Evcil dostunuz varsa sağlıklı kalabilrsiniz..

M e g

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2008
72.781
118.855
Evcil hayvanınız varsa sağlıklı kalabilirsiniz

02.10.2009
Evlerde beslenilen evcil hayvanların, sahiplerinin güçlü ve sağlıklı kalmasına yardımcı oldukları belirtildi.

Evcil bir hayvanın kan basıncını düşüreceği, egzersiz yapmanızı sağlayacağı ve ayrıca psikolojik sağlığınızı da geliştireceği belirtildi. Evcil hayvanların özellikle zor ekonomik dönemlerde insanlar için çok önemli olduğunu söyleyen araştırmacılar, evcil hayvanların koşulsuz ve karşılıksız sevdiklerini de sözlerine eklediler. Zaman'da yer alan habere göre, Kansas City'de düzenlenen "International Society for Anthrozoology and Human-Animal Interaction Conference" isimli konferansta sunulan araştırmada, katılımcıların yarısı koruyucu köpeklerle eşleştirilirken, kalan yarısı ise bir arkadaşla eşleştirildi. 12 hafta süresince, katılımcıların köpekleri gezdirerek yürüme yeteneklerini yüzde 28 geliştirdikleri kaydedildi. Buna karşılık, insanlarla yürüyen yaşlıların ise yürüme kapasitesinde yüzde 4 yükselme olduğu belirtildi.

Bu konferans ile çocukların, ailelerin ve yaşlıların hayatında evcil hayvanların ne kadar yararlı olduğunun gösterildiği açıklandı.

ALINTIDIR..

Son düzenleme:
evde kimse olmasın sadece hayvan olsun o bile insanı rahatlatıyor bir can var deyip korkmuyosun yeri gelince opuyorumnanaktan

Onların relax bir biçimde ,mırıl mırıl uyuduğunu görmek,taramak ,tüylerini yalayarak temizlerlerken izlemek,saklambaç oynamak onlarla...vs vs. tüm kedice etkinlikleri sakinleştiriyor.
Acayip stres alıyor.Mutlu ediyor.
Daha toleranslı ,daha sevecen,pozitif olunuyor ...
psikolojimiz iyi olunca da doğal olarak bağışıklık sistemimizde kuvvetli oluyor.Bence de doğru bir tesbit...

ben hayvanları severim gerçekten balıkların yüzmesini cilvelerini seyrederken kuşlarımı dinlerken acayip mutlu oluyorum evimde balıklarım yani akvaryumum var muhabbet kuşlarım var ama köpeklerimin yeri bahçedir onların görevi bekçiliktir herkes yerini bilsin köpeğin evimin içinde yeri olamaz nekadar temizlersen temizle hayvan bu .avrupalı insanlar bu konuda benim ölçüm olamaz onlar önce insan sevgisini öğrensinler hayvanlar yerine insana değer versinler.

Benimde birtane Dünyalar tatlısı çapkınım var (kediciğim) benim birtanecik oğluşuum o ..Dünyalara değişmem Çapkınımı...Mükemmel bir duygu..hihoyyyt

X