Ev Haczi

angelim86

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2024
3
1
38
Merhaba bir konu hakkında bilgi almak istiyorum eşim cezaevinde maaşım da da icra var kesiliyor sırasını bekleyen başka icra eve haciz için Taşınır malların haczedilmesi, muhafaza alıtına alınması için Ankara Adliye adliyesine (29.08.2024 tarihinde mahkeme onayı gelmiş olup, EV ADRESİ ANKARA VE HACİZ MAHALİNDE GÖSTERİLECEK ADRESLER) talimat yazılmasını talep ederim. Diye uyapta bu yazıyı gördüm eve haciz işlemi nasıl işliyor gelmeden arıyorlar eşyaları hep götürüyorlar mi.

Ben gelmeden arıyorlar ve evde aynı eşyadan 2 adet varsa alabiliyorlar diye biliyorum ama yine daha bilgili arkadaşlarımız yardımcı olsun

Internette de bu şekilde yazıyor borçlunun evinde gerçekleştirilen haciz işlemi sırasında, evde bulunan buzdolabı, koltuk takımı, yemek masası gibi eşyalar haczedilemez. Ancak söz konusu bu eşyalardan iki tane varsa örneğin iki tane buzdolabı varsa bunlardan biri haczedilebilir

benim bildiğim önce gelip hamgi malların alınabileceğine bakıyorlar ve değer biçiyorlar. yani direkt gelip almıyorlar.

Merhaba bir konu hakkında bilgi almak istiyorum eşim cezaevinde maaşım da da icra var kesiliyor sırasını bekleyen başka icra eve haciz için Taşınır malların haczedilmesi, muhafaza alıtına alınması için Ankara Adliye adliyesine (29.08.2024 tarihinde mahkeme onayı gelmiş olup, EV ADRESİ ANKARA VE HACİZ MAHALİNDE GÖSTERİLECEK ADRESLER) talimat yazılmasını talep ederim. Diye uyapta bu yazıyı gördüm eve haciz işlemi nasıl işliyor gelmeden arıyorlar eşyaları hep götürüyorlar mi.

Normalde evde aynı eşyadan 2 adet var ise birini aldıklarını biliyordum. Ama geçen gün bir adliye katibin den duyduğum, artık eve haciz işlemi yokmuş. İşyeri varsa oraya işlem yapılıyormuş.

Yatak odasına girmeleri yasak diye biliyorum.
Çamaşır makinası, buzdolabı gibi ihtiyaç olan eşyalara el koyamiyorlar.
2 TV varsa birini aliyorlar.
Eskiden bilgisayar varsa alıyorlar denilirdi şimdi de alırlar heralde.
Benim başıma gelmedi tam fikrim yok ama yaşayanlardan duymuştum.
Mesela ilk geldiklerinde bişey almıyorlar liste yapıyorlar ikinci de alıyor demişti birisi.
Ne kadar doğru bilmiyorum ama belki işinize yarar bu bilgiler.
Geçmiş olsun

Yatak odasına girmeleri yasak diye biliyorum.
Çamaşır makinası, buzdolabı gibi ihtiyaç olan eşyalara el koyamiyorlar.
2 TV varsa birini aliyorlar.
Eskiden bilgisayar varsa alıyorlar denilirdi şimdi de alırlar heralde.
Benim başıma gelmedi tam fikrim yok ama yaşayanlardan duymuştum.
Mesela ilk geldiklerinde bişey almıyorlar liste yapıyorlar ikinci de alıyor demişti birisi.
Ne kadar doğru bilmiyorum ama belki işinize yarar bu bilgiler.
Geçmiş olsun
Teşekkür ederim

Teşekkür ederim ilk kez başıma geliyor korkuyorum.Ev kiralık eve işlem yaparlar mi
Telaşlanmayın artık pek birşey olmuyor. Genelde sadece yazıyı yazıp bırakıyorlar. Nadiren de olsalar gidenler var hala ama eskisi gibi her eline geceni alamadıkları için pek yanaşmıyorlar.
Bu arada arayıp korkutmak isteyebilirşer siz hiç dalaşmadan tabi buyrun gelin deyin güzelce :)
Alınan esyaları depoda tutup bekletmek tasımak vs daha maliyetli oldugu için genelde gitmiyoruz demişti bir avukat arkadasım. Gelirlerse de ilk önce değer biçiyorlar o an eger elde alabilecegi değerli seyler varsa onları alıp diperlerine dokunmadan gidiyorlar.
Ben de ise evde yokken gelmişler kapıya not bırakmıslar geldik bulamadık birdahakine evde olmazsanız çilingir ile acılacaktır seklinde. Ama daha sonra gelen giden olmadı.
Genelde d. Bnk olan kurum yapıyormus

Cok gecmis olsun öncelikle Allahim tez vakitte kurtarsin bu sikintidan

X