ev temizliği rutini

Stardust-

🌸🐣🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2023
1.215
1.426
merhaba 1 oğlum var ve yaklaşık 1 ay sonra da doğumum olacak inşallah🙏🏻 haftada iki güne çıkartmıştım gelen yardımcıyı ama her geldiğinde evde oturacak yer bulamıyorum. iki çocukla akşam 6 da o evine gidene kadar evde bir odaya tıkanmak zorunda kalacağız mutfağı da kullanamıyorum gelince çok uzun sürüyor işi ve yerler kovalar sular bezler derken napcam sizce? haftada 1 indirsem bu sefer ben yetişemem gibi. sizce temizlik rutini nasıl olmalı genel temizlik yerine başka bir iş mi versem haftanin ikinci günü geldiğinde? eve düzenli yardımcı alanlar lütfen rutinlerinizi anlatır mısınız evi rahat kullanabilmek istiyorum yardımcının geldiği günlerde

merhaba 1 oğlum var ve yaklaşık 1 ay sonra da doğumum olacak inşallah🙏🏻 haftada iki güne çıkartmıştım gelen yardımcıyı ama her geldiğinde evde oturacak yer bulamıyorum. iki çocukla akşam 6 da o evine gidene kadar evde bir odaya tıkanmak zorunda kalacağız mutfağı da kullanamıyorum gelince çok uzun sürüyor işi ve yerler kovalar sular bezler derken napcam sizce? haftada 1 indirsem bu sefer ben yetişemem gibi. sizce temizlik rutini nasıl olmalı genel temizlik yerine başka bir iş mi versem haftanin ikinci günü geldiğinde? eve düzenli yardımcı alanlar lütfen rutinlerinizi anlatır mısınız evi rahat kullanabilmek istiyorum yardımcının geldiği günlerde
ütüyü çamaşırı hallediyor mu?

Bunları gelen yardımcıya söylemeniz gerekmiyor mu?
Komple evin altını üstüne getirtmeyin, önce salonu temizlettirin çocuklarınızla salona geçin, sonra yatak odasını temizlettirin gerek olduğunda oraya geçebilesiniz, sonra nereyi uygun görüyorsanız….en son mutfağı temizleyip çıksın siz de gün içinde yemeğinizi yapın, dağınığınız bulaşığınız toparlanmış temiz mutfak kalsın size bu kadar basit yani

ütüyü çamaşırı hallediyor mu?
evet hallediyor 1 hafta ütü 1 hafta cam yapıyordu haftada 1 gelince şimdi 2 güne çıktı o kadar ütü birikmiyor
Bunları gelen yardımcıya söylemeniz gerekmiyor mu?
Komple evin altını üstüne getirtmeyin, önce salonu temizlettirin çocuklarınızla salona geçin, sonra yatak odasını temizlettirin gerek olduğunda oraya geçebilesiniz, sonra nereyi uygun görüyorsanız….en son mutfağı temizleyip çıksın siz de gün içinde yemeğinizi yapın, dağınığınız bulaşığınız toparlanmış temiz mutfak kalsın size bu kadar basit yani
önce salonu temizliyor zaten ama oğlumun tuvaleti geliyor acıkıyor sürekli gir çık yapıyoruz diğer yerlerin de halıları kalkmış ve su damlaları oluyor illaki mutfağa salondan sonra giriyor biraz uzun sürüyor salon mutfak balkon bitene kadar öğlen 3 oluyor neredeyse
Çok mu dağınık çalışıyor acaba
yani çok düzenli de diyemem dağınık da diyemem açıkçası, biraz alıngan. birşeyi şöyle yapar mısın diyince alındığını çok açık belli ediyor. güvendiğim için de başka kimseyi istemiyorum beni idare ediyor diğerlerinin yanında çok iyi diyebilirim

Derdiniz çok tatlıymış :)
Maşallah iki evladınız var Rabbim size bağışlasın ve eve temizlik için yardımcı alacak gücünüz var daha ne istenir ki Allah'tan ?
Benim de çocuğum var ama malesef ayda 1 kere bile yardımcı alamiyorum, temizlik ütü camasir hepsi bende :) keşke buna ılımlı bakan bir eşim ve maddi gücüm olsa da iki gün odada kalsak :)

X