Evde hayvan besleme ile ilgili araştırma

BinbirRenk

Guru
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009
3.972
943
İngiltere’de yapılan bir araştırma, evlerinde hayvan beslenen çocukların bağışıklık sisteminin daha güçlü olduğunu ve hastalık nedeniyle okula gitmeme oranlarının düşük çıktığını ortaya koydu.

Evde hayvan beslemenin en çok faydasının görüldüğü yaşların 5 ila 8 arası olduğunu da belirten uzmanlar, “ancak bütün yaşlardaki çocukların bunun büyük faydasını gördüğü ve hastalık nedeniyle devamsızlık yapmaktan kurtulduğu görülüyor” dedi.

Warwick Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya başkanlık eden Dr. June McNicholas, evinde hayvan beslenen çocukların beslenmeyenlere oranla her öğrenim yılında okula ortalama 18 gün daha fazla gidebildiğinin tespit edildiğini bildirdi.

Araştırma ayrıca, çocukların hayvanlarından edindikleri diğer bazı faydaları gözler önüne seriyor. Çocukların yüzde 30’u korktuğu zamanlar hayvanları sayesinde sakinleşirken, yüzde 28’i de aile üyeleriyle anlaşmazlıklarından sonra besledikleri hayvanın şefkatine sığınıyor.
(Alıntı)

Sakınan göze çöp batarmış zaten. Benim çevremdeki çocuklar kaloriferli evlerde sıcacık oturur yedikleri önlerinde yemedikleri ardında ama hep hastadırlar. Ama Çadırlarda yaşayan Romanların çocuklarına baktığında ayağı çıplak, üstü başı perişan ama yinede yanaklarından kan damlar :)))) Buda onun gibi birşey

Aynen öyle canım. Ben de çevremde çok gözlemledim. Hayvan bakılmayan evlerin çocukları hep hasta. Çocuğa bir kuş bile olsa baktırın hem sorumluluk alsın hem de bağışıklık kazansın diyorum.
Çocuk mikrop kaparmış, evi kirletirmiş vs. bilinçsiz laflar.:1no2:
Oysa aşıları, bakımı iyi olduktan sonra zararı değil, yararı olur. Bir anlasalar.benneyaptımki

kesinlikle haklısınız ama maalesef buna karşı çıkan kesimde oldukça fazla (
benim 5 yaşında bir oğlum ve iki kedim var evimde,
hayvan sevgisi ile büyümeli bir çocuk ne olursa olsun kedi köpek dahi olmasada mutalaka bir kuş veya balık kesinlikle olmalı
ayrıca kendi gözlemlerime dayanarak söylemek isterimki hayvan sevgisi ile büyümek ileriki yaşlarda insana merhamet,şefkat ve sorumluluk duygularını fazlasıyla katıyor

Evet özellikle merhamet duygusu için çok önemli.a.s Bazen görüyorum çocuklar bir köpeği sevmek istiyorlar. Anneleri hemen sakın dokunma, pis o diye tepki veriyorlar.
Böyle insanlarla nasıl doğa ve hayvan sevgisi olur artık sözde kalıyor.
Onun için bizdeki sevgi sahibinin yanında görünce 'aa ne şeker' demekten ibaret kalıyor maalesef.:umursamaz:

bencede yani avrupa her evde var neredeyse ozaman adamlar hastalık icinde yuzuyor olurlardı..kim ne derse desin gelismis toplumlarda yasayan ve cagdas insanlar evinde hayvan besliyor..digerleride hayvanlarla kavga ediyorlar:)

gelişmiş avrupa ülkeleri hep hayvan besliyor. çocuklar köpeklerle çok güzel arkadaslık ediyor. onu gezdiriyor mamasını suyunu koyuyor. bilinçleniyor. sorumluluık duygusu artıyor.

evimde iki köpeğim var birini de annemde bıraktım. yeni evliyim herkes bebek yapınca köpekleri atarsın diyor. deli oluyorum. bebek olursa köpeklerim bebeğe abla olucak. ki apartman da 4. katta oturuyoruz en sakin daire biziz.
köpeklerimin sesi hiç çıkmaz. bizimle yatar kalkarlar. çok eğitimli uslu köpeklerdir. kimileri çocuğunu bile böyle terbiyeli eğitemiyor deli oluyorum!
eve gelen misafiri köpek sevmiyor ve istemiyorsa kabul etmiyorum. kimse için kuçularımı kısıtlamam.
yeğenlerim geliyor biri henüz 2 yaşında bayılıyor köpeklerime sıkıştırıyor onları öpüyor. hiç zarar vermez benim köpeklerim. yakın çevrem bilinçli uzaktan laf söyleyenlere deli oluyorum.

bencede yani avrupa her evde var neredeyse ozaman adamlar hastalık icinde yuzuyor olurlardı..kim ne derse desin gelismis toplumlarda yasayan ve cagdas insanlar evinde hayvan besliyor..digerleride hayvanlarla kavga ediyorlar:)

Gandhi'nin güzel bir sözü var 'Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi hayvanlara karşı davranışlarından anlaşılır' diye. gerçekten gelişmiş ülkeler kendini belli ediyor. Hayvanların ve doğanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeler.

bizim bi rottweiller erkek 1 buçuk yaşında köpeğimiz var bahçede mayıs ayında doğum yapıcam çocuğuma zarar verir mi diye düşünmeye başladım sonuçta hayvan ne bilim sizce sorun olur mu? ona güvenebilir miyim ?

