Ev fiyatlari

Çok şanslısınız o halde. Ben de olsam satmazdım.

Bana kalırsa biraz daha birikim yapın, bir de son 6 ayda ev fiyatları faizler düştüğü için ciddi arttı. Yerinizde olsam beklerim, bu dönemde bırakın ev almayı evime süpürge alacakken bile düşünüyorum.

Ben zaten sorunuzu cevapladım. Ailede vefat durumu olduğu için uygun sattılar. Ancak benim bulunduğum bölgede ev fiyatları çok hızlı artıyor. Geçen ay 280 bin tlye satılan daireler 370.000 olmuş şu an bende şoktayım ancak durum bu

Çok ilginç , acaba bahçe katında mi artışlar söz konusu oldu ? Bu süreçte insanlar giris kat / ara kat / cati katindan vazgecip bahçe katina yönelmiş olabilirler diye düşündüm malum bu surecte evde kalınması insanlarda rahat hareket edebilecekleri ortam istegi olusturmus olabilir mi acaba?

Bizim 110 bine yakın birikimimiz var. Almak istediğimiz evlerin fiyat bandı 300 360 arası değişiyor. Fakat benim gözüm yemiyor ayda 5 bin bir yere bağlamayı. Herkes ev piyasasının düşeceğini söylüyor, piyasada sıcak para akişi olmayacağı için. Biz ilk ev bakmaya başladığımızda altının gr 310 liraydi şuan 390a dayandı. (Birikimimiz altın olarak var) fakat ev fiyatı aynı. Ee bizim için beklemek kârlı oldu. Şu belirsizlikte altını bir yere bağlamak istemedik. Sizin birikiminiz tl ise ev almak daha mantıklı olabilir

Ben bahçe katı almadım ara kat aldım.
Önemli olan benim onun bunun ne aldığı da değil.
Her bölgede toplu konutların yoğunluğundan tutun arazi yapısı imar/irtifak oranları, döviz kurları, arz/talep dengesi nüfus yoğunluğu , ekonomik refah oranı her bölgede ev fiyatlarını farklı etkiler. İstanbulda neredesiniz bilmiyorum ama istanbulda imar, inşaat yoğunluğu bölge vs birçok etken artışları da etkiler. O yüzden tek bir doğru yok tek bir seçenek yok.

Tek gerçek ne yazık ki ev fiyatları artıyor ( yeni yapılan inşaatları baz alarak söylüyorum. Yoksa 20 yaşındaki ev kalkıpta çok fazla fiyat artışına uğramaz)

Ev fiyatları havalar ısındıkça artar bir de faiz düştüğü içinde bir miktar artmistir

Peki giriş kat ev güney cephe ev bakmak mantıklı mı
İnsanlar pek giriş katı tercih etmiyor ısınma vs dolayı
Önemli olan sizin beklentiniz. İnsanlar giriş katı daha çok güvenli olmayacağı hırsız girebileceği sebebiyle ve alt katta oturmayı biraz ego meselesi yaptıkları için istemiyorlar ama sizin kriterlerinize uyuyorsa neden olmasın. Herkesin beklentisi farklı

Gerçekten zor bir soru inşaat sektöründe çalışıyorum ama net bir tavsiye veremeyeceğim. Ev fiyatlarının malesef daha da artacağını düşünüyorum. Yapı maliyeti kur artışından ötürü akıl almaz şekilde artıyor. 2018den sonra pek çok müteahhid çalışmalarını durdurdu bu sebeple. Bu da talep artarken yeni inşaatların azalmasına dolayısıyla da fiyat artışına neden oluyor çoğu şehirde. Diğer taraftan da ekonomik olarak çok belirsiz bir dönemdeyiz dünya ve ülke çapında. Ancak yüzde yüz iş ve gelir devamlılığı garantiniz varsa alınabilecek bir risk bence.

Son 4 senemi ev almak için belli bir bölgeye yoğunlasmistim , 4 sene önce alsaydım daireyi zarara uğrayacaktım, 2018 aralık ayinda aldim şükür ki inanilmaz bir gerileme vardı hatta inanamadim bir süre fiyatların o rakamlara indigine , baktigim semtte 250 bin liralik daireler bahçe katı iken , aradan 3 sene geçti ve ben ara kat bir daire aldim ayni rakama aynı ilçeden. O yüzden çok şaşırdım fiyatlardaki bu artışa .

Size de Allah güle güle oturmayı nasip etsin.

Peki giriş kat güney cephe ev bakmak mantıklı mı

Kış aylarında ısınma acısından problem olabilir, ya da maalesef kanalizasyon kaynaklı evinizde sıkıntılar yasanabilir (alt kat ve yüksek girislerde bu tarz sorunlar cogunlukla oluyor ). Sıfır binalarda bazen müteahhitler sığınak ya da su deposu olarak planlanan yerleri özellikle giris kat / bahçe katina katarak daha büyük metrekareli ev! olarak satabiliyorlar , iskan alınmadığı için bu durum sorun olmuyor fakat sonrasinda projeye uygunluk isteniyor iskan alinacaksa tabi. Benim alt katim 430 tl , ust katim 340 tl dogalgaz oderken ben en yüksek 73 tl odedim (alt katimin alti dukkan , üst katim dubleks)

Krediye karşıyım ama ev fiyatları da durduğu yerde durmuyor malesef, makul bir fiyat artışı da yok piyasada, Alla ne verdiyse kaptırıyorlar istedikleri gibi, peşinat parası birikinceye kadar evin fiyatı da uçuyor, mecbur borç altına girmek zorunda kalıyorsun. Sizi zorlamayacak bir planla neden olmasın derim ben, nereden başlarsanız kardır.

Peki giriş kat güney cephe ev bakmak mantıklı mı
Benim evim dediğiniz gibi yüksek giriş güney cephe kombiyi yakınca gayet de güzel ısınıyor hiç sorun yaşamadım, çocuklarımı gayet rahat büyüttüm gürültü sorunum olmadı hiç, ama 12 yıldır sıkıldım artık, seneye çıkıcam inşallah, biz de ocakta girdik ev işine,280 bin liraya, 100 bin peşin, kalanı bitince. Allah sonumuzu hayretsin.

Az artmış gibi
Hangi semt olduğu da etken

Şu an 125 binlik ev borcuna girdim 8 ay önce ve 2500 ödeme yapıyorum siz 5bin yapacaksanız bence olur..ne kadar erken o kadar iyi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…