Esteradiol ve lh yüksekliğin acil bakarmsiinizzz

ebrusrtkyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2024
14
1
24
İyi günler reglim normalde çok düzenidir ve 21 dongusundedir ama son 2 aydır 15 günde bir reklam oluyordum ekimde 4 ünde başladı 10 unda bitti 17 sinde kahverengi lekelemeyin yaşadım jinekoloji gittim polikistik over ve Rahim kalınlasmasi var dedi kan istedi ve 23 ekime tekrar gel dedi simir aldi şimdi sonuçlara baktim esteradiol- 278 folikuler faz:30.9-90.4 ovulasyon faz 60.4
Lh- 68.6
Fsh- 13.7 Folikuler faz 3.5-12.5
Proklaktin 18.6

İyi günler reglim normalde çok düzenidir ve 21 dongusundedir ama son 2 aydır 15 günde bir reklam oluyordum ekimde 4 ünde başladı 10 unda bitti 17 sinde kahverengi lekelemeyin yaşadım jinekoloji gittim polikistik over ve Rahim kalınlasmasi var dedi kan istedi ve 23 ekime tekrar gel dedi simir aldi şimdi sonuçlara baktim esteradiol- 278 folikuler faz:30.9-90.4 ovulasyon faz 60.4
Lh- 68.6
Proklaktin 18.6
Geçmiş olsun kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm, doktorunuz ne dedi

Lh- 68.6
Proklaktin 18.6
Yumurtlama bozukluğu yaşamışsınız sanırım yada menepoz belirtisi de olabilir bilmiyorum doktorunuz daha iyi bilir, geçmiş olsun 💐

Lh- 68.6
Proklaktin 18.6
geçmiş olsun bana da sormuşsun canım ama inan bilmiyorum neden değerlerin hepsi birden oynar. tek tek olunca tahmin yürütebiliyorum ama bu şekilde pek rastlamadım. yaşın kaç bir de amh değerin ne en önemlisi

Gecmis olsun hormonal dengesizlikler veya yumurtlama bozuklukları polikistik over ile ilişkili olabilir. Polikistik over sendromunda adet düzensizlikleri, yumurtlama sorunları ve hormon seviyelerinde dengesizlikler sık görülür. Estradiol, normalin üst sınırında görünüyor. Yüksek estradiol seviyeleri, PCOS, östrojen baskınlığı veya rahim kalınlaşması gibi durumlardan kaynaklanabilir.
LH oldukça yüksek. PCOS'lu kadınlarda LH seviyesi genellikle yüksek olabilir ve bu da düzensiz yumurtlama sorunlarına yol açabilir.
FSH, normal aralığın biraz üstünde. FSH'nin LH'ye göre düşük olması da, PCOS'u işaret edebilir.Prolaktin, normal sınırlar içinde görünüyor. Prolaktin seviyeleri genellikle yüksek olduğunda adet döngüsünü etkileyebilir, ancak burada normal. Bu sonuçlar, polikistik over ı ve rahim kalınlaşması gibi durumları destekleyebilir. Ama doktorun sonuçlara ve diğer tetkiklere bakarak en doğru değerlendirmeyi yapacaktır. Polikistik over sendromu hormonal dengesizliklere yol açarak adet düzensizliklerine ve ovulasyon problemlerine neden olur. Ayrıca rahim kalınlaşmasıyla ilgili de daha ileri inceleme ve tedavi planı yapılabilir. 23 Ekim'deki randevunuzda doktorunuzun bu bulgular ışığında size özel bir tedavi planı oluşturması mümkün olacaktır.

X