Evinde bebeği olup kedi,köpek besleyen var mı?

kaswa

GÜLBEŞEKER
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2008
2.162
4
Evimde dünyalar güzeli bir tontonum var.4 yaşında bir kedi.Doğduğundan beri bizimle.Şu an 5.ayına girmek üzere olan bir hamileyim.Hepinizin tahmin edeceği gibi duyduğum ilk söz,bebek doğunca tontonumu ne yapacağımız?O da bize hayvandan evlat.İnsan evladını kapının önüne koyar mı?Bizim onu bırakmak aklımıza bile gelmez.Kısırlaştırılmış,düzenli aşıları vurulan tertemiz bir kuzucuk benim tontonum.Sadece beni paylaşamayacak kadar kıskanç.Hele ki evimize gelen genç erkeklere göz açtırmaz.kaydirigubbakcemile3.Merak ediyorum, bebeklerim geldikten sonra(bu arada ikiz hamilesiyım )nasıl davranacak?Bebekler emeklemeye başladığında tuvaletine,mama kaplarına yapışacaklar .bunlara nasıl çözüm bulacağım?Umarım tontonumun her gün yumak yumak uçuşan tüylerine de karnımdayken bağışıklık kazanırlar.Benim bebeklerim olacaklar onlar ,misafirin değil ki?Mutlaka çok ilgileneceğim bebeklerimle,tontonumla da tabi ki..Ama bebekleri kıskanıpta onlara zarar verir mi ?Dahası kendi psikolojisi ne olur?Aranızda bu konuda tecrübeli arkadaşlar var mı?

benimda aklımdaki soru işaretleri hep aynı napcazz bizzz...
bende 7 aylık hamileyim benim kızım çok usludur bizle pek işi yokdur sadece canı oyun isteyinde tahrik eder okadar.benimde aklımda hep hijjen konusu

Ne yapacağız bilmem.Bu konuda deneyimli biri olsaydı.Benimkinin o kadar tüyleri dökülüyor ki.Birde benimki her gece bizim yanımızda yatar.Bebekleride ilk başlarda yanımda yatıracağım.Tontonumu yanıma almasam iyice bozulur psikolojisi.Zaten kıskanç.Diyorum ki ya gece bebeklerin yatağına geçip bebekleri nefessiz bırakırsa.Bakıyorum ünlülerde çok var hem bebek hem hayvan besleyen.Sadece benim çevremde yok.Bir sorun olmadan büyüyorlar demek ki.CADIARZU

ben odamızısın kapısına balkonların kapısına yapılan sineklikden yaptırmayı düşünüyorum hem içerisini görsün merak etmesin kendini dışlanmış hissetmesin diye hemde alışana kadar bide bebek ele avuca gelene kadar dikkatli olmak için.

Yemin ederim bende aynısını bunun düsündüm.

eee ne yardan geçiliyo ne serden bunun içinde çözüm üretmede üstümüze olmuyo

biryerde okudugum kadarıyla oda hazırlandıgında kenın odada gezip esyaları koklamasına yatakta yatmasına ızıv verılmelı merakı gıderılmelıymıs.. ayrıca krem pudra gıbı seyler arada kendı elınıze surup koklatarak alıstırmanız gerekıyormıs, tabi tuylerle ılgılı biraz daha fazla temızlık, bu arada kedı ve kopekler cocuklar onları sıkıstırdıgında cewap vermektense onlardan ozaklaşmayı tercıh edermiş..

işinize yararmı bilmem ama hamilelikte ve sonrasında kedinizin kum kabını değiştirmek hem sizin için hemde bebekleriniz için çok sağlılıklı değil buna dikkat edin.birde kedinin tüyleri özellikle bebeklerde sağlık açısından sorun yaratıyor eğer kazara yutarlarsa sonucu kötü olabilir ama aşıları tamsa ve dikkatliseniz bunlar sizin için çokta sorun olmaz sadece sorumluluklarınız artacak kedinizi hamilelikten dolayı bırakmadığınız için sizi kutlarım

ben doğduğumda annemin kedisi varmış ve beşiğime annemden başka kimseyi yanaştırmazmış koruyomuş aklı sıra beni herşeyden ben ise tam bir hayvan manyağı oldum kendimi bildim bileli kedi besliyorum sadece evlendiğimden beri yok çünkü balık kuş var..5aylık bi bebeğim var bide oda seviyo galiba :)
senin iki tane bebeğin olacakmış bence ilk göz ağrını atma bebeklerin doğduğunda kıskanmaması için onunlada ilgilen
düşünsene bu güne kadar bebeğn oydu şimdi doğum yapınca o üvey evlatmı olacak?

