evidea'nın uyanıklığına gel!

eskaram

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2014
5.078
6.046
Selam hanımlar
Tamamen bilinçlendirmek amaçlı siz de bilin diye açıyorum konuyu. Biraz uzun ama belki bir gün ihtiyacınız olur.
Bundan 3 hafta önce evidea sitesinden çocuk odası için dolap almak istedik. Çok kaliteli olmasına gerek yok bebeğe şimdilik yetsin diye sitelerde dolaşırken uygun bir dolabı oradan beğendik biraz düşünüp sipariş verdik. Daha önce tv dolabımızı ve bir kaç parçayı oradan almamız karar vermemizde etken oldu biraz.
Demonte olarak toplamda 3 kutu geldi. Kurmak için açtık ki bismillah daha ilk açışımızda sanki sivri bir şeyle vurulmuş gibi 4-5 tane çizik vardı. Aynı parçanın altı enine çatlaktı. Onun karşılığı başka bir parça daha. Eşime 'hepsini açma iade edelim' dedim. Ertesi gün aradım 'kurulum şemasından parça no söyleyin iadesiz direk değiştirelim' dediler kabul ettim. Akşam bütün parçalara baktık. En az 4 parça çatlak ve kenarlarından kırık çıktı.
Ayrıca kurulum şeması da yoktu içinde! Ben o kadar parça ve vidayı nasıl monte edebilirim acaba vahiy mi gelecek ki? Bu sefer komple iade için aradım resimleri whatsapp'tan gönderdim işlemi başlattılar.
Asıl bundan sonrasına dikkat! 1 haftalık telefon trafiğinden ve ürünü kargoladıktan sonra bana 2 gün önce hem mesaj hem de mail geldi adıma kodla beraber hediye çeki tanımlanmış. Tesadüf ki kredi kartıma iade edilecek tutar kadar.
Aradım bana böyle bir seçenek sunulduğunu benim de onayladığımı söyledi. Ben ısrarla 'hayır sorulmadı ben de tamam demedim' dedim ve 'peki bu seçeneği iptal edelim o zaman' dedi ve 1 gün sonra kartıma para iadesi yapıldı.
Ben normalde böyle şeylerde kül yutmam ama safça demek ki hatalarını telafi etmek istiyorlar kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diye düşünmüş olabilirler deyip alışveriş de yapabilirdim.
Üründeki hataya tedarikçi firma ve kargo sebep olmuş olabilir ama evidea'nın para iadesi yapmamak için uyanıklık yapmak istemesini ben hazmedemiyorum. Hala daha da bir yerlere şikayet edesim ve deşifre edesim var aslında.
Kredi kartı işlemini tedarikçi firma iptal etti ama evidea parayı iade etmek yerine benim siteden alışveriş yapmamı uygun görüyor kendince. :sinirli:
Lütfen başınıza böyle şeyler gelirse siz de haberdar edin ki bu çakallıklara boyun eğmeyelim. En Büyük KK

Son düzenleme:
Olsun sağlık olsun, keşke görerek bir yerden alsaydınız. Nedense netten yapılan alışverişlerden çekiniyorum. Sağlıkla gelsin bebişiniz inşallah :anne:

Valla ben bi uyanıklık falan görmedim...gayette ilgil davranmışlar...
Eve gelip dolabı kursunlar,çocuğun eşyalarını da yerleştirsinler mi?

Benim kredi kartından ödediğim tutar hakkında kendilerince tasarruf kullanmaları uyanıklık değil gayet iyi niyet yani size göre öyle mi? Nerede kaldı etiklik?
Ben insanları kullanmayı bilmem o yüzden buna sizinki gibi saçma bir anlam yükleyemiyorum kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Olsun sağlık olsun, keşke görerek bir yerden alsaydınız. Nedense netten yapılan alışverişlerden çekiniyorum. Sağlıkla gelsin bebişiniz inşallah :anne:

Ben de gözü kapalı dalmam zaten bir kaç site vardır alışveriş yaptığım ama daha önce alışveriş yaptığım bir site diye güvendim. Ama iade hiç olmamıştı tabi.
Amin inşallah teşekkür ederim.

kurulum şeması çıkmaması kabul edilebilir bi hata. isteseydiniz gönderirlerdi hemen. sanki şu pakete de klavuz koymayalım, uğraşsınlar demişler gibi tepki vermeye gerek yok.

hasar görmüş olması çok çok yüksek ihtimal kargonun suçu. zaten bu tip kargolarda kontrol etmeden teslim almayın derler.

yalnız iade hakkını görmezden gelip siteden alışverişe zorlamaları kısmında haklısınız. çoğu kişi aman kim uğraşıcak derdi, ona güvenerek bu yola giriyo site de.

yani bencede iyi davranmışlar. ben aksu çarşıdan aldım baza aldığıma da bin pişman oldum. ayıplı mal getirdiler bir de geri iade almadılar ki mağaza olduğu ve birebir muhattap bulabildiğin halde.tüketici haklarına gittim haklı bulundum.

