Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Kac gun oldu canim ameliyat olali?
Ben bir hafta sonra yan yatiyordum tabi druma sordum once yatabilirsin demisti sonra yuz ustu anca bir ay sonra yatabildim
Kac gun oldu canim ameliyat olali?
Ben bir hafta sonra yan yatıyordum tabi druma sordum once yatabilirsin demisti sonra yuz ustu anca bir ay sonra yatabildim
Ayy çok sevindim.@leyla0611 de yan yatabilirsin dedi bugün.deniycem bu gece.
Ben dik yürüyene kadar sırt üstü yatıcaz diye düşünmüştüm.:21:

kizlar ne kadar süre sonra dik yürünebiliyor?
ameliyat olan arkadaslara gecmis olsun ve de rahat bir iyilesme süreci dilerim.

Yüz üstü yatmaya başlayan var mı. Ya da ne Zaman yüz üstü yattınız. Ben böyle sırtüstü uyuyamıyorum yaaa.
Canım ben 2. Gece sağa sola döndüm, yan yattım. Ama yanlarda kesi varsa senin rahatsız edebilir yan yatmak. Yüz üstü yatmak 2 ayı bulabilir gibi. Ama allahtan ben sevmiyorım yüzüstü yatmayı.
Hah ağzını öpeyim :KK70: işte zaten açılmış karın robot dikse nolur kendi dikse nolur mantıken teknolojiyi denemek istemiş sadece gibi :KK66:
canım şimdi düşününce hatırladım. Dr muayenede şöyle anlatmıştı, göbek deliğinin altından çekecek ya germek için çektikçe göbek deliği bozuluyor o yüzden onu da azıcık yukardan yeniden yapıyor ama karnı yukarı kadar açmıyor yine, alttaki deriyi çekip birleştiriyor. Üstten çekmiyor yani. Muayende eliyle çekerek anlatmıştı hatırladım hatta bak ne kadar kolay çekiyorum görüyor musun demişti göbeğin hemen altındaki deriyi çekiyordu. Yukarıdan ne açtı, ne ayırdı, ne de gerdi. Ama yine de bu gidişmde tekrar anlatmasını istiycem size daha net aktarabilmek için.

Benimde sırt ölçüm 75. O değişmiyor,cup ölçün değişir canım..
400 cc ile C nin sonu,D nin başı oldu. Sen doktoruna mesela Dolu dolu C olsun diyebilirsin. En az C olmalıki sıkıntılara değsin bence :KK66:
Yani o zaman rahat rahat 80 e ok verebilirim diyosunuz... 23 mart ameliyat gunum ... Heycanliyim

Canım ben 2. Gece sağa sola döndüm, yan yattım. Ama yanlarda kesi varsa senin rahatsız edebilir yan yatmak. Yüz üstü yatmak 2 ayı bulabilir gibi. Ama allahtan ben sevmiyorım yüzüstü yatmayı.
canım şimdi düşününce hatırladım. Dr muayenede şöyle anlatmıştı, göbek deliğinin altından çekecek ya germek için çektikçe göbek deliği bozuluyor o yüzden onu da azıcık yukardan yeniden yapıyor ama karnı yukarı kadar açmıyor yine, alttaki deriyi çekip birleştiriyor. Üstten çekmiyor yani. Muayende eliyle çekerek anlatmıştı hatırladım hatta bak ne kadar kolay çekiyorum görüyor musun demişti göbeğin hemen altındaki deriyi çekiyordu. Yukarıdan ne açtı, ne ayırdı, ne de gerdi. Ama yine de bu gidişmde tekrar anlatmasını istiycem size daha net aktarabilmek için.
Aaa şimdi başka bir boyut kazandı eski göbek deliğin ne oldu peki

