Evime bir türlü karar veremiyorum:(

happy_spk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
448
5
kızlar merhaba. bende bir fikir danışmak istedim. nihayet uzuuuuuuuuuun bir süre beklemeden sonra ev alma olayımız gerçekleşecek inşallah. bir dublex beğendik karar sürecindeyiz. sorun şu, üst kata çıkış merdivenleri dar, üst katta iki oda var biri yatak odası diğeri bebişimizin odası olacak. mutfak da biraz dar ama zaten amerikan tip. şimdi diyorum ki oğluşum uyurken yukarda, ben aşağıda mutfakta. e, yürümeye başlayacak inşallah yakın zamanda odasından çıkıp merdivenlere gidecek, yuvarlanır düşer diye korkuyorum.
gündüz odasında uyuturum da, akşam salonda emzirip kısık sesle tv izlerken, uyuyunca odaya götürüyordum. şimdi aşağıda salonda emzirip, merdiven çıkıp gece uyur pozisyonda kucağımda odasına nasıl götüreceğim? sonra yukarıdaki odalar üstten çatı pencereli. acaba daralır mıyım? alıştık ya böyle normal camlara? alt katta mutfağın önünde manzaralı orta büyüklükte bir teras var. alttaki odalar da küçük sayılır... biri oturma biri yemek odası düşünüyoruz. ama işte bu ev beni düşündürüyor. merdivenleri kırdırıp tekrar geniş şekilde yaptırmayı bile düşündüm.. öte yandan fiyatı uygun ve önünde oyun alanı var çocuklar için??

dublex deneyimi olan arkadaşlar bu evi nasıl kullanırım, yada kullanışlı mı? yazarsanız sevinirim. tabii bebişli durumumu da değerlendirin lütfen. ne biliyim düz normal bir daire mi bulsak gene??

acil cevap lütfen, dediğim gibi karar sürecindeyiz. sevgiler...

valla benim evim ole cok biltim inip cikmaktan o yuzden av aldigim yer duz ve sadece odamiza girebilmek icicn iki merdiven var bence sen gunduzleri asagida bir tane yatak koyarsin ve akksamlari da odasina yatirirsin ve merdiven baslarinda ozel kucuk kapilar oluyor bebeklerin merdiven e gecmesin diye onlari takarsin benim fikriml u

canım dubleks ev çok güzel ve konforlu oluyor ama pek kullanışlı olmuyor özellikle küçük bebek varsa ben çok zorluk çektim mutfak aşağıda olduğundan özellikle bakıcı teyzemiz merdivenleri inip çıkmakta zorlandığından aşağıya da ufak bir beşik almıştım gündüzleri bebek orada yatıyordu geceleri odasında yatırıyordum ama birşey lazım oldu in aşağı çık yukarı koştur koştur iyi kilo verdim doğumdan sonra bebek büyüyünce daha büyük sorun oldu merdivenlerden düşecek diye sürekli nöbet bekliyorduk ona rağmen birkaç ufak tefek kaza atlattık öyle yaramazdı ki kaşla göz arasında hep merdivenlere fırlardı taşınmamız sözkonusu olunca özellikle dubleks olmasını istemedim bu sebeplerden ama dubleks evin güzelliği konforu da bambaşka birkaç sene bebiş büyüyene kadar katlanırım diyorsan dubleks tercihin olsun bence :1hug:

arkadaşlar yorumlarınıza teşekkürler. bu arada bır de normal bır daıre bulduk:) normal dedığıme bakmayın accayıp ğüzel, er odası manzaralı :)) fakat bu kez de sorun şu kı, alıştığım bıldığım semtten uzak. yenı bır çevre yenı bır yaşam?? nasıl olur? evı de özardı edemıyorum bır kere ğörmüş bulunduksengözlerimebaksanab

ooofff ne yapıcam ya.. ğenel çevrem , aılem, arkadaşlarım burada. erçı çocukla pek evden çıkmıyorum şımdı ama önümüz yaz. orası da çok uzak sayılmaz amaa ışte oğluşum buyurken maalle oyun alanı falan bunları da öz önünde bulundurmak ıstyorum. dublex ve bunun arasındayım şımdı de. ne zor yaa... belkı dıyeceksınız kı bu zamanda ev alabılıyorsun da şukur demıyorsun da neler dert edıyorsun? ama az beklemedık ev alabılmek ıçın kıralar ödeye ödeye aybeye.. ve şımdı ıstedığım ğıbı olsun ıstıyorum erşey zevkıme öre dızayn etmek...

bunu çok bekledım ınanın.
abıre aldığım dekorasyon eşyaları doldu taştı artık bu kıradakı eve bışey yapasım da ğelmıyor:) bı fıkır verın lütfen.. bu arada dığer daıre eşımın aılesıne yakın sayılır:) :jeyyar:

klavyemı oğluşum alletmış bazı arfler yokkafamçokkarıştı kaydirigubbakcemile özür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…