Ev taşırken dikkat etmeniz gerekenler

ben taşınırken hangi kolide ne olduğunu anlamak için bi liste yapmıştım.
kolilere numara verdim bi kağıdada o numarada ne olduğunu yazdım okağıt pusula gibi oldu.tavsiye ederim.

bir de şu hazır taşıma şirketleri nasıl
neler yapıyolar.bilgisi olan var mı

canım adanadan boş dönen bir kamyon bulmaya çalış... baban abin vs ildeki kamyon garajına gidip bunu halledebilirler. illa ki edirne tarafına giden olacaktır... kamyon çok çok ucuza taşır, nakliyeye göre. çünkü nakliye işi bu olduğu için hem gidiş hem dönüş mazot parası, hem de kendi payını katar üstüne. ama kamyoncu adam nasılsa gidecek o yolu
ama tabii çok iyi paketlemen gerekecektir eşyalarını

Son düzenleme:

şu anda aynı moddayım..ev üstüme üstüme geliyo..eşimle benden başka kimse yok burda..anneme çok ihtiyacım var ama gelemiyo..senağlama

ben napayım daha yeni gelin eşyalarım düzüldü düğünüm var temmuzda ağustosta taşınıcaz

Valla şekerler ben 5 yıllık evliyim.Ve şuan oturduğum ev 5 inci evim.Bi dşünsenize. Beim eşim asker.İlk evimizde 6 ay oturdum.Hırsız giriyordu duramadım.Sonra taşındık.Sonraki evimde tam 1 yıl oturduk o evimi hiç sevemedim.Taşındık.Sonra bir eve taşındık ordada 1,5 yıl oturdum.Lojman çıktı taşındım.Lojmanda 16 ay oturdum sonra İstanbula tayinimiz çıktı ve şehirler arası taşındık.Anlıyacağınız taşınma konusunda çok profesyonel oldum:):) Bazen diyorum taşınmak toptan temizlik oluyor.Ama açıkcası çok sıkıldım ve yoruldum.Kaplumbağa gibi olmuşuz ya evimiz sırtımızda:^) 3 günde toplanabiliyorum 3 günde eşya yerleştirebiliyorumalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

Bakiiimm... 31 yıllık hayatımda tam 7 kere taşınmışım. 8. ise 2 3 ay sonra olacak ve artık ilk kez kendi evime inşaallah. Yetmiyormuş gibi tam o ayda şirketimiz yeni binasına taşınacak.

gecen yaz tasınma durumumuz vardı neysekı ortadan kalktı :)) amannn ev tasımasıımııı.. yok ben almıyım

ben taşınırken çok gergin ve stresli olurum.:95:sanki bütün eşyalarım mahvolmuş gibi bir psikoloji oluşur bende.:96:
ama taşınma bitip, eşyalar açılıp yerleştikçe sakinleşir herşeyin yoluna girdiğini düşünürüm.:81:

bütün eşyalarımı kendim sarıp sarmalarım.kırılacak eşyalarımı kendim kolilerim ve üzerlerine kırılacak eşya diye yazar dikkat etmelerini rica ederim.ayrıca kolilerin içinde neler olduğunu yazmak çok işe yarıyor.

Evlendiğimden bu yana 3 kere ev değiştirdim. İlki yeni gelin eviydi ben bir şey yapmadım aslında.
2. sinde aylar öncesinden kutuları doldurdum ev bulduğum gibi taşınacaktım çünkü. Bir günde kamyona yükleyip eve yığdım eşyaları. Gittiğim ev ufak olduğundan oturma odamdan ve bir kaç eşyamdan feragat ettim. Sonrasında yeni evde de gereksiz bulduklarımı ihtiyacı olanlara dağıttım.
Son olarak ağustos ayında taşındım. Planlanmamış bir taşınmaydı ama avantajım 2 sokak arkaya taşınmış olmamdı. Evde az eşya vardı. Kıyafetler meşhur vakumlu poşetlerdeydi. Yorganlar v.s.lerde o açıdan rahattım. Eşyada az olunca kamyon tutmadan 3-4 günde yavaş yavaş taşındım. Ama geldğim ev boyasız olunca tüm eşyalar salona yığıldı. Bir odayı boyayıp temizleyim o şekilde yerleştim. 15 günü buldu yerleşmem.
Aslında fazla ıvır zıvırınız yok ise taşınmak çokta zahmetli olmuyor. İşe yaramayanları verin yada atın derim.

ben 3 yıllık evliyim nefret ettiğim bi evde oturuyordum,sonunda ev aldık 2 aya taşınıcam inşallah
taşınmayı çok isteğim için zorluğu umrumda bile değildi ama siz biraz korkuttunuz gözümü:18::18::18:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…