evet bebişimiz olsun istiyoruz ama çok mu erken acaba

duyguluvenus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2007
48
14
gene ben ; ne yapayım :smiley-cool:

evet 1 ay oldu evlenneli ; eşim de ben de sanırım beebk istiyoruz ama korkularımız var çok erken ; biraz hem maddi hem manevi olarak kendimiz toparlamak istiyorum .
benim kafama takılan şey , şu an 27 yaşındayım ; ve allah korusun ama kısır olup olmadığımızı bilmiyourz ; eşimle beraber doktora gitsek bunun testini yapıyorlar değil mi ?

asıl konuya döneyim

bebek sahibi olmak için sizce en uygun zaman ne ; benim annemle aramda 30 yaş varve hep derdim ki genç anne olmak lazım diye ama şu an 27 yaşındayım ; ve çok kararsızım eşimde öyle ve yanlışlıkla hamile kalsam ; acaba aldırmamızda sağlıklı mı bunu da bilmiyoruz .... karışık bir durum . Ben öncelikle eşimle biraz vakit geçirmek ; birbirimize doymak istiyorum ve kariyer olarak da şuan bebeksahibi olmam çok doğru bir kara olmayacak amaaaaaaaaa bebiş istiyoruz ..

sizce ? :CüvCüv:

Tatlim diyecek bişey bulamiyorum bence ilk önce maddi imkanlarinizi gözden geçirin uygunsa bi dr başvurun ve tahlil yaptir kontrolden geç.çünkü bizde bebişi çok istedik rabbim hemen verdi ama kucaklamak nasip olmadi 8 haftalikken kalbi durdu ve aldirmak zorunda kaldik.ve sana tavsiyem allahin işine fazla karişma.(yanliş anlama uygun zaman ne zaman diye ve aldirmak gibi canli senin ve eşinin parçasi olan bi cana nasil kiyacaksin hemde ne için kariyer )ben çok kariştim aman şöyle olsun aman eli oluştu boyu şu kadar ama hiç biri olmamiş bebeğim et parçasi olmaktan ileri gidemedi.

ölü bebeğimin psikolojisini 10 gün olmasina rağmen atlatamadim.

Belki yazdiklarim sorularina cvp vermiyor ama içimden gelenleri yazdim ve farkindayim çok kaderci oldum.....

şekerim her şey zamaninda güzel biraz vakit geçirin bi yaz bide kiş geçsin bakalim ondan sonra kismetse zaten allah verir. öle aldirma falan gibi şeyleri düşünme bence olan bebeği niye aldirasin kazayla olursada dursun tabi zaten yaşinda küçük sayilmaz bide maddi imkansizlik falan onu boş ver nasil olsa insanlar yaşadilari sürece maddi sikintilar bi türlü bitmi.bebeğinde riskini allah veriyo .bak ben mesela bi hamile kaldim kocam kendi toparlayi verdi öyle çok bi borç arç kalmadi yani bebek geldimi bereketiyle geliyo.

nce birbriniz tanıyın evliliğe alın 1 ayda erken
en az 1 yıl
canımhayırlsı ile
testeler vaar
gelişmiş hastanelerde

Tatlım önemli olan senini ve eşinini ne istediği ben de tam 5 haftalık evliyim ve test yaptım pozitif çıktı.Eşimde bende çok mutluyuz.Kimseyi dinleme sadece eşinle karar ver.Yarın doktr randevum var.Hayırlı haberleri veririm inşallah.Allahın izniyle...

canım ben evlendikten2 ay sonra hamile kaldım. çok istiyorduk bebek. eşimde bende çok seviyoruz çocukları. 28 yaşındaydım. hiç düşünmedim bile erkenmi diye. zaten eşimle uzun yıllar flört ettiğimiz için beklemenin bir anlamı yoktu. sırf bebek için bende akademik kariyer planlarıma son verdim. doktorayı bıraktım. hayatta en çok istediğim şey çocuk sahibi olmaktı ve Allahım iki tane verdi. şu anda ikizlerime hamileyim :CüvCüv:

ama bu sizin hayatınız ve kararı kendiniz vereceksiniz. hakkında hayırlısı olsun.

YA CANLARIM BENİM YAA ;
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM CEVAPLARINIZ YORUMLARINIZ İÇİN ....
EVET BENCE HERŞEY HAYIRLISI İLE OLUR İNŞ.
İNANIN ALLAHIN İZNİ İLE BEBİŞİM OLSUN KARİYERİME DÖNÜP BAKMAM ....:teytey:

EVET BAKALIM EŞİMLE KORUNUYORUZ ŞU AN ZATEN VE ALLAH İZİN VERİSE VE BİR MANİ RAHATSIZLIK ÇIKMAZSA HAMİLE OLDUĞUM ZAMAN İLK HABER VERECEĞİM SİZLER OLACAKSINIZ .

BEN BURDA SÖZLENDİM ; NİŞANLANDIM VE EVLENDİM ... VE UMARIM HEPİMİZ BİRBİRİMİZE DESTEK OLABİLİRİZ UZUN ÖMÜRLER BOYUNCA ..

KENDİNİZE İYİ BAKIN .....
TŞKLER ..... DUYGULANDIM YAAAA : senağlamaHAMİLEMİYİM ACABA naniknaniklülülülülülü

ŞAKA ŞAKAAA

Merhaba canım,
evet en doğru zamanı eşin ve sen kararlaştırabilirsiniz ve eğer istiyorsan neden hemen olmasın.
Ame ben yine de derim ki yinede en azından 6 ayı atlat hem evlilik otursun hem sen adapte ol.
Ben 11 aylık evliyim 3,5 aylık hamileyim yaşım 28 olduğundan 6 -7 ay sonra bile olsa aldırmayı düşünmedim ve kısmetse olcak.
Allah aratmasın önemli olanda o.
Senin içinde hayırlısı olsun.

canım bencede çok erken bebek kararı için evliliğinizin ilk yılları geleceğe zemin hazırlar maddi anlamda kendinizi toparlayıp evliliğe alıştıktan sonra bebek kararı almak daha sağlıklı bence bende evlendikten 5 ay sonra hamile kaldım biraz zorlandım açıkçası umarım adınıza hayırlısı olur canım arkadaşım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…