Etlik Zubeyde Hanim Kadin Hastaliklari Egitim ve Arastirma Hastanesi??

kralice86

❤loading...❤
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2015
982
1.497
38
merhaba anneler ve anne adaylari...
32haftalik hamileyim. tansiyon yuksekligi ve troid problemim var. ha bir de bebisim 3 hafta iri. erken dogum riskim var. bu yuzden iki haftadir etlik zubeyde hanim kadin hastaliklari egitim ve arastirma hastanesi riskli gebelik polikliniklerine gidiyorum. daha oncesinde bir sefer zekai tahir kadin dogum hastanesine de gitmistim ama kalabaligi ve doktorun ilgisizligi beni urkutmustu. o yuzden zubeyde hanima gitmeye basladim ve nasipse dogumumu da burda yapmayi planliyorum.
ama daha once ki yorumlar iki uc sene oncesinden kalma hep ve cogu da korkutucu yorumlar
yakin zamanda etlik zubeyde hanim da dogum yapan var mi ?
neler yasadiniz ve ozel odalar hakkinda bilgisi olan varsa bizimle paylasirsa cok sevinirim.

Canim bebeginin vucudu mu iri basi mi iri ? Arkadasim 2 hafta once dogum yapti diguma etlik zubeydeye gitmisti berbat bir yer dedi inanamazsin sakin gitme dedi bana neler girdum neler dedi hemsireleri sikayet ettim dedi. Esi asker ordan gataya gecmisler etlikte yapmamis digumunu. Muayne acisindan etlik daha sakin zekai tahire gore nst sirasi daha kisansurede geliyor ama her iki hastaneyide kimisi begeniyor kimisi begenmiyor.
Evune uzak degilse yenimahalle declet hastanesine git bir de daha sakin temiz hemsirelwri doktorlari kibar

az once ultrasona girdim. yine boy kilo kemik uzunlugu falan 35 haftayla uyumlu cikti
seker falan da cikmiyor. ndn boyle anlamiyorm.
simdi tansiyon yuksekliginden yatis verdiler. bir kac gun takip edeceklermis. simdilik sorun yok gibi. odalar kalabalik sadece. bir de banyo tuvalet ortak katta.
tecrubelerimi paylasirim

canım merhaba benimde gebeliğin başından beri tansiyon yüksekliği var bende oraya gittim riskli gebelik sınıfına girince özel hastanelere pek seni kabul etmek istemiyor ama şimdi bıraktım zekai tahirde daha kötü şaşırdık kaldık bakalım ne olacak.senin tansiyon kaç olunca yatış verdiler sana suanda durumun nasıl

valla cnm yatiyorum hala
14/9 la yatis verdiler. takipteyim. 24saatlik idrar toplama, protein takibi yapildi. sonucu ogleden sonra cikacak. baya ilgileniyorlar, tansiyon kan sekeri nabiz ates kontrolu yapiliyor surekli. gunde iki defa nstye sokuyorlar. yemekler kotu biraz. bir de cook kalabalik.
ama tahminimden iyi cikti burasi
zekai tahir de takiplerin nasil gidiyor?

zekai tahire başta gittim şuan özele gidiyorum ben ama doktorum beni zekai tahire göndermek istiyor. peki gelip gidip alltan muayene adiyorlar mı sürekli yoksa öyle bişi yok mu canım. bende çok korkuyorum devletten anlatılanları okuyunca moralim bozuluyor.ben oraya gittiğimde 15/10 idi tansiyonum yatış vermediler bana
sence zekai tahirmi iyi yoksa zübeyde hanım mı

cnm korkutmayayim ama tansiyonun yuksek. burda olsan hemen yatis verip kontrol altinda tutarlardi seni.
ilk yatis yapildiginda; yatis katindaki muayene odasinda bayan bir doktor acilma olup olmadigina bakti.
ilk defa alttan muayene olmama ragmen , dr cok kibardi ve canim falanda acimadi. korktugum gibi degilmis. bir daha da bakilmadi.
ben zekai tahirin poliklinigine gittim, yatan hasta katini bilmiyprum.
poliklinigi kiyaslarsam zubeyde hanim dan daha memnun kaldim.
beklentiler kisiden kisiye degisir, ozel hastanedeki ilgi alaka guler yuz yok belki ama daha deneyimli drlar hemsireler. daha donanimli hastane.
zaten riskli gebelik olunca ozeller kabul etmiyor..