Selam hanımlar
Tamamen bilinçlendirmek amaçlı siz de bilin diye açıyorum konuyu. Biraz uzun ama belki bir gün ihtiyacınız olur.
Bundan 3 hafta önce evidea sitesinden çocuk odası için dolap almak istedik. Çok kaliteli olmasına gerek yok bebeğe şimdilik yetsin diye sitelerde dolaşırken uygun bir dolabı oradan beğendik biraz düşünüp sipariş verdik. Daha önce tv dolabımızı ve bir kaç parçayı oradan almamız karar vermemizde etken oldu biraz.
Demonte olarak toplamda 3 kutu geldi. Kurmak için açtık ki bismillah daha ilk açışımızda sanki sivri bir şeyle vurulmuş gibi 4-5 tane çizik vardı. Aynı parçanın altı enine çatlaktı. Onun karşılığı başka bir parça daha. Eşime 'hepsini açma iade edelim' dedim. Ertesi gün aradım 'kurulum şemasından parça no söyleyin iadesiz direk değiştirelim' dediler kabul ettim. Akşam bütün parçalara baktık. En az 4 parça çatlak ve kenarlarından kırık çıktı.
Ayrıca kurulum şeması da yoktu içinde! Ben o kadar parça ve vidayı nasıl monte edebilirim acaba vahiy mi gelecek ki? Bu sefer komple iade için aradım resimleri whatsapp'tan gönderdim işlemi başlattılar.
Asıl bundan sonrasına dikkat! 1 haftalık telefon trafiğinden ve ürünü kargoladıktan sonra bana 2 gün önce hem mesaj hem de mail geldi adıma kodla beraber hediye çeki tanımlanmış. Tesadüf ki kredi kartıma iade edilecek tutar kadar.
Aradım bana böyle bir seçenek sunulduğunu benim de onayladığımı söyledi. Ben ısrarla 'hayır sorulmadı ben de tamam demedim' dedim ve 'peki bu seçeneği iptal edelim o zaman' dedi ve 1 gün sonra kartıma para iadesi yapıldı.
Ben normalde böyle şeylerde kül yutmam ama safça demek ki hatalarını telafi etmek istiyorlar kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diye düşünmüş olabilirler deyip alışveriş de yapabilirdim.
Üründeki hataya tedarikçi firma ve kargo sebep olmuş olabilir ama evidea'nın para iadesi yapmamak için uyanıklık yapmak istemesini ben hazmedemiyorum. Hala daha da bir yerlere şikayet edesim ve deşifre edesim var aslında.
Kredi kartı işlemini tedarikçi firma iptal etti ama evidea parayı iade etmek yerine benim siteden alışveriş yapmamı uygun görüyor kendince. :sinirli:
Lütfen başınıza böyle şeyler gelirse siz de haberdar edin ki bu çakallıklara boyun eğmeyelim. En Büyük KK

Şu yaşadığınız olayda hiç bir sıkıntı ya da art niyet görmedim ben. Bazen olayları çok büyütüyoruz.

Kurulum şeması unutulmuş olabilir, firmanın hatasıdır zaten. İsterseniz maille gelir.

Kargonuzu teslim almadan kontrol etmeliydiniz, bu sizin hatanız. Muhtemelen taşıma sırasında hasar görmüştür.

Para iadesi yerine hediye çeki vermek için genelde sorarlar. Orda da bir karışıklık olmuş olabilir. Sonuçta uyarınca iade edilmiş paranız.

Ee sorun?

bu gıbı durumların onune gecmek ıcın kontrol etmeden kargoyu almayın
bıde tutar karsılıgı kadar alısverıs yapabılırsınız ıstersenız demek kotu bırsey degıl :)
bız de ınternetden alıyoruz bıcok seyı ve cocugumun odasını yatagını kurulum semasına bakmadan taktık tahtaların uzerınde numaralar yazıyor ona gore ılerlıyorsun ısteseydınız hemen gonderırlerdı veya sıtede o dolabın ozellıklerıne tekrar gırın bakın kurulum semasını gorursunuz :)

fazla sinirlenmıssınız saglık olsun... ınsallah daha ıyı urunler almayı nasıp eder yaradan

Selam hanımlar

aslında ben alışveriş yaptım defalarca bu sorunla karşılaşmadım ama bnde o siteden aldığım sehpaların sallanmasından şikayetçiyim sağlam durmuo

bende aynı sitede alışveriş yaptım. kitaplık aldım kırıktı benimde paramı iade etmediler ettik dedikleri halde en sonunda telefona çıkmadılar. hakkımı kesinlikle helal etmiyorum.

Merhaba
Ufak tefek şeyler bende aldım evidea dan
Telefon görüşmelerine alerjim var :) internetten 'iptal et' dediğimde 2 seçenek çıkmıştı
X bedelinde hediye çeki - X bedelinde ücret iadesi diye
Ben iadeyi tıkladım, iade ettiler

ben oradan alışveriş yaptım ürünü beğenmeyip iade ettim param hemen hesabıma aktarıldı bence çok kötü bir site değil ben sorun yaşamadım

Evidea dan çok fazla ürün aldim aslinda pek sorun yaşamadim. Aslinda kargoyu kontrol etseydiniz diye para iadesi bile yapmayabilirdi ki yapilmis. Bence yine de iade yapmislar yani sorun yok.

Evideadan portmanto aldık ve çok güzel çıktı kurulumu da kolaydı
Birde küçük oda için tv ünitesi aldım 159 tlye.
Evet ucuz etin yahnisi pek olur derler aynen o hesap.
Normalde 3 zigon çıkması gerekiyordu yalnızca 1 tane çıktı.
Ve bildiğimiz sunta çekiç vurdukça boyası döküldü
Kapakları aşırı derece de yamuk ve orantısız.
Değiştirmeyle de uğraşmak istemedim, çöp oldu.
Şans işi sanırım..

Iyide dolap az bi tutar değildir ki tutarı hediye çeki olarak görüp ekstradan sağlanmış bir jest sanalim.
He 50 tl ye falan aldiysaniz bilemem. .

Ben geçen hafta mutfak sandalyesi aldım evidea'dan, 2günde geldi ve sağlamdı. Sizinki şanssızlık olmuş olabilir.

X