Eşlere Iş Yaptirma

melek elif

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
170
13
42
YA ARKADAŞLAR EŞİM BENİ ÇATLATIYOR RESMEN EVDE Kİ ARIZALI ŞEYLERİ YAPAMAYA HA TAMAM HA TAMAM DER DURUR ÜST ÜSTE SÖYLEDİĞİM ZAMANDA PARLAR. ÖRNEĞİN MUTFAĞIN TEZGAHININ ÖNÜNE 4 TANE ÇİVİ ÇAKILACAK MATKAP OLMASI GEREK İŞYERİNDE GETİRCEK 3 AY OLDU HALEN GELECEK ŞOHBENİN MUSLUĞU SUYU AKITIYOR HALEN YAPACAK VS. DAHA BÜSSÜRÜ ŞEY . BANA BUNLARI KENDİLİĞİNDEN YAPACAĞI BİR YOL SÖYLERMİSİNİZ.SİZLERİNKİDE BÖYLEMİ,İŞLERİ NASIL YAPTIRIYOSUNUZ.:dilcikar::tomato:

valla benimki çok meraklıdır tamirat işlerine.ev kirlenmesin diye bazen sonra yaparsın dediğim halde hemen başlar tamirata.

benimkide melek senin kocanın kopyası .kocam bide elektrik teknisyeni güya evdeki prizleri,lambaları görsen ağlarsın vahşet durumdalar.naaparsın adamın içinde olacak yapmıyosa bence sen onun yanında eline matkap tornavida falan al yapmaya çalış,bakalım senin koca ne yapacak ahraz gibi seni mi seyredecek ya karıcım bırak ben yaparımmı diyecek.eğer ahraz gibi bakarsa boşver o adamdan bu konuda bir halt olmaz aynı benimki gibi....

Valla arkadaşlar eşiniz beceriyor da içinden gelmiyor.Benim eşim iş yapmayı sever ama ban yaptırmam.Bi priz takar mubarek duvar dökülür sanki o kadar kiri tozu nasıl çıkarır anlamam.Mutfağa girip yemek yapmayı sever,iyi de yapar.Ama benim bir haftalık bulaşığımı bir yemekte çıkarır.Velhasıl kalsın arkadaşlar.Ben almayayım.Benim kocam iş yapmasın.

valla benim kocam çok meraklıdır ama bende tam tersi amannn sonra yaparız derim fakat benimki de fazla meraklı dinlemez gider yapar. benim derdim de ev kirlenmesin yaa!!!!!:bbo:

benim eşim ev süpürür sofra kurar toz alır başka bişey yapamaz maalesef.kabuklu yumurta bile pişiremiyo.şöyle elinden bişeyler yemek güzel olurdu doğrusu.bi de tembeldir evde sürekli tv seyretmeyi çok sver hep ben ona hizmet ederim.ama ona iş yaptırmaya hiç kıyamam ben.ben çok seviyorum ona hizmet etmeyi ya..

vallaha bizim eve de daha hiç usta gelmedi her işi kendisi yapar bende bazen bırak daha sonra yaparsın derim ama dinlemez benim derdimde ev batmasın

