Evde Bartholin kisti nasıl geçer abseye dönüşmesini istemiyorum korkuyorum yardım edin

yamukprensesss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2020
27
-3
24
Merhaba 7 ay önce bartholin kistim vardı ama bana zarar vermediği için pek takılmıyordum sonra abseye dönüştü çok zor zamanlar yaşadım yürüyemiyordum ağrı kesiciler etki etmiyordu doktora gittim ameliyat edeceklerini söylediler ama ameliyat günü gelene kadar abse kendiliğinden patladı ve acile gittim orada elleriyle sıkarak drene ettiler doktor antibiyotik vermişti flagyl cefaks ve pulcet olarak şimdi tekrar şişti ve abse olmasından korkuyorum verdikleri ilacı tekrar kullanmaya başladım sizce küçülür mü doktora gideceğim randevu aldım ama ileri bir tarihe attılar sizce bu ilaçlar küçültür mü çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan

Canim benim ilk apse oldu sonra küçüldü en son yıllaaarrr sonra ameliyat oldum.
İlk patlattılar ama ameliyat olmadım tekrar etti kist olarak kaldı sonra ameliyat oldum.
Belki senin de öyle olur

Nasıl patlattılar ben ameliyat olmak istemiyorum da
Normal odada ama nasıl şırıngayla mıydı emin değilim.
Ondan sonra tekrarladı ameliyat için ameliyathaneye aldılar ama büyük ihtimal ameliyat olmadım, kesi attı patlattı diye düşünüyorum. Çünkü çok kısa sürdü, ben muayene olmaya gitmedim tekrar soramadım o yüzden

Merhaba 7 ay önce bartholin kistim vardı ama bana zarar vermediği için pek takılmıyordum sonra abseye dönüştü çok zor zamanlar yaşadım yürüyemiyordum ağrı kesiciler etki etmiyordu doktora gittim ameliyat edeceklerini söylediler ama ameliyat günü gelene kadar abse kendiliğinden patladı ve acile gittim orada elleriyle sıkarak drene ettiler doktor antibiyotik vermişti flagyl cefaks ve pulcet olarak şimdi tekrar şişti ve abse olmasından korkuyorum verdikleri ilacı tekrar kullanmaya başladım sizce küçülür mü doktora gideceğim randevu aldım ama ileri bir tarihe attılar sizce bu ilaçlar küçültür mü çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan
Merhaba, Bartholin kistim var benim de 2 cm agrı yapmıyor ama dokunduğumda içi dolu sıvı olduğu belli. Nasıl patlatılıyor? Doktor nasıl patlattı ? Canınız acıdı mı? yani şöyle ben de sıkmaya çalıştım ama sanki bir kesenin içinde gibi olduğundan korktum zorlamadım. Anestezi olmadan yaptırmak istiyorum. Bir de hangi hastane ve doktor öneriniz var mı?

Merhaba, Bartholin kistim var benim de 2 cm agrı yapmıyor ama dokunduğumda içi dolu sıvı olduğu belli. Nasıl patlatılıyor? Doktor nasıl patlattı ? Canınız acıdı mı? yani şöyle ben de sıkmaya çalıştım ama sanki bir kesenin içinde gibi olduğundan korktum zorlamadım. Anestezi olmadan yaptırmak istiyorum. Bir de hangi hastane ve doktor öneriniz var mı

Merhaba ben doktora gitmiştim ameliyat demişlerdi o süre zarfında antibiyotik ilaçlar verdi 2 tane onları kullandım ameliyat zamanım gelene kadar ama ben ameliyat olana kadar kistim kendiliğinden patladı ve kendimi yeniden doğmuş gibi hissettim sonra acile gittim doktor geri kalanını eliyle sıktı ama canım çok acıdı fakat o can acımasına değmişti o zaman bu kendini tekrarlayabilir dedi dediği gibi de oldu şu an şişlik var tekrar aynı acıları çekmemek için verdiği antibiyotikleri tekrar kullanmaya başladım ve bugün eczaneye gittim bana bir tane krem önerdi iyi geleceğini söyledi onu kullanmaya başladım ama şişliğim inmeye başladı

Merhaba ben doktora gitmiştim ameliyat demişlerdi o süre zarfında antibiyotik ilaçlar verdi 2 tane onları kullandım ameliyat zamanım gelene kadar ama ben ameliyat olana kadar kistim kendiliğinden patladı ve kendimi yeniden doğmuş gibi hissettim sonra acile gittim doktor geri kalanını eliyle sıktı ama canım çok acıdı fakat o can acımasına değmişti o zaman bu kendini tekrarlayabilir dedi dediği gibi de oldu şu an şişlik var tekrar aynı acıları çekmemek için verdiği antibiyotikleri tekrar kullanmaya başladım ve bugün eczaneye gittim bana bir tane krem önerdi iyi geleceğini söyledi onu kullanmaya başladım ama şişliğim inmeye başladı
Bana kremin adını yazar mısınız ? Özelden

Merhaba 7 ay önce bartholin kistim vardı ama bana zarar vermediği için pek takılmıyordum sonra abseye dönüştü çok zor zamanlar yaşadım yürüyemiyordum ağrı kesiciler etki etmiyordu doktora gittim ameliyat edeceklerini söylediler ama ameliyat günü gelene kadar abse kendiliğinden patladı ve acile gittim orada elleriyle sıkarak drene ettiler doktor antibiyotik vermişti flagyl cefaks ve pulcet olarak şimdi tekrar şişti ve abse olmasından korkuyorum verdikleri ilacı tekrar kullanmaya başladım sizce küçülür mü doktora gideceğim randevu aldım ama ileri bir tarihe attılar sizce bu ilaçlar küçültür mü çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamak

Merhabalar benimkide 6 ay arayla iki kere apseye dönüştü ve felaket bir boyutta uğraştı iki kere boşalttırdım ama ikincisinde yine yumurta büyüklüğünde kaldi iç kısmında doktorun verdiği haplar fayda etmedi en son neo-penotran fitil kullandım gece uyumadan fitili koydum sabah içindeki bütün enfeksiyon vajina akıntısı şeklinde geldi bir haftanın sonunda bartholin küçücük kaldı bakire olmayan yada evli olanlar deneyebilir

Merhabalar benimkide 6 ay arayla iki kere apseye dönüştü ve felaket bir boyutta uğraştı iki kere boşalttırdım ama ikincisinde yine yumurta büyüklüğünde kaldi iç kısmında doktorun verdiği haplar fayda etmedi en son neo-penotran fitil kullandım gece uyumadan fitili koydum sabah içindeki bütün enfeksiyon vajina akıntısı şeklinde geldi bir haftanın sonunda bartholin küçücük kaldı bakire olmayan yada evli olanlar deneyebilir
Tabiki ilacı doktorunuza danışarak kullanın

Berba
bende bugün doktora gittim enjeksiyonla çekti içini boşalttı ve incelenmesi için laboratuvara gönderdi sizde de göndermiş miydi

Berba

bende bugün doktora gittim enjeksiyonla çekti içini boşalttı ve incelenmesi için laboratuvara gönderdi sizde de göndermiş miydi
Evet onu biraz formalite icabı yapıyorlar bence benimkisi boşaltılmasına rağmen yumurta büyüklüğünde kalmıştı adet dönemim geçti fitil kullandım turuncu gibi akıntı geldi her sabah bir haftanin sonunda baya bir küçülme oldu

X