ev ileri.. fff

cityangel

BAL KÜPÜ
Kayıtlı Üye
7 Mart 2007
270
1
kızlar ya ben bu evi nasıl çekip çekiricem bazen canım hiç bişi yapmak istemiyorum
annem hiç kızamaz iş yaptırmazdı bana 5 aydır evliyim ilk başlarda daha doğrusu 30 haziranan kadar kpss sınavı var diye evle fazla ilgilenemeyip ders çalışıyodum eşimde mazur görüyodu zaten yardımcıda oluyo bana ama şimdi sınav bitti işim gücüm yok ama zor gelio iş yapamk iyice tembellik çöktü üzerime eşimin bişi dediği yok ama der heralde yakında
yani yemek falan tabiki yapıorum dağinıklığı topluyorum ama bazen öle bi dağıtıyos ki evi başımı alamıyorum dolabı mesela yeniden düzenmem lazım kitaplığı falan halletmem lasım....öle işte şimcik napim benn

valla doğru söylüyosun canım sen yine çalışıyosun ben evde olduğum halde canım hiç bişey yapmak istemiyo sıcaktan heralde sıcaktankafamçokkarıştı

ahhh canım yaa sen böyle diyosan ben napiiiim....
Üç tane tatlı cadı var evde ve yardımcımda yok ooofff benim yerimde olsan ne yapardım canım. Her iş benden bekleniyor haliyle... Arada bir tembellik olur tabikiii... İşler birikince daha da zor gelir inan. Bence hiç bekletme sonra da başedemezsin işlerle. Kolay gelsin sana da canım...

Ben zaten ev işleriyle ilgilenmeyi hiç sevmeyen biriyim, temizlikçi almama rağmen yine de çok iş oluyor. Sana tavsiyem yine de biriktirme işleri. Asıl sıkıntı biriken işleri halletmek... Kolay gelsin... (Ama seni çook iyi anlıyorum bana da çok olur)

bende nefret ediyorum işlerden özellikle bu ara hiç canım yapmak istemiyor ama malesef yapıyorum.

bencede biriktirmeden hallet işlerini senin için daha kolay olur bende senin gibiydin ilk evlendiğimde yeni eve düzen oturtmak bira zaman alıyo sabah başlardım akşama bitmiyodu işler çıldırıyodum ama şimdi öyle dğil herşeyin düzeni var alışıyosun banada bu aralar yemek yapmak zor geliyo her akşam aynı şey yap ye topla yıka sıkıldım akşamları kaynanamda bende yiyo kimsenin karnı acıkmasa der oldum sıcak zaten

Bir kere evlenip ev kurduktan sonra işler hiç bitmiyor hanımlar...
Hergün yemek, sonra bulaşıklar.
Çamaşırlar yıkandı as, topla, kurudu katla, yerleştir, ütüle...
Eşyaları topla, evi süpür, tozunu al.
Badana zamanı geldi, ay perdeler kirlendi, halıların da yıkanması lazım.
Çocuk oldu, ev oyuncakla doldu, her taraf onun eşyası, topla topla bitmiyor.
Banyo, tuvalet ve mutfak tezgahının ovalanması lazım.
Hergün aynı şeyler, biz kadınlar her günü tekrar tekrar yaşamak zorundayız.
Hayat böyle akıp gidiyor işte...

Bende çalistigim halde, (isyerimiz evimiz ayni anda) ev islerini yapmayi seviyorum. Evimin her zaman dûzenli olmasini istiyorum. Ilk basta benim için, çocuklar içn ve esim için.Şeniz. Biraz tembellik yapmak istedigim zaman oda ütûr olur , hiç sevmem klava: Aslinda 1 saatimi aliyor ama biriktiriyorum bazen. Sana derim ki, kendini hemen alip koyma, çünkû bôyle alisir gidersin. Sonradan zor olur. çok ûsenirsin. Temizlik imandan gelmistir, unutmayalim :1rolleyes:

ev işlerinden nefret ediyorum dersem yeridir herhalde. Helede ütü yapmak bana bir işkence gibi geliyor adeta. Ev işi yaparken dinleniyorum deşarj oluyorum diyen bayanları kutluyorum ama ben hiç öyle hissetmiyorum. Zaten 1 senedir haftalık temizlikcim geliyor, sağolsun evimi mis gibi yapiyor ütülerim herzaman kuru temizlemeden çikmiş gibi oluyor. Bı hafta gelmese kafayi yiyorum resmen. Evimin temiz olması kadar güzel bişey olamaz bana göre için açiliyor resmen işil işil oluyor ev ama gel görki kendim yapmaktan hoşlanmiyorum.

temizlik çok güzel şey ama insan yoruluyo ya. tek başıma ben acaip yoruluyorum. zaten hiçbi zaman öyle babayiğit bi kız olmadım hep hassas, çabuk yorulan, çabuk hastalanan bi tiptim. temizlik te öyle zor geliyo tabi mecbur olduğum için dinlene dinlene yapıyorum haftada 1 gün. e çalışıyoruz da malum. bi de hamilelik var. zorlama dedi doktor, ben de bunu sonuna kadar kullanıyorum :)

bende sevmem ev isini ama evlenecegim yazin, evimde yalniz olunca yapacagim mecburen...Allah'tan sadece esim ve benim yani! annem yakinda degil ki yardim etse, nasil cevirecegim evi dusunuyorum aslinda! Allah yardimcim olur insallah ne diyeyim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…