Şeniz:sm_cool:benimki yapar...hemde çok güzel yapar...öyleki yaptığı yeride öyle güzel temizler ve toparlarki çok rahatım o konuda....eve doğalgaz için dönüşüm yaptırdığımız sene manzarayı seyredecektiniz:)))))evde 10 a yakın usta birileri boruları çekiyor diğerleri tesisat işini hallediyor ..bir kısmıda duvarları deliyor vs.bütün evin yer zeminlerini kalın naylonlarla kapattı,ev eşyalarının hepsinin üstünü örtülerle naylonlarla kapattı...buda yetmedi tam on tane adamın peşinde elektiri süpürgesi deterjanlı bezlerle iki gün tam mesai koşturdu:)))))9ha!ha!ha! yer karolarının derzlerine pislik girer kararır diye sürekli adamları ikaz eder,matkapla duvar delenin kesenin başında adam matkapla duvar üstünde uğraşıyor,benimki alttan elektirik süpürgesi çalıştırıp yere inmeden tozları topluyor:)))))adamlar öyle bunaldı ondan korkularına bir yere birşey olacak diye hepsinin elinde bir bez,bir süpürge çalıştılar...benmi ben ustalara yemek yapıp bulaşık yıkayıp ortamı seyrettim(tabii sonraki tüm ince temizlik sırtımdan geçti o ayrı)ustanın biri dediki "yenge Allah sabır versin hep böylemidir???biz gittiğimiz yerlerde hep hanımlardan çekeriz ama burda abi maşallah!!!"bende "ben niye karışmıyorum o öyle olduğu için işte,birde ben karışsam kaçıp gidersiniz neme lazım"dedim....ben ona hediye alacağım zaman hep alet edevat alırım...mesela bu yılki evlilik yıldönümümüzde ona şarjlı matkap aldım,elektriklisini daha önce almıştım...ne bileyim işte testere,çekiç,tornavida seti,silikon tabancası bayılıyor valla:))))bizim evde bir ustayı kıskandıracak alet edevat var...hepside onun için çok kıymetlidir ,hazine gibi özenle saklar,düzenler onları:))))bazen tembelliği tutar canı birşey yapmak istemez o dönemlerde bana "hallederiz"diye cevap verir,bende tez canlı ille hemen olsun isterim ya..."hayatım anlıyorum yorgunsun galiba,istersen bir usta çağıralım bu sefer...ama onlarda senin kadar özenli çalışmıyor işte:KK43:((sen çok temiz ve sağlam çalışıyorsun...ne ise bu seferde böyle olsun" diyorum benimki o gazla hemen ayağa kalkar"yok canım ben varken,ustamı sokacaksın eve...onlar ortalığı mahvediyor yarım yamalak iş yapıyor lar."deyip işe koyulur....sende eşine aynısını yap istersen biraz onun egosunu pohpohla,yaptığı işlerden sonra onu öv hatta abart hayranlık duyduğunu hissettir...arkadaş ortamında birlikteyken yeri ve zamanı yani lafı açılırsa,o ortamları hemen değerlendir,eşinin becerikli olduğunu eve usta çağırmaya ihtiyaç duymadığınızı eşinin pekala tamirat işlerini hallettiğini söyleyip onore et...ve ona alet edevat al hediye olarak...belki işe yarar..eğer işe yaramazsa o tür işlerde ona hiç birşey demeden eve usta çağır işi hallettirip faturayıda onun adına düzenletip,ödemeyi onun yapmasını sağla:))))belki bu işe yarar...kolay gelsin.....:teselli::1hug:a.s.

YA ARKADAŞLAR EŞİM BENİ ÇATLATIYOR RESMEN EVDE Kİ ARIZALI ŞEYLERİ YAPAMAYA HA TAMAM HA TAMAM DER DURUR ÜST ÜSTE SÖYLEDİĞİM ZAMANDA PARLAR. ÖRNEĞİN MUTFAĞIN TEZGAHININ ÖNÜNE 4 TANE ÇİVİ ÇAKILACAK MATKAP OLMASI GEREK İŞYERİNDE GETİRCEK 3 AY OLDU HALEN GELECEK ŞOHBENİN MUSLUĞU SUYU AKITIYOR HALEN YAPACAK VS. DAHA BÜSSÜRÜ ŞEY . BANA BUNLARI KENDİLİĞİNDEN YAPACAĞI BİR YOL SÖYLERMİSİNİZ.SİZLERİNKİDE BÖYLEMİ,İŞLERİ NASIL YAPTIRIYOSUNUZ.:dilcikar::tomato:

hmm bi tavsiyede bulunamicam cunki esim kendisi yapar benim soylememe bile gerek kalmiyor tufu tufu nazar degmesin :nazar: usta cagirilacak durumlarda bile kendi halleder,cunku biliyor o sorumluluklar ona ait...

açıkcası eşim çok beceriklidir. ama yeterki istesin . paşa gönlüne göre hareket eder. bazen onun yapacağı bir tamirat işi olur evde.Bekle allah bekle ki keyfi yerinde olsun paşanında kaldırsın k... yapsın:)
o sebepten bende hergün sorarım . yaptınmı diye
bazende pes eder unuturum sormayı.... tabiki onun da canına minnet...
sonunda pes eder kendi başımın çaresine bakarım. :) bir şekilde hallederim...
........ BOŞUNA GONCA DEĞİL KOCA DEMİŞLER :)....KOCA ADAMI KOCATIR....
BU BÖYLE BİLİNE .....:)

Sevgili Buket :)

Evlilik Valla şans Işi ...

Umarim Bir Dediğini Iki Etmeyen....

Bir Eşin Olur:)

En Güzel Yönü çocuk :) Bence

Yada Benim Için öyle...

Bu Dünyada Hayirli Yaptiğim Tek şey :) Eee Buda Tek Başina Olmuyor :)....

Güzellikler Seninle Olsun :)

canim bence en kisa yol kendine bir tamirci numarasi edin ve her lazim olunca onu ara.ben oyle yaptim senağlama

X