evde eshab-i kehf isimleri yazili kagit bulmak

queenEb

herkesin bir popisi var.
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2015
2.349
2.847
Selamlar herkese oncelikle dualarinizin kabul olmasini gonulden temenni ederim...

Az once odamda kalemligimin icinde , icinde eshab-i kehf isimlerinin yazili oldugu bir kagit buldum. Alelade rastgele bir kagida yazilmis ve bulamicagim biyere saklanmisti. Hatta tesadufen buldum on yil arasam bulamicagim biyer yani...

Kagidi ben koymadigima eminim, kagidin icindeki yazilar da zaten benim yazim degil ve isimler turkce yazilmis. Bereket ve bolluk icin oldugunu duydum ama size de bir danismak istedim...

Konum dogru yerde mi bilemiyorum yanlis yerdeyse simdiden ozur dilerim ... duayla ilgili bir konu oldugundan buraya actim...

Selamlar herkese oncelikle dualarinizin kabul olmasini gonulden temenni ederim...

Az once odamda kalemligimin icinde , icinde eshab-i kehf isimlerinin yazili oldugu bir kagit buldum. Alelade rastgele bir kagida yazilmis ve bulamicagim biyere saklanmisti. Hatta tesadufen buldum on yil arasam bulamicagim biyer yani...

Kagidi ben koymadigima eminim, kagidin icindeki yazilar da zaten benim yazim degil ve isimler turkce yazilmis. Bereket ve bolluk icin oldugunu duydum ama size de bir danismak istedim...
cnm şöyle bişey buldum belki yardımı dokunur
Tefsir-i Nisâbûri’de şöyle rivayet edilir.

Peygamber Efendimiz(s.a.v) buyururlar ki:
Evlatlarımıza Ashâbı Kehf’in isimlerini öğretiniz.Çünkü onların isimleri bir ev üzerine yazılsa o ev yanmaz.
Bir eşya üzerine yazılsa,o eşya çalınmaz:
Bir hayvan üzerinde bulundurulsa o hayvan kaçıp gitmez.
Yangında bir bez paraçası üzerine yazılsa ateşin ortasına atılsa,yangın söner.
Çok ağlayan çocuğun beşiğine,başının altına yazılsa konulsa ağlamaz:
Çekirge için,bir kağıt üserien yazılığ ağaca takılsa çekirğeler gider.
Hamile kadının sağ dizine bağlanırsa doğum kolay olur.
Uyuyamayan bir kimse Haşr süresinin sonunu “Lezenzelnâ’dan başlayarak 4 âyet ve arkasından da Ashâbı Kehf’in isimlerini okusa on kimse uyur.

Ashâb-ı Kehf isimleri: ” “Yemliha,Mislina,Mekselinâ,Mernûş,Debernûş,Şâzenûş,Kefeştayyuş,Kıtmir.”

cnm şöyle bişey buldum belki yardımı dokunur
Tefsir-i Nisâbûri’de şöyle rivayet edilir.

Peygamber Efendimiz(s.a.v) buyururlar ki:
Evlatlarımıza Ashâbı Kehf’in isimlerini öğretiniz.Çünkü onların isimleri bir ev üzerine yazılsa o ev yanmaz.
Bir eşya üzerine yazılsa,o eşya çalınmaz:
Bir hayvan üzerinde bulundurulsa o hayvan kaçıp gitmez.
Yangında bir bez paraçası üzerine yazılsa ateşin ortasına atılsa,yangın söner.
Çok ağlayan çocuğun beşiğine,başının altına yazılsa konulsa ağlamaz:
Çekirge için,bir kağıt üserien yazılığ ağaca takılsa çekirğeler gider.
Hamile kadının sağ dizine bağlanırsa doğum kolay olur.
Uyuyamayan bir kimse Haşr süresinin sonunu “Lezenzelnâ’dan başlayarak 4 âyet ve arkasından da Ashâbı Kehf’in isimlerini okusa on kimse uyur.

Ashâb-ı Kehf isimleri: ” “Yemliha,Mislina,Mekselinâ,Mernûş,Debernûş,Şâzenûş,Kefeştayyuş,Kıtmir.”

Cok tesekkur ederim ben de arastirmistim ama bir bilene sormak istedim cok sagolun :)

X