Evden ayrildim...

zincirlerinden kurtul

Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2024
179
173
26
Merhaba arkadaslar,

Ben 1 hafta önce aile evinden ayrildim. Ama öyle normal bir ayrilik değil. Bir kaç aydır aileme ayri eve çıkmak istediğimi söylüyorum (çalışıyorum, 26 yaşındayım). Evde kişisel bir alanım yok, sürekli kavga gürültü, annem sürekli küfür eden, bizim üzerimizde kontrol sahibi olmayı seven biri...
1 hafta önce evde kayış koptu ve kavga ettik. "bu evden gitmek istiyorum" dedim, annem ve babam iyice delirdi ben böyle deyince. Gitmek istiyosan evlen dediler. Bunu duyunca ben delirdim. O zaman defol git, bir daha da bu eve gelme dediler. Bende eşyalarımı falan hazırlamaya başladım. Bu seferde sen nereye gidiyon diye baģırdılar, birbirimize girecektik, hatta bana tokat attılar. En sonunda "işe gitmiyorsun, arabayıda elinden aliyoruz, evde otur temizlik yap" dediler. Ben bunu duyunca kan beynime sıçradı. Polisi aradım, durumu anlattım. Polise eve geldi, ve ben eşyalarımı alıp gittim. Bir haftadır konuşmuyoruz.

Ama icimde bir korku var. Anne baba ahı diyorlar ya hani, anne'nin ve baban'ın bedduası tutar diyorlar... Korkuyorum bundan sonra ki işlerim ters gider diye...

içimi dökmek istedim... Ve aile evinden zorla gitmiş olanlar varda aranızda, lütfen tecrübenizi benimle paylaşın. Hayatınız kötü anlamda tepe taklak oldu mu?

Sizin daha önce ki konularınızı hatırlıyorum. Eğer yanlış değilsem zaten gizlice ev tutmuştunuz . Kararlıydınız. Hakkınızda hayırlısı olsun.

İsterseniz telefonla arayıp bir yoklayın ailenizi

Merhaba arkadaslar,

Ben 1 hafta önce aile evinden ayrildim. Ama öyle normal bir ayrilik değil. Bir kaç aydır aileme ayri eve çıkmak istediğimi söylüyorum (çalışıyorum, 26 yaşındayım). Evde kişisel bir alanım yok, sürekli kavga gürültü, annem sürekli küfür eden, bizim üzerimizde kontrol sahibi olmayı seven biri...
1 hafta önce evde kayış koptu ve kavga ettik. "bu evden gitmek istiyorum" dedim, annem ve babam iyice delirdi ben böyle deyince. Gitmek istiyosan evlen dediler. Bunu duyunca ben delirdim. O zaman defol git, bir daha da bu eve gelme dediler. Bende eşyalarımı falan hazırlamaya başladım. Bu seferde sen nereye gidiyon diye baģırdılar, birbirimize girecektik, hatta bana tokat attılar. En sonunda "işe gitmiyorsun, arabayıda elinden aliyoruz, evde otur temizlik yap" dediler. Ben bunu duyunca kan beynime sıçradı. Polisi aradım, durumu anlattım. Polise eve geldi, ve ben eşyalarımı alıp gittim. Bir haftadır konuşmuyoruz.

Ama icimde bir korku var. Anne baba ahı diyorlar ya hani, anne'nin ve baban'ın bedduası tutar diyorlar... Korkuyorum bundan sonra ki işlerim ters gider diye...

içimi dökmek istedim... Ve aile evinden zorla gitmiş olanlar varda aranızda, lütfen tecrübenizi benimle paylaşın. Hayatınız kötü anlamda tepe taklak oldu mu?
İi de annenin babanın bedduası eğer haklılarsa tutar.

Ya bu senin hakkın. Onlar sana saygı duymayarak, sağlıksız ortamda tutarak haksızlık ediyorlar. Ailemi çok seviyorum, haftasonları yanlarına gidiyorum ama haftaiçi kendi evimde çok rahatım. Benim işim eve uzaktı böyle bir karar aldık ama çok mutluyum böyle. Bir süre sonra alışacaklar. Bence her insan belli bir yaştan sonra ekonomik gücü yetiyorsa bireysel hayata dönmeli.

Ara yolu bulup eve dönün derim nerede kalıyorsunuz ne kadar kalabilirsiniz ki.

Şartları olgunlaştırıp anlaşıp 1+1 eve geçmeniz daha mantıklı.

Arabada artık yok zorlanırsınız bi süre sonra.

Rahata alışmak kolay zora alışmak zor hayatın gerçekleri
Ev kiraladım, bir kaç gün sonra boşalıyor.
Kaldìğim sehirde toplu taşıma var, artık bir süre idare ederim.

Anlaşmak istemiyorlar, kaç kez söyledim. Kız olduğum için izin yok

Ya bu senin hakkın. Onlar sana saygı duymayarak, sağlıksız ortamda tutarak haksızlık ediyorlar. Ailemi çok seviyorum, haftasonları yanlarına gidiyorum ama haftaiçi kendi evimde çok rahatım. Benim işim eve uzaktı böyle bir karar aldık ama çok mutluyum böyle. Bir süre sonra alışacaklar. Bence her insan belli bir yaştan sonra ekonomik gücü yetiyorsa bireysel hayata dönmeli.
Benim işimde evime uzak, hergün git gel çok yoruluyorum. Onlara bu durumu anlatmıştım. O zaman işi bırak dediler

Merhaba arkadaslar,

Şimdi ana baba olmak evlat olmaktan daha zor ,sizi bilemeyiz tabi.Yine de ipleri tamamen koparmayın ,gönüllerini almaya ,onları ikna etmeye çalışın.

Alakası yok. En basinda düzgün bir sekilde soyledim. Ama hayir demekte israr ettiler.
Üstelik ne hikayesinden bahsediyorsunuz

Ev tutarsam izin vermezler diye yazmıştınız. Okudum.
Hikaye derken ciddi bir olayı yaşamadan önce onun kafadaki önizlemesi, fragmanı, kurgulaması.

Korkuyorum, hani diyorlar ta ana baba ahı tutar diye
Sen kötü bişey yapmadın ki tutsun. Kendi ayakları üzerinde kendi hayatını devam ettirmeye çalışan cesur bi kadının adımı bu. Bu ah alma durumu; hırsızlık, esc'luk, adam öldürme, anne babana hastayken bakmama vs için geçerli. Onlara ne zararın var? İletişim kurmaya çalış. Güvende olduğunu bilsinler. Zaten zamanla kabullenecekler.

X