Ev kredisi çekenler,kredi ödeyenler bir bakar mısınız ?

onu hiç bilmiyorum dolandırıcılık çok olur gibi geliyo. hem de evin içinde yasamıyosun hem kira öde hem senet öde masraflı olur gibi
Benim bi yakınım öyle hem yasayıp hem senet ödüyordu aklıma geldi tabi her er aynı yapmıyor olabilir
Peki projelere baksanız onlarında kendi kredileri oluyor ya

Hicbir fikrim yok
Topraktan senetle alsanız ?
Piyasa bu durumdayken boyle bi sey yapmak parayi cope atmak demek maalesef
Arkadasim bu sekilde ev aldi 1bucuk sene once, evlilik yarihinden bir ay once ev bitiyordu sozde onlar da k eve gececekti parayi odediler ama adam iflas etti yurt disina kacti ve butun insaatlar durdu oylece kaldilar ev yarim

Kiradayım, elimde bir miktar toplu para var, ve ev almaya niyetlensem az miktar kredi ile bile çözebiliyorum. Fakat krediler çok yüksek, ve benim gelirim ile ödeme yapmak çok çok zor. Ayrıca o ev kredi bitene kadar eskiyecek tüm emeğimi bir eve gömmek istemiyorum, biraz faizler düşse, gelirim artsa satıp ev değiştiririm düşüncem olsa alırım.
Kira bana havaya para gelmiyor, ev sahibide rahatsa ne güzel barınıyorsunuz işte hava parası olurmu hiç
Asıl aylık 3 bin lira ödeme yapıp 1,5 kat faiz ödemek zor geliyor
Birde tapu taşınma masrafı evin eksikleri ve ver köşem diyemeyecek olmak var
Siz kredi miktarından çok aylık ödemeye de dikkat edin ne kadar ödeyebilirsiniz?

Bence daha ucuz bi eve geçin, kenara para atmaya başlayın. Kredi çekerseniz 20 yılda üç kat geri ödersiniz. Siz 10 yılda ev paranızı biriktirebilirsiniz. Kredi çok ağır bi yük gibi geliyor bana.

Geçen yıl Ocak ayında bizde yazlık aldık. 70.000 TL çektik 93600 olarak geri ödüyoruz. Ama 4 yıllık çektik krediyi, süre uzayınca meblağ yükseliyor.

evet öyle tabi. ama şöyle bir şey de var bu sene diyelim 2 bin tl ödemelerle baslıyosun seneye zam vs olunca maaşlarda o 2 bin tl 1800 müş gibi geliyo 2 sene sonra sanki 1500 müş gibi. yani maasın artıyo ama taksıtler hep aynı bu olay da var

Ay Allah korusun
Benim yakınım icinde otururken ödüyordu belki öyle vardır diye sundum

1+1 ler 400.000 tl izmirin neresi burası :)))) aylık taksıtlerınızı siz belirliyorsunuz kaç sene ödemek istiyosunuz vs.diye banka hesaplıyor
Soylemiyim simdi direkt desifre olurum :)
1+1 mantigi zaten burada yok genelde mustakil ama yeni apartman mantiginda evler yapildi 2+1 450bin liraya ev aldi kuzenim gecen sene

valla canım izmir de evler uçmuş durumlar 1+1 bile en az 300.000 den başlıyor. Çok etkilemez dersen çiğli tarfları daha uygun 150bin e ev bulursun hemde ev daha geniş olur , ilerde durumun el verirse merkezi yere geçersin. Biz 50 bin çektik 70 bin ödücez , şimdi faizlerde yükseldi bence minumum kredi daha iyi derim , biraz yol çekmeyi göze alırdım yerinde olsa.

2bin -2500 tl arası ödeyebilirim.

Birde bir kampanya var, 0.98 faizli
O bence değerlendirilebilir fakat görmediğiniz evi almayın topraktan girmek büyük risk

Doğal gazın avantajı evde olmadığınız zamanlarda açmazsiniz ama kalorifer 7/24 yakılıyor ve yöneticiler en ufak birseyde masraf cikariyor maalesef. Eski evimizde ısıtma kendimize aitti en fazla 400 giderdi ama kaloriferli evde çok gidiyormuş gercekten.

Soylemiyim simdi direkt desifre olurum :)
1+1 mantigi zaten burada yok genelde mustakil ama yeni apartman mantiginda evler yapildi 2+1 450bin liraya ev aldi kuzenim gecen sene
: )) evet ilçeyi söylediniz deşifre oldunuz :)) 2+1 450 bin tl izmirin her ilçesinde ev bulabilirsiniz

hele merkezi sistemle kullanmıyosunuz ama yuzde 20 sini ödüyosunuz çok saçma

: )) evet ilçeyi söylediniz deşifre oldunuz :)) 2+1 450 bin tl izmirin her ilçesinde ev bulabilirsiniz
Benim demek istedigim o degil anlamiyorsunuz ki, izmirde her hangi bir yerde 150 bin lira ev olmasina sasirdim burda en kotu ev 400bin liradan basliyor demek istiyorum

çiğli işyerime de yakın zaten buca da da evler var annemlere yakın. ev var ama işte

Merhaba, ben de suan ev alma asamasındayım, kredi kullanacagım. Bir banka bu hafta bası kısmi olarak faiz indirimine gitti.(1.98% den 1.88% e düştü). Bunun üzerine suan baska bir indirim olması cok zor. Olduğu takdirde de krediyi özel bir orandan(daha düşük) yeniden yapılandırabilirsiniz.Ödediğiniz faiz tutarının yüksek olması kredi oranının yanısıra, cekeceginiz krediyi kac senede odeyeceginize bağlı olarak artabiliyor. Benim buradaki kriterim, ödeyecegim faiz tutarını aylık taksitlere böldüğümde, mevcut evimin kirasından daha düşük çıkıyorsa bu mantıklı bir yatırım olur. Mesela sizin örneğinizde 10 yıl için 150 bin TL faiz ödeyeceksiniz(ana para üzerine).Bu da aylık olarak 1250 TL yapıyor. 10 yıl boyunca kira artışlarınızı da göz önüne alırsanız kredi ödemek daha mantıklı duruyor. Yine de iyi araştırmanızı tabsiye ederim ve mutlaka oturuma uygun bir ev alın. Değilse evle ilgili ileride cıkacak altyapı vs.. gibi sorunlar sizi maddi olarak sıkıntıya sokabilir. Şimdiden hayırlı olsun.

Faizler şu anda aşırı yuksek 2500 kredi ödüyor gibi düşünüp her ay kenara bin lira fazladan ayırın izmir emlak durumunu ne kadar suredir takip ediyorsunuz bilmiyorum ama su an piyasa çok hızlı değişiyor ani yukselisler ve düşüşler var su anda inşaatlar genel olarak durdu ellerindeki evleri satmaya çalışıyorlar önümüzdeki 1 yılı gözlemleyip nakit miktarını arttırmaya çalışın 1200 kira çok değil su anda acele etmeyin

çok sağolun mantıklı bir yol gösterdiniz ınsallah hayırlı olur kredınız evınız. ınsallah ben de bı ev sahıbı olabılırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…