilik almış olduğum için çok parladı çirkin durdu, başka renkler silikonlar simler vs almalıyım bir karar verip netten tüm siparişi verip işe koyulmalıyım, yazın ama canım hiç istemiyor açıkçası. Şu an sadece a101 den renkli mutfak kahvaltılık tabakları alıyorum 1.5 liralık o kadar.

Sizin kaplama yaparken potluklar oluşmadı mı ? Tek merak ettiğim ve başaramam dediğim konu bu kaplama konusunda... Bir de mobilyayı diy şeklinde boyamalar var yağlı boya ile önce zımpara sonra boya ile antik görünüm elde ediyorlar tam bilmiyorum ama hobi sitelerinde var tarifi de boyaları da.
Canim anca donebildim k bakma yok kredi kartı ile yapıştırdikca onu üzerinden siyirarak geçiyorum hiç pot luk oluşmadi yazamadım uzun zaman çünkü deli gibi bi akıma geçtim şu sıralar kahve yani sunumlar à mutfak için şirin şeylere daldım bi site buldum habire siparis veriyorum istersen özelden sana resim atarım

A101den duvar rafi aldim 10 liraya 2,tane.
Oturma odam kucuk olduğu için raf yaptım pembe mavi çiçek ve kus koydum canlılık geldi:-)

Aylaaar önce karanlıkta parlayan yapboz bitirmişti eşim, onu duvara astı o yani :) Ben de erkek sadeliği var dekorasyon konusunda, az ve sade (gri yada siyah)eşya olmalı öyle cıvıl cıvıl gelemem :KK70:

En son kesilmiş bir ağaç dalı görmüştüm onu aldım eve getirdim, bir güzelce yapraklarından temizledim ve sonra da minik mandallarla birkaç aile fotoğrafımızı dallara mandalladım,sonuç bu çıktı.Ama bu genel olarak deneme amaçlıydı.Dalı tamamen beyaza boyamayı ve fotoğrafları çoğaltmayı,bitmiş halini de saksı gibi birşeyin içine koyup,saksının da içini deniz taşlarıyla süslemeyi düşünüyorum.Bence aynı ağacın fotoğraf yerine nazar boncuklu olanı da yapılabilir,görmüştüm.
123.jpg

Arkadaşlar çok güzel örnekler vermişmissiniz bende kirlent aldım dört tane carfürsa dan onlara ek kumaş alıp tek Renk kırlent diktirdim banyo ya yeni klozet takımı aldım bide bahçe kovasi şeklindeki çiçeklerle dekoratif havlu ve sepetlerle yeni den dekore ettim şimdi raf araştırıyorum üzerine aksesuar ve koku çubukların dan koyacam mutfakta cay kahve desenli kaydırmaz Yolluk aldım çok pratik kirlendikce yıkıyorm bank havluluk üstüne Balerin kupa kova lar içine Çırpıcı cam kaşık porselen kaşıklarimı koydum netten çaydanlik modeli mutfak saati aldım ve daha bir sürü cici li Bicili şeyler yakında yatak Odam için birseyler yapmak istiyorum farklı dekorasyon stili mesela avize abajur değişikliği varsa paylaşımıniz çok süper olur

En son kesilmiş bir ağaç dalı görmüştüm onu aldım eve getirdim, bir güzelce yapraklarından temizledim ve sonra da minik mandallarla birkaç aile fotoğrafımızı dallara mandalladım,sonuç bu çıktı.Ama bu genel olarak deneme amaçlıydı.Dalı tamamen beyaza boyamayı ve fotoğrafları çoğaltmayı,bitmiş halini de saksı gibi birşeyin içine koyup,saksının da içini deniz taşlarıyla süslemeyi düşünüyorum.Bence aynı ağacın fotoğraf yerine nazar boncuklu olanı da yapılabilir,görmüştüm.
Eki Görüntüle 1931728
Cnm o kalpleri hazır mı aldın eğer öyle ise nerden aldın eline sağlık

Cnm

Cnm benim koltuk maytp düştü yandı oturulan yere oraya kumaş nasıl kaplıyorsun foto atar misin bende hazır yanmışken country modeli benimkiler bi tanesini çiçekli yeni den döşeme yaptiryim dedidim

X