Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Selam arkadaslar herkese iyi hafta sonlari... Simdi ben bugun lipo ve diklestirmemi yapn doktoruma gogus buyutme icin gorusmeye gittim. İki hafta sonraya gun veriyo ve ameliyat olucam. Ancak boyut konusunda endiselerim var ve sifir bilgi. Ben 1.60 boyundayim ve 50 kiloyum. Bildigin minyonum yani. Bana doktorum 80 dolgun dedi olcu icin. Sizce nasildir bu olcu. Bende buyuk durmaz miki. Birda yaptiranlar var. Arkadaslar lutfen bi yardim edin. Takip ettiklarim ayrica resim koymustum gorebilirler.

80 büyük durmaz bence Can'ım
Şuan ölçün ne

Canim 80/85... Sutyenin bel olcusu ...
Sen su an kac cup sutyen takiyosun ? A/B..
Ideal olcu dolu dolu bir C cup guzel olur sanirim ona da drun soyler az cok kac cc silikon kullanacagini .. Mesela benim dokum vardi eskiden B cup takiyordum simdi dolu dolu C bazi markalarda D cup oluuyor bana da 325 cc yuvarlak protez takildi . Benim boyum 165 cm kilom 60.. Ama 55 olmaya gayret ediyorum
Bu arada protezin cesitleride var damla yada yuvarlak ..

Iyi aksamlar arkadaslar sanirim ordu da devlet hastanesinde karin germe olan bi arkadasimiz vardi burda kimdi acaba kendisiyle gorusmem lazim da..

Bakabilir miyim fotolarına?

Günaydın kızlar. Benim dr yeni yöntemler kullanmak konusunda çok ısrarlıydı. Ben hatta klasik yapılsa fiyat epey düşecekti diye klasik olsam fln dedim. Levent bey 1940 larda kullanılan yöntemi ben kullanmak istemiyorum dedi. Şimdi herkes merak ediyor tabi farkı ne oldu diye bunun klasikten. Benim anladığım 1. Lipo yaparken kullandığı cihaz daha farklı gelişmiş bir cihaz adı slimlipo2. Tam germe oldu benim kaslar mideden alta kadar dikildi, göbek deliğim yeniden yapıldı, fıtık varmış az onu onardı ama kesinin kısa olacağını söyledi. Yanlara kadar olmayacakmış yani. Sezeryandan biraz uzun dedi. Dikey iz yok. Çünkü endeskopikle yukarıya kadar girdiği içim deriyi fazla açıp kaldırması gerekmiyormuş. Düzenli ağrı kesicilerimi alıyorum. Ameliyattan gülerek çıktım, pek ağrım olmadı. 6 saat sonra yürüdüm. 12 saatte direnler çıktı. 24 saat sonrada hastaneden çıktım, otele geçtim. Henüz 48 saat olmadı ama yalnız başıma yatıp kalkabiliyorum. Fazla ağrım yok. Tuvalete yalnız gidiyorum şindi aşağıya inecem kahvaltıya. Sonucu hiç bilemiyorum. Salı günü bandajlar çıkacak. Merakla bekliyorum. Yeni yöntemler kullanıldığında ameliyat sonrası süreç sanırım daha rahat geçiyor. Şişme ve morarma da daha az bekleniyor. Bakalım görücez. Sadece az önce hapşurdum. Çok acıdı dikişlere bişey olur mu hapşurunca? Siz ağrıkesici ne alıyordunuz?

Dr umdan hiç bahsetmemişim. Reklam fln asla değil ama çok çok iyi bir insan. Sempatik, canayakın, ilgili. Benimle hem dr hem arkadaş gibi konuştu. İlk görüşmede hiç sıkılmadan uzun uzun herşeyi anlattı. Resimler gösterdi. Yorumladı. Vakit konusunda da rahattı. Hiç aceleye getirmedi. Sohbet havasında geçti ilk görüşme ve muayene. Karar verince hemen cep numarasını verdi. Her saniye arayabilirsin dedi. Ameliyattan önce odama geldi. Yine oturdu. Ben bişeyler daha sordum konuştuk. Ameliyathanede bayılmadan yine onu gördüm. Ayılınca da yine odama geldi. Ertesi gün sabah 8 de geldi, drenlerimi kendisi çıkardı. Henüz karnımı göremedim ama şu ana kadar herşey mükemmeldi diyebilirim. Bu arada levent beyin yaptığı memişlerin resimlerini gördüm. Şahanee. Ben daha bunu atlatmadan onu planlamaya başladım :)

Canim cok gecmis olsun sonucundan memnun kalacagindan eminim.. doktorunu ovmek niye reklam olsunki isini iyi yapiyorsa tabiki oveceksin bildigin yoldan devam isini iyi ve guzel yapan her dr. ovulmeli

Canim cok gecmis olsun sonucundan memnun kalacagindan eminim.. doktorunu ovmek niye reklam olsunki isini iyi yapiyorsa tabiki oveceksin bildigin yoldan devam isini iyi ve guzel yapan her dr. ovulmeli
Teşekkür ederim canım. Çok merak ediyorum izi ve göbek deliğimi. Meraktan ölecem yani salıya kadar. Bakmaya da korkuyorum ayrıca. İnşallah güzel olmuştur

Cok guzel anlatmisin canim bu teknikle amzliyat olmak isteyenler olabilir merakla once ki sonraki resimlerini bekliyorum
Ama dikey iz deriyi yukari kaldirmakla alakali degil .. Deri yetismeyince yada iyice gerilmeyince olusan bir iz
Benim okudugum bilgiler soyleydi:

Önce liposuction yapılır ve cilt inceltilir. Uygun hastalarda high-def liposuction yapılır, karnın estetik hatları, bel ve kalçalar şekillendirilir. Eğer hastanın eski sezaryen izi varsa oradan kesilir. Eğer iz yoksa 2 cm’lik kısa bir kesik yapılır. Endoskop yardımı ile girilir, içeriye kamera sokulur ve ekrandan izlenerek karın duvarı kasları onarılır. Endoskopik karın germelerde cilt çıkartılmaz.

Karın ve bel bölgesinde bir miktar yağlanması olan, cilt fazlası olmayan, ancak doğum nedeni ile karın duvarı gevşemiş olan hastalar endoskopik karın germe için uygun adaylardır. Bu işlem daha çok yaşları genç, tek doğum yapmış, fazla kilosu olmayan ve düzenli spor yapan kişilere uygulanır.

Yani endoskopik karinda fazla deri olmayinca yapiyorlar kasi yapmadan .. ama senin dr zaten derini gobege kadar kaldirmis o halde kaslari da normal yontemle dikebilirdi diye dusunuyorum

Şimdi benimde kafamı kurcalayan durum var. Mesela mini karın germede üst kaslar onarılamaz ok,bu durumda endoskopik yöntemle karın kasları dikilir ve güzel sonuç alınır.
Fakat kesi izi kıssa tamam,ama eski göbek deligi alınana kadar fazla deri çıkartılıyor... Birleştirmek için deri çekiliyor. ... Bu durumda kesi son kısımda potluk oluşmazmı??? Yani bir kumaşı ortadan kıssa kesin ama orta kısmı fazla alın. Nasıl büzüştürmeden birleştireceksiniz??
Valla sonuçları bende çok merak ediyorum. Açıkcası kasların endoskopik olarak dikilmesi mini karın germeler için güzel bir yöntem .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…