Ev temizligi yardim

nilayblt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2017
973
275
34
merhabalar
Malum bayram geldi ve ben daha evimi temizleyemedim. Bugun baslicam temizlige ve burdan bi kac akil almak istedim, evimiz yeni 3+1 160 m2, yeni tasindik ve bayramda cok ziyaret eden olacaktir evimi soyle tertemiz gorsunler istiyorum.
Seyahatten yeni geldigimiz icin bavul bosalacak, nevresim degisecek , sonra ev dip kose temizlenecek. Cok fazla ivir zivirim yok ama salonda biblolar ve sus esyalari var, mecbur hepsini tek tek toz alip kaldiricam.

Firinin icini rossman domol temizleyiciyle temizlicem sonra islak bezle silmem gerekirmi?

Birde banyo ve mutfak musluk baslarinda, caydanligimda ve su isiticimda hep su lekeleri kaliyo. Nasi giderebilirim bunu ? Siz ne ile siliyorsunuz?
Ben mutfagi cif yag sokucu ile siliyorum banyoyuda cif banyo. Fakat kuruyunca baya bi iz yapiyo. Fikir verirseniz sevinirim

Metaldeki lekelere : karbonat sirke limon tuzu ..
Duşakabin : bulaşık parlatıcısı .
Ahşap çok toz tutan yerlere : Pronto
Normal toz alırken : Viking pembe fısfıs .
Ve yer sil kesinlikle kokusu güzel olsun eve her girdiğinizde yeni temizlik yapmış hissi veriyor ..
Tavsiye tuvalettede vikingin tuvaletten temizleyicisi tertemiz yapıyor.
Kolay gelsinnn

Öncelikle kolay gelsin Türkiyedeki markaları bilmiyorum ama ben su lekeleri için sirke karışımlı temizleyicilerden kullanıyorum hem su lekelerini gideriyo hemde dezenfekte edip kireç söküyo..

Arkadaşlar ben de 3 gündür annemlerde banyonun lavabosunu cifliyorum. Her gün sabun lekesi oluyor. Konu sahibine de fikir olur belki öneriniz var mı?
Çifi parlatmada kullanırken sünger değil poşet kullanın demlikte musluktan deneyin .. Lavobodaki sabun lekesi içinde sıcak su bulaşık makinası tableti ve çamaşır deterjanı toz . sabun lekeleri ozaman kayıp gidiyor kalıntı gibi kalmıyor .

Caydanlik ve isiticiyi limon tuzu ile kaynatin.

Diger lekeler icin aspirini oneririm.

a101 de var sirkelim diye bisi mikemmel ya. caydanligi, fayanslari, cam biblo, seramik falan cok guzel yapti... bayildim hep onla temizliyorum.

bide ben once evi toparlarim ince isleri bitiririm hani camasir atmak, asmak,katlamak, mutfagi duzenlemek gibi. sonra arka odalardan one dogru toz alirim, sonra komple supurur silerim tek seferde biter. en sona banyo tuvalet birakirim kovalarimi viledayi vs yikadiktan sonra oralari da yapar bitiririm . 175 metrekare. 2 saatte bitiyor. pratik olun cok incik cıncık ugrasmayin.

tesekkurler tavsiyeleriniz icin , sirkelime bakicam bende
Cok detay ugrasmiyorum ama evime ilk kez gelecek akrabalar ailelerimiz diye biraz duzgun olsun istiyorum, temizlerken gardoplarin ici, havlu dolabimiz, taki cekmecem falan gozume takiliyo onlara dalincada zaman yetmiyo herseye.
1 saatte bavulu bosalttim nevresim degistirdim yatagi duzelttim. Simdi toz alicam ve banyo mutfak temizleyip yerleri supurup silicem. Umarim 2 saatte bitiririm hepsini

Ben toz alırken yer silerken sirke Arap sabunu kullanıyorum

Şu fırına zehir içerikli malzemeleri kullanmasaniz. Tamam temizliyor ama sağlığınızdan daha mı önemli ? O fana giren madde fırın çalışırken yiyeceklere temas etmiş okuyor üstelik isi etkisiyle muhtemelen daha zararlı hale geliyordur. İstediğiniz kadar durulayın çıkaramazsınız fandan.

kesinlikle!

karbonat sirke ve limon yeterli...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…