C
Evt kızlar ben de aynı sizin gibi çok kafa yordum bu konulara yani ordan mı keser burdan mı diker diye. Ama benim biraz da kısmetle alakalı oldu doktoru seçmem ve bu dr da bu tekniklerde ısrar ettiği için ona güvenip kabul ettim. 2 tane daha dr la görüşmeyi istemiştim ben ve ona göre karar verecektim ama biri hiç randevu veremedi yakın gelecekte. Diğeri ise randevuyu son dakka iptal etti. Kısmet böyleymiş demek ki. Dilerim en hayırlısı olmuştur. Benden deri çıkarıldı evt ama sadece göbeğin alt kısmından. Yani tam göbek hizasından kesildi. Piramit gibi çizmişti dr öncesinde. En uç nokta göbek deliği sezeryana doğru inerken genişleyen çizgiler çizdi. Üçken gibi düşünün, tabanı da sezeryan izi. Endeskopun devreye girdiği nokta göbeğin yukarısı yani mide kasları. Göbek deliğinin üstündeki deriyi kaldırmadı. Anladığım bu. Belki üstteki deri fazla sarkık değildi diye gerek duymadı ona müdahale etmeye. Artık potluk sarkma fln olursa bilemicem. Bekleyip görücez.
nm benimde sadece gobegimin alt tarafi problemli ve cok fazla derim yok. Ancak gobek deligimin tam ustunde hafif bir kirisma var. Acaba bu yontem bana uygunmuki. Cok meraktayim. Sen beni izlermisin resmin varsa gormek isterim sonucu. Benimd karin fotolarim var. Bakabilirmisin acaba senin durumla benziyormu. Acikcasi bana diger yontemlerden daha kolay gorundu bu yontem ama tabi sonucunu sende gor ve bize ornek ol.

Canim 80/85... Sutyenin bel olcusu ...
Sen su an kac cup sutyen takiyosun ? A/B..
Ideal olcu dolu dolu bir C cup guzel olur sanirim ona da drun soyler az cok kac cc silikon kullanacagini .. Mesela benim dokum vardi eskiden B cup takiyordum simdi dolu dolu C bazi markalarda D cup oluuyor bana da 325 cc yuvarlak protez takildi . Benim boyum 165 cm kilom 60.. Ama 55 olmaya gayret ediyorum:-)
Bu arada protezin cesitleride var damla yada yuvarlak ..
Yuvarlak takicam dedi. Damla donebiliyormus bazi durumlarda ve kas ustu takicakmis. 23 mart ameliyat tarihim

image.jpeg

Aromatik yağlar Hakkı'nda bana gelen mail bilgisi :KK66:

Yaw kızlar yarın gidiom dra kısmetse. Bandajlar çıkacak ve ilk kez sonucu görecem. Ayrıca tüm bu soruları kendisine sorucam. Size aktarırım. Cümleten meraktan kurtuluruz. Bugün daha 3 gün oluyor. Çok yeni ameliyatım. Bir miktar ödem var. Biraz ödem gitsin foto da ekliycem :KK66:

Onu çekti aşağıya gerdi kesti attı heralde
Işte cnm o konu biraz karışık öyle olmuyor yukarıya dokunmadan üstelik te sarkmamis karin da öyle altın tamamını kesip atamaz aslında atar ama migdedeki deriyi çekmesi lazım :KK66: anlaşılan anlayabilmek için o bandajlarin çıkmasını bekliycez sen doktoruna iyice sor ve bir resimle de bizi bilgilendirirsin artık :KK66:

C

nm benimde sadece gobegimin alt tarafi problemli ve cok fazla derim yok. Ancak gobek deligimin tam ustunde hafif bir kirisma var. Acaba bu yontem bana uygunmuki. Cok meraktayim. Sen beni izlermisin resmin varsa gormek isterim sonucu. Benimd karin fotolarim var. Bakabilirmisin acaba senin durumla benziyormu. Acikcasi bana diger yontemlerden daha kolay gorundu bu yontem ama tabi sonucunu sende gor ve bize ornek ol.
Cnm bu yöntemler biraz karışık gibi. Yani her vücudun her karnın kendine özel bir yapısı var. Kas deformesi, yağ birikmesi, deri sarkması, göbek deliği, fıtık olma olasılığı, yaş, cildin yapısı vs. Her karına aynı yöntem uygun olmaz bence. Hangisinde en iyi sonucu hangi yöntemle ulaşılabileceğini de bence en iyi estetik cerrahlar karar verebilir tabi karnı gördükten sonra. Bence birkaç dr dan fikir al. Tüm yöntemleri uygulayabilen dr lar dan da fikir al. Acele karar verme. Çoğu dr un muayene ücretsiz git ve görüş bence. Kolay gelsin, bol şans ve dilerim en güzel sonucu alırsın. Ben daha ameliyat olalı 3 gün oldu. Benim biraz ani oldu. Yurtdışından geldim dr la görüştüm ve hemen operasyona girdim. Fazla düşünme çok dr la görüşme şansım olmadı maalesef. İşim biraz şansa kaldı ama kendimce en iyisini seçmeye çalıştım. Yakın gelecekte foto ekliycem. Sonuçlarımı görürsün.

X