Ev Tadilatı Hakkında Acil Yardım Lütfen

enan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
1.091
7
Herkese selamlar

Benim ev tadilatıyla ilgili acil önerilere ihtiyacım var arkadaşlar.
eşimin ailesinden kalan evi tadilat yaptırıp oraya geçmeyi planlıyoruz şu anda kirada oturuyorum.

özelllikle mutfak dolabı ve evye yerleşimi konusunda çok sıkıntılıyım.
nasıl bir mutfak dolabı seçmeliyim en kullanışlı nasıl olur evyede önemli ben damlalıklı evye istiyordum ama eşime sonradan problem çıkartır, kenarlarından su geçirip dolaplara zarar verir demişler.tezgah altından monte edilenleri önermişler ki benimnde şimdiki mutfağımda tezgah altından monte ama üstten monte damlalıklı evyeninde kullanımını merak ediyorum. kullanan arkadaşların fikirlerini ricaediyorum lütfen. tezgahda çimstone istiyorum tezgahın önündeki çıkıntıyı ille yaptırmam gerekirmi acaba damlalıklı evyelerde pek gerek yokmuş gibi duruyor ama.
musluk yerleşimi tezgah üstündenmi yoksa duvardanmı gelsin. çok güzel armatürler var şimdi tezgah üstünden ama tezgah altına su geçirirmi?

mutfakta istediğim yerleşim şeklini bir mutfak tasarlama programıyla çizmeye çalıştım. resimini ekliyorum.

mutfak dolaplarınıda tavana kadarmı yoksa yarımmı daha kullanışlı olur. benim şu anda kullandığım dolaplar tavana kadar üst bölümleri hiç kullanmıyorum. ama oraya taşınınca mutfak eşyalarımda çoğalacak kayınvalidemden kalan eşyalarda var.

çok karışık kafam.

10 gün içinde tadilat başlayacak bir an önce karar vermem lazım. :bbo: özellikle mutfak konusunda.

yenilencek şeyler şöyle.

pencereler beyaz pvc, yerler kayın rengi laminat, banyo fayans duşkabin klozet banyo dolabı , mutfak dolaplar evye fayanslar , kapılar amerikan beyaz kapı,

birde kırılcak yerler var o duvarlarıda saten alçı duvar istiyorum ama onunlada ilgili tereddütlerim var.

ve ısınma içinde klima düşünüyoruz bu konudada kullanan arkadaşların tavsiyelerini istiyorum.

ne çok iş varrrrr çok büyüyor gözümdee aman diyorum olsunda nasıl olursa olsun ama benim istediğim gibide olsun istiyorum nasıl olcak bilmiyorumm kaç gündür araştırma yapıyorum şimdiden yoruldum.

bu arada bursa orhangazide yaşıyorum. iki tane oğluşum var büyük 5.5 yaşında küçükte 7aylık.

öneriler için şimdiden çok çok teşekkürler .

Aynı benim evim gibi tadilat gerekiyor sanada :)
Bende 2 gün önce ev aldım ama içerisi çok bakım istiyor.

Ben mutfak dolabnı ve tezgahı komple kırdırıcam, tezgahı koyu renk yaptırıcam, dolaplarıda tavana kadar yaptırıcam, aslında tek sıra daha güzel görünüyor ama kulanışlı olmuyor, bazen görüyorum tencereleri mutfak gereçlerini dolapların üzerine koyuyorlar çok kötü görünüyor. Mutfak eşyası al al bitmiyor, insan eskilerinide atamıyor onun için dolap çok önemli.
Wc ve banyoyu tavana kadar fayans yaptırıcam ve desenli fayanslardan ortalarına döşeticem.

Duvarları alçı yaptırıcam bende çok açık lila.

Yerler tahta benim ama bayağı bir yıpranmış, onun makinasının gelip parlatılması gerekiyormuş, bende aslında parke istiyorum ama çok masraf olacak gibi geliyor.

Evye dediğin nedir, birde kayınvalidenizin evi sonra sizemi kalacak?

