Mutfak Dekorasyonu Ev yaptiriyoruzz

Ahdunya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2017
47
18
33
Cok istekli olmasamda evimiz oluyo esimin ailesinin yaninda uc katli evin ucumcu kati benim ikinciso kaynimin en alt kat kaynanamin... Konuyu ev doseecez diye acmak istedimm yeni sifir tertemiz bir evv ama laminant camlar mutfak antree hersey yeni olacak uc yila girecek bir evliligim var esyalarim yesyeni henuz mobilyalarim country.. mutfak dolabi yaptiracam arkadaslarr yine country modeli kirik beyaz dusunuyorumm ama tezhahi gozume kestiremedim henuz cikip bakmadik internetten arastirma yapiylrumm beyas tonlarindusunuyorum fakat tezgaj arasi tasin modeline karar veremedimm sade beyaz taslar var bide etnik desen varr siz hangisi daha uyar bilemedimm koyacam fotosunuu onerilerinizi bekliyorumm ..en alttaki dolab gibi planimmda arasindaki dusundugum beyaz tas tamda o..ama etnik desenlerde beni al diyo...

Eklentiler

• 23-XgGvO53BfaVwzuz4.jpg
    23-XgGvO53BfaVwzuz4.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 298
  • 23-HWtFL8n7rcXO4etP.jpg
    23-HWtFL8n7rcXO4etP.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 306
  • 23-e8KCSdNhqTT06jMN.jpg
    23-e8KCSdNhqTT06jMN.jpg
    64,8 KB · Görüntüleme: 298
  • 64db824d92c57c8cf5348cb9720e4fc8.jpg
    64db824d92c57c8cf5348cb9720e4fc8.jpg
    16 KB · Görüntüleme: 299
Cok istekli olmasamda evimiz oluyo esimin ailesinin yaninda uc katli evin ucumcu kati benim ikinciso kaynimin en alt kat kaynanamin... Konuyu ev doseecez diye acmak istedimm yeni sifir tertemiz bir evv ama laminant camlar mutfak antree hersey yeni olacak uc yila girecek bir evliligim var esyalarim yesyeni henuz mobilyalarim country.. mutfak dolabi yaptiracam arkadaslarr yine country modeli kirik beyaz dusunuyorumm ama tezhahi gozume kestiremedim henuz cikip bakmadik internetten arastirma yapiylrumm beyas tonlarindusunuyorum fakat tezgaj arasi tasin modeline karar veremedimm sade beyaz taslar var bide etnik desen varr siz hangisi daha uyar bilemedimm koyacam fotosunuu onerilerinizi bekliyorumm ..en alttaki dolab gibi planimmda arasindaki dusundugum beyaz tas tamda o..ama etnik desenlerde beni al diyo...
o evde biz değil siz yaşayacaksınız.

En son resimdeki beyaz mutfak favorim:)Mutfak taşında ilk resimdeki gibi siyah kullanmayın granitle fayans uyumlu olsun gerisi beyaz olsun

Kafam karisik arkadasim oneri bekliyorim paylasiyorumm

Vay arkadaş kim ne yaşasa Bir Derdim Var'a (!) konu açmaya koşuyor.
Evin mutfağını bilemem de evin alt katları baya sıkıntılı.

Guldurdunn benii sinirden guluuyorum ama .. ama dogru diyosunn..

O tuğla gibi seramikler kazulet gibi duruyor.
Hiç bir zerafeti yok bana göre. Sanayi tipi mutfaklara yada restoranlara falan üretilmeli bence..
Benim paylaştığım İlk resimdekiler fena değil bence.
İlla beyaz dörtgen olsun diyorsanız da ikinci resim.
Etnik desen işine hiç girmeyin, hem desenin hem rengin modası bugün var yarın yok.
F8E3DCA3-35FD-4C92-AD64-89DF3D697F0A.jpeg
3B4BD3F1-6542-4345-8BDF-1339A9507F94.jpeg

Valla desen göz yoruyor, ben normal hayatımda da kullanmam.
En fazla çizgi model tercih ederim.
Fayans yerine kesme granit ya da cam da kaplatabilirsiniz.
Tuğla modeli oldum olası sevmem, 60 lar modası gibi.
Benim tezgahımla tezgah arası olan bölüm bir, yani tezgahım devam ediyor dolaba kadar duvarda.
Bir bütünlük oluşuyor, öyle de düşünebilirsiniz.

