Evdeki Toz İle Başım Belada!

PinarYavuz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
1.139
2.442
Merhaba arkadaşlar!

Başlıktan da anladığınız üzere benim evimde inanilmaz toz oluyor. Eşim aşırı titiz ve tertipli olduğu için zaten neredeyse hergün temizlik yapıyoruz. Ben işte o evdeyse ben demeden süpürüp,siliyor. Bir de alerjik astımı var mecbur yapmak zorundayız,toz bizi mahvediyor. Hapşura hapşura bir hal oluyoruz. Tozun nedenini bulmaya çalışıyorum , belki sizin de bir fikriniz vardir diye yazmak istedim. Sabah kıyafeti dolaptan çıkarırken bile havada uçuşuyorlar,sinirlerim bozuluyor. Halıları yıkamaya verdik belki ondandır diye. Camları kapattık olmadı,açtık olmadı. Evim 10.katta ama yeni yerleşim alanı olduğu için (Ankara Batıkentte olanlar bilir) etrafımız inşaat acaba onun mu tozu diyoruz ama komşuya sordum var ama aşırı değil haftada bir temizliyorum dedi. Ben balkonumu her çamaşır astığımda yıkıyorum,siliyorum ama karşı komşumun hiç yıkadığını görmedim (halısı falan var yani balkonda o derece) ama hiç toz uçuştuğunu görmedim. Ben mi çok kafaya takıyorum bu tozları. Herkeste mi var , yoksa bir bende mi? Eşimle ne yapacağımızı şaşırdık. Bazısı laminant çeker diyor bazısı normal diyor bilemedim vallahi. :26::26::26::26:
Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

canım aynı dert benim başımda. mobilyalarımın çoğuda siyah.akşama kadar işte oluyorum eşimde işte eve geliyorum havalandırmak için mutfağin balkonunu salonu falan açıyorum bi anda toz doluşuyor yau hepsi iki kişiyiz evde diyorum silinip temizleniyor hop bi saat geçiyor aynı.bu arada evim 6. katta nerde çıkıyor bu toz diye kafayı yiyorum.aaynı durumdayız yani tozun nerden geldiğini çözemedim eski evimde toz almadığımı bilirim bir hafta geçse bile burda aldığımın ikinci günü sanki haftalardır bu evde toz alınmamış gibi oluyor.:26:takip edecem topiğini belki çözüm önerisi gelir birilerinden

merhaba arkadaşım,benim evimde 10.katta bende de çok toz oluyor birde bende çok titiz olduğum için çok gözüme batıyor.ama bence yüksek katta olunca hada çok oluyo toz.evinin etrafıda inşaatsa yayılması ve yüksek kata gelmesi olası bir durum.bence camlarına ince fileler var onlardan takabilirsin en azından tozun bir kısmını tutuyor haftada bir yıkarsın.birde perdelerden çok toz geliyor.benim evimden yola çıkarak diyorum.annemlerde batıkentte oturuyorlar ama giriş kat valla haftada bir temizlik yapıyo ama bende ki kadar toz gözükmüyor.hah birde unutmadan söyleyeyim toz aldıktan sonra camları sildikten sonra sirkeli suyla sil heryeri tozu tutmuyor bende denedim ve gördüm.biraz kokuyor ama çokta hijyenik.umarım işine yarar.

Ahh arkadaşım aynı aynı..Ne yapacağız bilmiyorum. Dediğin gibi bizde 2 kişiyiz bütün gün işteyiz , yemeğimizi bile dışarıda yiyoruz düşün o kadar kullanmıyoruz evi. Sadece mobilyalarim tozlansa yine iyi 10 dakikada silerim hergün ama kıyafetlerim,çiçeklerim,aynam,ütü masam,kirli sepetindeki çamaşırlar yani aklına neresi geliyorsa bir kaldırıyorum tozlar uçuşuyor. Amway'in bir urunu var dediler mobilyada tozlari tutuyormuymus neymis aldim hicbir ise yaramadi , ozel bez, ozel deterjan falan bunlar hep gecici.
Birisi dediki en ust katta olmaz diye birsey yok asıl toz yukarı cıkar ust katlarda daha cok olur. O biraz mantıklı geldi. Ama ne biliyim nasıl gidecek anlamadım. Oyle cok tuylu halım da yok ama anlamadım.