canım zaten 15/10 iken ben zübeyde hanımda takip oluyordum riskli gebelik 2 bölümünde doktor hocasını aradı yatış verelim mi diye yok dedi doktor o zaman daha 9 haftamdaydım idrarda protein filan yoktu belki haftam erken diye vermediler.sonra tansiyon ilacı ile kontrol altına aldık tansiyonumu normale geldi ama 20 haftamdan itibaren yeniden artış oldu işte özele gitmeyi hiç düşünmüyorum dediğin gibi bizi kabul etmiyorlar.ankara tıp hakkında ne düşünüyorsun

cnm ankara tipa gitmedim. hacettepeye gitmistim yazin. rutin devam etmedigim icin oraya, kabul etmediler. 12.haftadan buyuk gebeleride kabul etmiyorlarmis. odalari iki kisilikti ve guzeldi. baska hastaneye de gitmedigim icin bilmiyorum

cnm ankara tipa gitmedim. hacettepeye gitmistim yazin. rutin devam etmedigim icin oraya, kabul etmediler. 12.haftadan buyuk gebeleride kabul etmiyorlarmis. odalari iki kisilikti ve guzeldi. baska hastaneye de gitmedigim icin bilmiyorum

canım ne çıktı protein sonucun.benimde sabah küçük tansiyon sabah 9 du gene alfameti 3 e çıkaracağım sanırım

sukurler olsn temiz cikti cnm
ama tansiyonum hala 14/9, 13/9
hala takipteyim. hastaneden cikis vermediler
dr na danis cnm ilacini arttirmadan once. bana da ilac baslanacak sanirim.

Canim mrb .ben de Zübeyde yanima gidiyorum .poliklinikler inden memnun kal adim.doğum evi nasil acaba .bir bilginiz var mi .
Bir de yuksek tansiyon sikayetiniz kacinci haftaya kadar devam etti ne gibi tedbirler aldiniz .yardimci olursaniz çok memnun olurum.saglikli gebelik gecimeniz dileğiyle

[QUOTE="samyeli112233, post: 45339209, member: 4USER=309640] neffin [/USER] msjim sanaydi.[/QUOTE]
dogum evinde ilgi yok ozellikle hakan bey riskli gebelikte o cok ilgisiz. tansiyon 9 jhaftadaa anlaşıldı hala devam ediyor gunde 3 alfamet aliyorum samyeli112233

[QUOTE="samyeli112233, post: 45339209, member: 4USER=309640] neffin [/USER] msjim sanaydi.
dogum evinde ilgi yok ozellikle hakan bey riskli gebelikte o cok ilgisiz. tansiyon 9 jhaftadaa anlaşıldı hala devam ediyor gunde 3 alfamet aliyorum samyeli112233 [/QUOTE]

Tansiyonun 9.haftada mi çıkmaya başladı canım.şimdi nasıl ilaçların fayda ediyor mu.benm de ilk gebeligiyse son haftalarda yüksek çıktı.suni amacıyla doğurdu.protein kacagim vardı .riske atmadı .bunda da dikkat etmem gerekiyor .inşallah sen de vakti zamanı gelince sağlıklı bir şekilde dogurursun.
Ben de şuan Zübeyde ye gidiyorum pek memnun olduğum söylenemez.doğumdan sonra yanına refakatçi vermiyorlardı .biz ne yapacağız ozaman.yardımcı yok mu hasta bakıcı falan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…