Oturacağın evin ısınma sistemi nedir? Biliyorsun elk fiyatları aldı başını gidiyor, sıcak memlekette değilsen klimayla başa çıkılmaz gibi geliyor.

Damlalıklı eviyenin sıkıntılı oluğunu resmen uydurmuşlar. hiç alakası yok. Yaptırmaya karar verirseniz eğer içiniz son derece rahat olsun.

Benim tezgahımda çıkıntı yok, İlk başta su akarmı diye düşünmüştüm ama şimdiye kadar 1 damla su bile akmadı yerlere.Çok memnunum yani. Çıkıntı derken duvar tarafı değil kastettiğim. Duvar fayansaları ile tezgahın birleştiği yerdeği köşe parçasını kastediyorsanız mutlaka yapılmalı.

Bataryanın tezgah üstü olması daha kullanışlı ve daha şık.Su geçirmesi diye birşey sözkonusu bile değil.

Dolaplarını tavana kadar yaptırın ama en azından toz alabilmek için elinizin girebileceği kadar boşluk olsun.

Klima ile ısınmak bana pek mantıklı gelmedi doğrusu. Maliyet çok fazla olur bence.

Kolay gelsin.

Sn. Aşk Kırıntısı size bir tavsiye versem, koyu renk tezgahı banyo ve mutfak için
kesinlikle tercih etmeyin. Temizliği ile uğraşmak inanılmaz zor. En ufacık bir su damlası çok pis gösteriyor tezgahı ve sürekli kuru bir bez ile dolaşmak zorunda kalıyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bende aksine kullanışlı olduğunu düşünmüştüm, uyardığın için çok saol.kaydirigubbakcemile5

allah kolaylıklar versin arkadaşım.

evye dediğim mutfak lavabo su oluyor. resimini ekliyorum istediğim şekil bu evye için sadece dolaplar değil. mutfak tezgahını ben açık renk düşünüyorum koyurenk bencede arkadaşın dediği gibi kullanışı zordur. çimstoneler var şimdi tezgah için çok güzel gözüküyorlar kullanım açısından kolay ve hijyenik. dolaplarıda çok koyu istemiyorum açıkcası hiç ilgimi çekmiyor koyu renkler kayın,meşe yada akçaağaç daha karar vermedim.

banyo fayanslarınıda seçtim gibi iki renkli olcak üst krem gibi allta sütlü kahve arada da bordür yerlerde sütlü kahve ama öyle çokkoyu değil kahve rengi.

benim şu anki ısınma sistemim doğalgaz gideceğim yerde yok doğalgaz zatende olmasın faturalar çok tuzzlu 350 verdim geçen ay bu ay 250 tl klima lar bu kadar yakmıyomuş bile eşim araştırdı daha mantıklı geldi ama kullananlarında fikirlerini almakta fayda var.
elektirik doğalgazdan daha ucuz valla :)

kayınvalidem rahmetli olalı neredeyse 5 sene olacak. evdeki eşyaların yerlerini bile değiştirmedik. eşim hala kıyamıyor ama apartmanda da yapamıyoruz çocuklar 4 duvar arasında kiradayız birikimde yapamıyoruz. gideceğimiz evde apartman dairesi ama altta üste amcaları en alt katta halasının evi arkada bahçesi var. eşyaların hepsi eski sadece oturma odası koltuklarını alıcam.

tekrar kolay gelsin diyorum gözümde çok büyüyor korktuğum gibi olmaz inşallah.

Son düzenleme:

cevabınız için teşekkür ederim.

şimdi bir resim buldum mutfakta istediğim görüntü tam olarak bu şekilde aslında tezgahı ve dolap renkleri. evyenin önünde çıkıntı yok ben o çıkıntıyı kastetmiştim.

şu anda doğalgazla ısınıyorum maliyeti inanın elektrikten daha fazla. klimayı zaten ekim - kasım gibi taktırmayı düşünüyorum bakalım iyice araştırıcam. gideceğim yerde sobada var olmazsa onunla idare edicez.

sorun olursa eşimin dilinden kurtulamıcam ama evyeyide damlalıklı alıcam sanırım .

konuyla ilgili daha fikrini belirtmek isteyen yokmu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…