aklıma ii getirdin bu sirke olayını biyerde okumuştum unutmuşum.deneyeyim bugün eve dönünce sirkeyi sanırım yerleri sildiğimiz suyada damlatıyorlar

Aaa! Öyle mi? Bunu hemen denemeliyim! Çok teşekkür ederim canım. Benim annem de giriş katta oturuyor ama hiç toz olduğunu görmedim. Pencerelerimde sinekliklerim de var. Perdeler toz topluyor diye komple değiştirdim.Sadece stor perde kullanıyorum bir tek salonumda var o da mecbur. Ama o sirkeli su tavsiyeni hemen denemek istiyorum.

eğer seninde mobilyaların benim ki gibi lake kaplama ise inanki nasıl parladığını ve daha uzun süre toz tutmadığını göreceksin.yarım kova suya 1 çay bardağı sirke kullan.ben denemiştim.birde ev 10.katta ya cam silmek çok zor sürekli toz olunca sirkeli suyla durulamıştım pırıl pırıl parladı.hatta sirkenin kokusundan rahatsız olursan hani şu bulaşık makinesinde kullanılan parlatıcı sular varya bak o da aynı etkiyi gösteriyo hem parlatıyor hemde toz tutmamasına yardımcı oluyor.inşallah işine yarar.

İnşallah tatlım yaa! Kurtulursam dua edicem sana
Akşam denemek için sabırsızlanıyorum.

İnşallah tatlım yaa! Kurtulursam dua edicem sana
Akşam denemek için sabırsızlanıyorum.

inşallah faydasını göreceksin.maalesef yüksek katlardaki evlerde oluyor bu sorun diye düşünüyorum.hem allerjiniz varsa toza sirke çok hijyeni bir şey.hadi bakalım inşallah bir faydam olursa bende sevinirim.görüşmek üzere..

Giriş katla falan alakası yok bence bizimde 1.kat ve etrafta ne inşaat ne yol var ama hep toz daha dün bayram temizliği yaptık akşamına sehpa yine toz dediğin gibi aynalar toz bende toz olucak diye nerdeyse evde hareket etmiyorum çünkü toz görünce dayanamıyorum camlarda sineklik var ve çok faydalı her hafta silerim ve inanırmısın 1 bez 1 cama yetiyor simsiyah oluyor bez o derece tozu engelliyor sineklik ama yinede geliyor engel olamıyorum sirkeli suyu bende denicem en azından az damlatıp denemek lazım..

Yıl 2019 ekim
Dert yine ayni oluşan biriken tozlar
Bir çare bulayim diye yazdım.
En azından bir ben değilmişim boyle düşünen diye sevindim.
Esim oğlum ben şikayet ettikçe bana sinir oluyorlar.
Ama biktim.yaptığım isleri dön dolaş yap .
WC de klozet ustu bir günde toz tutarmi yaaaa.sifonu çektiğimiz yer.
Gardroplar sifonyerler etejerler sehpalar
Allahım dokundugum her yer bir günde toz tutmuş
Üstelik ne kadar da özenle sildim.
Elektrik supurgesinden de toz gelir biliyorum .ama onsuz zaten harabim.her yeri supuruyorum.bir gün geçmiyor bile yerler köseler kenarlar hep toz olmuş görüyorum. 6. Kattayim bende
Çok üzgünüm
Gerçekten

bende bu dertten muzdaribim süpürüp siliyorum yanından geçerken tekrar tozlar havada uçuşuyor siyah mobilyaları azalttım ama heryerde uçuşan tozlar sinirimi bozuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…