Evde kocaman böcekler:((!!

deniz_ipek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
17
1
30
Merhaba kızlar umarım bu derde burada çare bulabilirim..Apartmanımız düzenli ilaçlanmasına rağmen kalorifer dairesine kadar evde ikidir kocaman böcekler gördüm ama gariplik o ki ikisi de farklı türdü..Bir tanesi resmini çekemedim ama tıpkısının aynısını buydu ablalar:KK43:( https://www.google.com.tr/search?q=...AUICigB&biw=1366&bih=662#imgrc=Ur65Y5JjPMZEeM: diğeri de bildiğimiz hamam böceği ama çok büyüktü normale göre:KK43:(Yöneticiye sordum bunlar biraz büyük ilaçtan etkilenmemiş olabilir dedi!Peki ben ne yapabilirim linkini attığım resmen dokuz canlı kesinlikle ölmek bilmiyor!!Yardımcı olursanız çok memnun olurum tek yaşadığım için başım dertte:KK43:

Baska bi ilac ., baygon ise yarar mi bilmiyorum.. haserat isi cok zor yaa

Resme bakmaya bile tiksindim. O derece nefret ediyorum yaa.
Bahçe malzemesi satan yerler var tohum filan.
Zirai ilac satıyolar onlar. Ben ordan bi ilac almıştım sulandırıp eve sıktım.
6 ay ne böcek ne sinek girdi eve. Ve evdekilerde öldü.
Bnm ev bahçe katıydı. Evden kırkayak bile cıktı. Etkili bi ilaçtı.

Beni aynı böyle bir böcek sokmuştu yazlık bir yerde yatağıma girmiş ve gece omzumdan soktu. Acısına uyandım ve yatakta buldum bonra dediğiniz gibi ölmek bilmedi. Yalnız bir 15 dk sonra falan önce omzumda sonra kolumda uyuşma oldu kalktık acile gittik. Böceğide götürdük zehirli bu dediler iğne yaptılar falan. Belki aynı türün zehirsizidir bu ama yine de çok dikkat edin bir an önce tedbir alın.

Resme bakmaya bile tiksindim. O derece nefret ediyorum yaa.
Bahçe malzemesi satan yerler var tohum filan.
Zirai ilac satıyolar onlar. Ben ordan bi ilac almıştım sulandırıp eve sıktım.
6 ay ne böcek ne sinek girdi eve. Ve evdekilerde öldü.
Bnm ev bahçe katıydı. Evden kırkayak bile cıktı. Etkili bi ilaçtı.
Aman bakmayın o zaman,o da kırkayağa çok benzer bir şey adı çıyanmış!!

Beni aynı böyle bir böcek sokmuştu yazlık bir yerde yatağıma girmiş ve gece omzumdan soktu. Acısına uyandım ve yatakta buldum bonra dediğiniz gibi ölmek bilmedi. Yalnız bir 15 dk sonra falan önce omzumda sonra kolumda uyuşma oldu kalktık acile gittik. Böceğide götürdük zehirli bu dediler iğne yaptılar falan. Belki aynı türün zehirsizidir bu ama yine de çok dikkat edin bir an önce tedbir alın.
Ya çok çok geçmiş olsun:KK43:(sizin yaşadığınız çok daha ağır bir şey:KK43:Peki bu linkte gördüğünüz müydü yatağınızdaki?Sizin yerinizde başkası olsa o panikle bayılabilirdi bile..ay korktum şu an ben de aynısı mıydı?

Ya çok çok geçmiş olsun:KK43:(sizin yaşadığınız çok daha ağır bir şey:KK43:Peki bu linkte gördüğünüz müydü yatağınızdaki?Sizin yerinizde başkası olsa o panikle bayılabilirdi bile..ay korktum şu an ben de aynısı mıydı?
Aynısıydı maalesef. Ama belki sizinki zehirsizdir yine de hemen önlem alın. Omzumda 2delik vardı soktuğu yerde ve 1 yıla yakın izi geçmedi 2 nokta olarak kaldı. Daha sonradan geçti ama izi çok şükür.