O tuğla gibi seramikler kazulet gibi duruyor.
Hiç bir zerafeti yok bana göre. Sanayi tipi mutfaklara yada restoranlara falan üretilmeli bence..
Benim paylaştığım İlk resimdekiler fena değil bence.
İlla beyaz dörtgen olsun diyorsanız da ikinci resim.
Etnik desen işine hiç girmeyin, hem desenin hem rengin modası bugün var yarın yok.
Eki Görüntüle 2166092
Eki Görüntüle 2166093

Katılıyorum.
Ben de evi değiştiriyorum ufak ufak, mutfak için birkaç araştırım oldu ve örnekte seçtiğiniz desenleri görüp çok beğendim. Yazık günah dedim ya, şimdi beğendim bunları, seramiği nasıl söktüreyim derken yapışkanlı folyoları keşfettim. Tavsiyem, modası hiç geçmeyecek düz ve kibar bir mutfak yaptırıp, sıkılınca üzerini folyolarla dilediğiniz desene renge modele kaplamanız. Baştan desenli seçmenize gerek yok yani.

Katılıyorum.
Ben de evi değiştiriyorum ufak ufak, mutfak için birkaç araştırım oldu ve örnekte seçtiğiniz desenleri görüp çok beğendim. Yazık günah dedim ya, şimdi beğendim bunları, seramiği nasıl söktüreyim derken yapışkanlı folyoları keşfettim. Tavsiyem, modası hiç geçmeyecek düz ve kibar bir mutfak yaptırıp, sıkılınca üzerini folyolarla dilediğiniz desene renge modele kaplamanız. Baştan desenli seçmenize gerek yok yani.

Ben de İnstagram da bir kaç fotoğraf gördüm folyo uygulamaları ile ilgili.
Hatta onlar mutfak dolaplarını da kendilerini boyamış, öncesi/ sonrası şahane iş çıkaranlar var...

Siyahi hiç tavsiye etmem. Benin mutfagimdaki tezgah siyah. Malesef en ufak lekeleri bile belli ediyor.

Sevgili Ahdunya,

Metrekare yazmamissiniz, yazarsaniz kafanizi netlestirmek ve ne istediginizi anlamaniz adina biraz yardimci olmaya calisirim.

Bir iki oneri, "country tarzi" zaten bizlerde dogru uygulanmadigi icin estetik gorunen bir tarz degildi. Karolajli beyaz mutfak ve desenli yer karosu trend olmaktan coktan cikti diyecegim ama zaten hic olmamisti. Country tarzini yasamak lazim, apartman daireleri maalesef bu tarz icin hic uygun degil.

Mutfaklarda tezgah ve alinligin ayni malzemeden yapilmis olmasi estetik ve temizlik duygusunu en guzel yansitan secim oluyor. Sakin ola ki o desenli seramiklerden alinlikta kullanmayin, pismanliktir. :)

Eviniz en bastan yapiliyorsa, minimalizme bakin arastirin. Hem stil hem yasam tarzi olarak bir yuksek mimar adayi olarak size bunu onerebilirim, tabii eger yasam tarziniza, begenilerinize uyacaksa. Bir kez minimalizmi sindirdikten sonra icine makul olcude country veya baska bir stil de katabilirsiniz. Ornek olmasi icin su siteleri inceleyin:

https://www.dezeen.com/
https://www.archdaily.com/
http://lashedarchitecture.com/#/projects
https://architizer.com/blog/category/inspiration/

Her seyden onemlisi de gucunuz varsa isinin ehli bir mimarla calisin, her sey yapilip bitirildikten sonra hatalarin geri donusu zor oluyor. Unutmayin ki mimarlar sizin evinizi kendi zevklerine gore dosemezler, sizin zevkinizi ve begeninizi anatomiye, estetige, fonksiyonellige uygun hale getirirler, ongorulemeyen ev kazalarini da onlerler. Eger imkan varsa burada tavsiye aramak yerine bir ofise basvurun. Buradaki arkadaslarim da siz de maalesef ne kadar gelismis bir zevke sahip olursaniz olun bir mimar gibi dusunemezsiniz, dusuncelerinizin yolunu bulmasi icin, ev kazalarindan uzak bir yasam icin uzmanla is birligi sart.

X