Aile Planlaması Essure

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Yakamoz5424

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2014
694
762
36
arkadaslar merhaba ! Daha onceden essure alet taktırmıs olanınız var mı? Var ise beni bılgılendırır mısınız nereden temın ettıniz ? Sımdıden tesekkurler.

Canım merhaba , sorma basıma gelenlerı .bılıyorsun tup bebek sonrasında bos gebelıkten dolayı kurtaj olmustum . Kurtaj sonrası rahımde yapısıklık olusmus ve sağ tüp kısmı olarak kapanmıs . Aralık 2015 te hıstereskopı oldum . Sonrasında 3 ay aralıklarla cyglo ve lucrin ılactedavılerı uygulandı ancak bır turku rahım gereken kalınlıga ulasmadı yapısıklıktan dolayı . 1 senem bunları kullanarak gectı . Sonra tüptekı kısmı tıkanıklık rahımde sıvı bırıkımıne neden oldu ve doktorum bu sekılde transfer zaten olamayacagını tutmayacagınu soyledı ve laparaskopı ıle tupu baglayacagını soyledı aynı seanstada hıstereskopı yapacaktı rahımdekı yapısıklık ıcın. Laporoskopı esnasında bır baktılar kı karın ıcı organlar yapıs yapıs megrrsem cıkolata kıstının 4. Evresındeymısım bagırsak rahım ve yumurtalıga yapısmıs tupe ulasmanın ımkanı yok . Dolayısı ıle ıslem gerceklesmemıs .ve ogrendım kı dıger tupumde fazla hasarlı yanı ıkısıde ıptal durumda . Tek tedavı yontemım essure denen aleti bularak bır an once getırttıtmem turkıyede satısı olmadıgı ıcın hastahane saglayamıyor kendı ımkanlarınızla yurt dısından getırttırmemz gerekıyormus . Bu aletle her ıkı tupte tıkanıcak . Anlayacagın normal yolla anne olabılme ımkanlarım tukendı artık . Hayırlısı buymus ne dıyeyım . Bu alet hakkında fıkır almaya calısıyorum ama henuz basarılı olamadım . Sen nasılsın? Bebegın buyumustur

Oy kuzum allahım yardimcin olsun merkez nasıl gözden kaçırmış bunu yerinde olsam dava açarım resmen Göz göre olacak is değil başka doktora git imkanım varsa Acıbadem e git En iyi doktorlar orada var benim arkadaşım yıllar önce Kayseri Acıbadem de ameliyat oldu şimdi 2 çocuğu var o zaman onada olmaz demişlerdi allahım yar ve yardimcin olsun konuyu tüp bebek bölümüne aç istersen aynı sorunu yaşayan biri vardır ben tedaviye başlamadan önce tüm kontrollerim yapılmıştı rahim içi bakıldı Sana bakılmadi mi gelismeleri yaz olur mu.kız büyüyor canım oğlan zaten büyük darısı Sana olacak ben inanıyorum dua ediyorum allaha emanet ol yaz bana olur mu

Canım google essure yaz kk 2014 Yazışma si var oku oradakiler bulmuş bi bak istersen
Canım yazdım bır kac kısıye ozel mesaj attım henuz donen olmadı . Acıbadem maslak bulent trasa gıdıyorum . Rahım yapısıklıgı zaten bılınıyordu 1 yıldır onun ıcın kullanıyorum ılacları . Karın ıcı yapısıklık laporoskopıde ortaya cıktı daha once nasıl belırlenebılırdı bende bılmıyorum , gozden kacırılan bır sey degıl anladıgım kadarıyla . Cunku karın ıcı yapısklık bebek ıcın engel degıl sanırım o yuzden baska bır bolume yonlendırmeye gerek duymamıs olabılırler . Cuma gunu kontrol randevum var gırrıgımde hepsını konusacagım. Allah razı olsun sendende .dualarını eksık etme . Evlatlarına saglık versın Rabbım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…