İnsanın çocuğundan hiçbir farkı yok. Onu bilen bilir bilmeyene de anlatamazsın. Ben artık onlarla tartışmıyorum bile. Çünkü çok sinirleniyorum. Evet köpek sevmiyorsa gelmesin bu kadar basit. Oldum olası hayvan sevmeyenlerle anlaşamam zaten. Dünyaya bakış açıları her şeyleri değişik.

İnşallah sağlıcakla alırsınız yavrunuzu kucağınıza. Kesinlikle bir zararı olmaz. Aşılarını gerekli bakımını yaptırdıktan sonra ne olabilir ki. Yani ne zararı olabileceğini düşünüyorsunuz?
Ben doğdum doğalı bizim evde kedi köpek vardı. öyle olsa hayvan bakılan evlerde kimse kalmazdı. Veterinerlerden sağ kalan olmazdı.

aşıları falan tam canım onu seviyoruz yani o bizim ilk oğlumuz sadece bahçede olduğu için bağlı kalıyor ve arada saldırganlık yapabiliyor benim korkum o yani , ne bilim tersine gelir falan saldırır

Günaydınlar..
Uzun zamandır forum'u takip ediyorum evcil hayvanlarımız ile ilgili kısma daha yeni gelebildim. Düğün hazırlıkları içindeyim ve evimde 5 senedir benimle yaşayan çok şirin bir spain coccker'ım var. Çok sevimli bir erkek bu.. Ama şöyle bir sorunsalım var evlenirken köpeğimi de alacağım ama müstakbel eşimin ailesi bu konuda inanılmaz derecede karşı fikirli. Köpek eve zarar verirmiş, evi kokuturmuş pisletirmiş ıvır zıvır. Bunlara bi dereceye kadar sustum ama ileride çocuğumuz olduğunda evde köpeğim olursa ya köpek ya çocuk seçecekmişim. Yoksa çocuğu bizden alırlarmış.. Allahım bu nasıl bir mantıktır ki böylesine sevimli bir yaratığı bu şekilde acayip geri kafalı düşünceler ile suçluyorlar. Nolur bana yardım edin. Ne yapabilirim ?

aşıları falan tam canım onu seviyoruz yani o bizim ilk oğlumuz sadece bahçede olduğu için bağlı kalıyor ve arada saldırganlık yapabiliyor benim korkum o yani , ne bilim tersine gelir falan saldırır

Anladım canım. İlk zamanlar çocuğunuza karşı kıskançlık yapabilir. Yavaş yavaş alıştırırsınız. Çok fazla bağlı tutmayın bence. Bu da strese sokuyordur. Günde bir kez olsun gezdirebiliyor musunuz? Bizi de bir saat bile bağlasalar saldırganlaşırız. Önceleri pek yaklaştırmazsınız. Zamanla çok iyi arkadaş olurlar zaten. Köpekler en iyi çocuklarla anlaşırlar.a.s

Günaydın canım. İşte en sinir olduğum zihniyet. Yok artık çocuğu alırlarmış. Eviniz ayrı değil mi? Bu tipleri iyi bilirim asla ikna edemezsiniz. kesin tavrınızı koyun. O benim çocuğum, insana çocuğunu bırak denir mi deyin lütfen. Bir karışmaya başladılar mı herşeyine karışırlar. Hiç taviz verme sakın. Eşin seviyorsa mesele yok. İkiniz birlikte ağılığınızı koyun. Unutma taviz tavizi doğurur. Mutluluklar diliyorum.a.s

Süper konu alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
Bana da evlenirken verirsin köpeğini dediler, sustum cevap vermedim, ama köpeğimi de vermedim sempatiksalakcinniŞimdi çocuk için zararlı, hamile kalınca verirsin diyenler oluyor, susuyoruz..Ama yine kendi bildiğimizi okuyacağız kaydirigubbakcemile3Allahtan eşim benden çok düşkün hayvanlara..Zaten o hayvanları bu kadar sevip, bu kadar merhametli olmasaydı ben de onu sevemezdim :asigim:
undomiel arkadaşım; sana desem ki; "Burası benim evim, kimsenin karışmaya hakkı yok" de desem, o zaman KÖTÜ GELİN olursun..En iyisi eşinin kendi ailesine gereken cevabı vermesi olur..Sizin evinize müdahale edebilecek yetkiyi kendilerinde bulması biraz tuhaf bir durum.

uff kızlar valla artık patavatsızlık sınırlarımı zorlayıp onlara cevap verdim. "netice ititbariyle köpeğim benim çeyizim nasıl ki getirdiğim diğer çeyizlere karışılmıosa da buna da karışılmasın" dedim, biraz soğuk bi hava esti ama yapılabilecek bişe kalmadı. neyse ki şimdilik(!) sessiz kalıyorlar bakalım neler olacak. umrumda değil orası bizim evimiz olacak..

kaydirigubbakcemile3Süper ya, o benim çeyizim kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…