Bizde bu yüzden bebek odamızı erken alacağız tontonumun alışması için.4 yaşında bir yeğenim var.Tontonum ona zarar vermeye kıyamaz.Ama bizim ufaklık büyüdükçe kedimi severek sıkıştırmaya başladı.Bizimkinin bulduğu çare uzaklaşmak oldu.hihoyyyt

Kedimizin bütün aşıları tam ve şükürler olsun çok sağlıklı.Ama ben gebe kaldığımdan beri tontonumun ve benim tokso tahlilimiz yapılmasına rağmen hiç bir şekilde tuvaletiyle ve patileriyle temasta bulunmadım.Toksoplazma dışkıyla geçebilir diye. Fakat oldukça tüylüyüz maleseffisfisfis

Canım zaten onu bırakmak düşüncesini bile hiç düşünmedik.Onunda hayvandan evlat olduğunu belirtmiştim zaten.

kedinizin aşılı olduğunu belirtmişsiniz. eğer toksaplazmaya karşı bağışıklığınız varsa kedi beslemenizin bebeğinize çok zararlı olacağını düşünmüyorum. tabi kum kabını sizin değiştirmemeniz lazım ne olur ne olmaz. kedinizin parazit aşılarını da 3 ayda değil de 45 günde 1 vurdurursanız daha faydalı olur. aşılı kedinin tüyünden zarar gelmez.insan saçıyla kedi tüyünğn karakteri aynıdır . eğer kediniz aşısızsa tüylerine yapışan parazitler insana zarar verir.

benimde 9 aylık yaramaz bir kedim var. geçen ay kısırlaştırdık. henüz çocuğum yok ama bebeğiminde benim gibi bir kediyle büyümesini istediğim için bebeğim doğmadan kedi aldım. hayvanlarla büyüyen birisi olduğum için kendimi çok şanslı hissederdim, bebeğiminde bu haktan mahrum olmasını istemiyorum.

inanın ne kadar yaramaz bir kedi bile olsa bebek ve çocuklara karşı inanılmaz sabırlı oluyorlar. benim yaramaz kedim ellerimi kollarımı tırmalayıp ısırken 7 yaşındaki kuzenime hiçbirşey yapmıyor. bende kendimi bildim bileli kedilerle bir aradayım, küçükken beni tırmaladıklarını bilmem. onların içgüdüleri bizden daha gelişmiş. sizi kıskansa bile bebeğinize zarar vereceğini hiç düşünmüyorum, gene döner dolaşır sizden çıkarır sinirini yerimseniben

kediler çok hassas hayvanlar eğer onu bebeğim oldu diye bırakırsanız inanın kahrolur. zaten sizi çok seviyormuş. en azından bebeğiniz olunca bir bakın nasıl davrandığına ona göre karar verin. umarım bebeklerinizle mutlu yaşarsınız

Son düzenleme:
Güzel dileklerin için teşekkür ederim canım.Hiç bir şartta bırakmak aklımıza bile gelmez.O bizim evladımız.

Sizi tebrik ederim gerçekten..Kaswacım...Yavrularınız da kediciğiniz de çok ama çok şanslı...Bebişleri için kedi yada köpeklerini evden uzaklaştıran anne adaylarını hiç mi hiç anlamamışımdır
onlar da bizim bebişlerimiz!!!! Evet anne oluyor olabiliriz ama bunun için onlar evlatlıktı deyip diğer bebişlerimizi nasıl terk ederiz???Buna nasıl yürek dayanır?? Bu nasıl sevgidir ki bir anda silinip atılır?? Aurıca uzmanlar hayvan sevgisiyle büyüyen bebeklerin onlar üzerinde pozitif ve çok olumlu etki yarattığını ve gelişmelerinde sevgi anlamda olumlu katkı sağladığınoı söylüyor...

Paylaşmak istediğim bazı resimler var izninizle..... (Sevgili dilaranın da linkini ekliyorum ve kendisini buradan tebrik ediyorum bu davranışından ötürü kucaklıyorum, bebişine ömür boyu sağlık mutluluk diliyorum herzaman böyle sıcacık ve temiz sevgiler içinde büyümesi dileği ile...güle güle büyütün diyorum...

Bremen's Hayvan Hastanesi Alanya 5117072

Eklentiler

• $---babe.jpg
    5,4 KB · Görüntüleme: 106
  • $20080411_2_1207862777_rq0i.jpg
    32,7 KB · Görüntüleme: 119
  • $babies.jpg
    26,5 KB · Görüntüleme: 108
  • $baby-and-dog-.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 112
  • $bebek-kopek.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:
erbek resimler çok güzel canım. çok duygulandım:))

kaswa canım allah bağışlasın bebişlerini ne güzel ikiz annesi oluyorsun.tebrik ederim.
tontonunuda onlardan ayırmayacağına eminim.. sende emin olki bebeşlerine hiç zarar vermez. kediler çocukları severler.(genelde) sende yeğenide kıyamadığını sölemişsinki kardeşlerine hiç kıyamaz:)))

benim oğlum ( kedim )1 yaşında kızımda 4. inan o kadar güzel anlaşıyorlarki. biz kucağımıza alınca veya oynayınca kendinden geçiyor.dişlemeye falan çalışıyor. ama kızımla oynadığında ki kızım rtesmen hayvanın sabrını zorluyor. hiiiiiç birşey yapmıyor bazen istemedende olsa tırmalıyor(tırnakları uzadığı zaman).kızım oyuncak bebeklerine yaptığı muameleyi kedisinede yapıyor oda sanki evcilik oynuyor gibi her şeye okk diyor. mutlu mutlu kuyruğunu sallıyor:))))

bunlarda bizim afacanlar))Şeniz

http://img96.imageshack.us/img96/9208/pager.jpg

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…