Ev arkadasligi vs tek yaşamak

Mehtap87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
750
574
Merhaba kizlaarrr...bu benim actigim ilk baslik zaten uyeligimde yeni onaylandi.:) konu basligindanda anlasildigi üzere su siralar aklima takilan bi konuda fikirlerinizi almak istiyorum 24 yaşındayım memur olarak atandim henuz ise baslamadim ancak simdiden nerde kalacm sorunu kafami mesgul ediyor ailem is yerinden bi kizla anlasma yoluna girip onlarla kalmami istiyolar hatta sadkarsilastigim kizlarda eve cikabiliriz muhabbeti yapiliyor simdiden ama ben anlasamayip is yerinde kotu olmaktan cok korkuyorum yalniz ev bulsam maddi acidan cok zorlanir miyim sizce yoksa ailemi dinleyip biri ile anlasmaya mi calismaliyim tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkür ederim ( bu arada henuz kimseyi tanimiyorum ordan ufak tefek tel gorusmesi dışında)

Son düzenleme:
ne kadar maaşın olacak ilk etapta ona göre eğer tek başına bir evi karşılayabileceksen hiç ev arkadaşlığına luzum yok insan öz kardeşi ile anlaşamazken arkadaş zor..

2400 civari maasim olacak ama izmirin pahali bi semtinde kurumum ve kiralar 700 den basliyor

Merhaba kizlaarrr...bu benim actigim ilk baslik zaten uyeligimde yeni onaylandi.:) konu basligindanda anlasildigi üzere su siralar aklima takilan bi konuda fikirlerinizi almak istiyorum 24 yaşındayım izmire memur olarak atandim henuz ise baslamadim ancak simdiden nerde kalacm sorunu kafami mesgul ediyor ailem is yerinden bi kizla anlasma yoluna girip onlarla kalmami istiyolar hatta sadece evrak tesliminde karsilastigim kizlarda eve cikabiliriz muhabbeti yapiliyor simdiden ama ben anlasamayip is yerinde kotu olmaktan cok korkuyorum izmir gibi bi yerde yalniz ev bulsam maddi acidan cok zorlanir miyim sizce yoksa ailemi dinleyip biri ile anlasmaya mi calismaliyim tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkür ederim ( bu arada henuz kimseyi tanimiyorum ordan ufak tefek tel gorusmesi dışında)

cnm bende ıstanbulda oturuyorum fakat erzuruma atanmayı beklıyorum akademisyen olarak. ılk gıttıgımde apartta kalıcam 2 -3 ay sonra ev tutmayı dusunuyorum . cunku ıstanbuldakı yasantımı orda devam ettırmek ıstıyorum. duzene gırdıkten sonrada ıst erzurum arasında mekık dokucam :) genelde rahatıma duskunumdur ama ılk maasımın mıktarına bakıp ona gore ev dusunuyorum ve eger maas ıyı kıra dusukse ozaman ev arkadası almıcam

sana tavsıyem ılk gıttıgınde apart tarzı yerde kal orda calısanlar ıcınde yer oluyor ogrencıler ıcınde belkı ordan bırını tanıyıp ısınıp ev e cıkıcaksınız ya da sehrı tanıyıp ona gore kıra falan planlayıp ona gore ev ark bulursun. bir de sosyal medya da da baya ev arkadası arayanlar var sana diyim

Bana göre çalışmanın öğrencilikte en büyük farkı eline artık daha fazla para geçiyor olması ve özgürlük alanının genişlemesi.
Bundan 5 yıl önce atandığımda aklımın ucuna bile getirmemiştim biri ile eve çıkmayı
Öğrencilikte kaldı o
Paramla niçin huzursuz olayım diye düşündüm, iyi de ettim
Maaşına göre ev tutar maaşına göre yaşarsın
hakkında hayırlısı olsun

İzban veya metro ile ulaşımını sağlarsın illa işinin olduğu semtte oturmak zorunda değilsin. Aynı evde yaşamak çok başka ben 10 senelik arkadaşımla üniversitenin ilk senesinde eve çıktım 1 ay sonra evden kaçtım:) tek çık kafan rahat olsun

Oncelikle cevaplariniz icin cok tesekkur ederim isyerim bornovada olacak bana da en mantiklisi tek kalmak gibi geliyor ama kimiside diyorki tek kalsan maasinin cogunu kiraya suna buna verecen bide bir zaman sonra duvarlar ustune geliyomus :) o kadar kararsiz kaliyorumki aslinda en en mantiklisi tabiki en azindan ilk bir yil riske girmeyip yalniz yaşamak

X