Aynısıydı maalesef. Ama belki sizinki zehirsizdir yine de hemen önlem alın. Omzumda 2delik vardı soktuğu yerde ve 1 yıla yakın izi geçmedi 2 nokta olarak kaldı. Daha sonradan geçti ama izi çok şükür.
Tekrar çok geçmiş olsun:KK43:Aynı durumu ben de yaşayabilirim dediğiniz gibi önlem almak lazım ama en çok karşılaşma anında tuhaf oluyorum..Siz nası hissettiniz peki ve en önemlisi nası öldürebildiniz?Ben gördüğümde yanımda arkadaşım vardı vurdu vurdu bana mısın demedi çok hızlı hemen kaçtı hayvanın resmen zırhı var öldürmek olay!!

Tekrar çok geçmiş olsun:KK43:Aynı durumu ben de yaşayabilirim dediğiniz gibi önlem almak lazım ama en çok karşılaşma anında tuhaf oluyorum..Siz nası hissettiniz peki ve en önemlisi nası öldürebildiniz?Ben gördüğümde yanımda arkadaşım vardı vurdu vurdu bana mısın demedi çok hızlı hemen kaçtı hayvanın resmen zırhı var öldürmek olay!!
Teşekkür ederim. Benim yatağıma girmiş. Uyurken omzum yandı bir anda ne oluyor diye kalktım yatakta birşey battı ne ki diye yastığı falan kaldırırken pat dedi yere düştü ama inanılmaz hızlı ben ışığı açana kadar nerdeyse kaçıyormuş. Terlik vardı plastik onunla vurdum vurdum ölmedi:bicak: sonra cam bardak gördüm onunla iyice vurduktan sonra öldü..:KK12:

Kulak böceği yazın Google sor ondan evine girmiştir

Teşekkür ederim. Benim yatağıma girmiş. Uyurken omzum yandı bir anda ne oluyor diye kalktım yatakta birşey battı ne ki diye yastığı falan kaldırırken pat dedi yere düştü ama inanılmaz hızlı ben ışığı açana kadar nerdeyse kaçıyormuş. Terlik vardı plastik onunla vurdum vurdum ölmedi:bicak: sonra cam bardak gördüm onunla iyice vurduktan sonra öldü..:KK12:
Dayanıklılığından da anladım ki birebir aynısıymış!Siz ne kadar soğukkanlısınız bravo gerçekten o halde bile toparlanıp icabına bakmışsınız,tebrik ederim gerçekten:)

Yaa gerçek mi bu,kafayı yerim ben. Evi terketmek benim için en iyi çözüm.

Dayanıklılığından da anladım ki birebir aynısıymış!Siz ne kadar soğukkanlısınız bravo gerçekten o halde bile toparlanıp icabına bakmışsınız,tebrik ederim gerçekten:)
Kaçmasına izin veremezdim:KK53: hoş acilden geldikten sonra yatmadım yatağımda tabi orası ayrı:KK45: görünce korkma öldür mutlaka. Asıl önemli olan gelmemelerini sağlamak iyice araştırın.

Kaçmasına izin veremezdim:KK53: hoş acilden geldikten sonra yatmadım yatağımda tabi orası ayrı:KK45: görünce korkma öldür mutlaka. Asıl önemli olan gelmemelerini sağlamak iyice araştırın.
Ya ben biraz çekiniyorum açıkçası yaklaşacak pek cesaretim olmuyor ama bir çaresini bulmak zorundayım..Araştıyorum ben de şimdi..Bu arada şimdi okudum en iyi ölü taklidi yapan hayvanlardan biri olduğunu yazıyor ve saatlerce hareketsiz kalabiliyormuş,siz onun öldüğüne emin misiniz!!!

X