Eski dostluklarla yeni hayata merhaba :) bizde muradımıza erdik 2014 gelinlinleri :)

Ahahaahah
Yazarken de okurken de çok güldüm bunu yaa
Şafak sayma şafağımı öğrenme şafağım 6

hep gül işte ne güzel asıl sen nişan safagınızaaa bak

İnşallaah o da olcak kuzum yaa, dertliyim o konuda birazcık. Bzi pek son ana bırakmayı sevmiyoruz bişeyleri. Yüzüğümüze bile baktık. Ben de karar veremediğimiz için sevgilimin annesine de sordum. Ki o kadın öyle kapalı eski düşünceli bi kadın değildir. iyi niyetinden şüphem olmadığından gösterdim fotoğrafını çekmiştik yüzüklerin. Anneme de söyledim gösterdim diye. Annem de kızdı bana ağır durmuyorsun diye. Allah aşkına yanlış bişey mi yapmışım ben? gerçekten ben rol kesmeyi beceremem neysem o yani aman şunu yapayım da kıymetli olayım diye nazlar cilveler ağırdan satmalar yapamam. O kadın bilmiyor mu bizim evleneceğimizi. 4 senedir evlerne girip çıkıyorum ben kaldı ki gelinlikçiden eve kadar her konuyu konuşuyoruz artık. Sabah sabah canım sıkıldı. Annem de kendine göre haklı sonradan ayağına dolanmasın diye söylüyorum diyor ama ben ne doğru ne yanlış anlayamıyorum artık.

ahh canım eski usul degilki artık..anlasıyoruz görüşüyoruz konusup herseye birlikte karar veriyoruz..onlar kendini naza cekmek istiyorlar eskiden oldugu gibi herseye onlara baksın ancak onlar seni verirse evlen gibi gibi..sen vazgececek olsan 4 sene neden cıkasın ortada zaten evlenecegin bosver canım sen bakma annene

çok şükür ailesi daha sesini çıkarmadı kuzum, çok şükür onlar herşeyi yapıyolar..ama dediğin gibi arada kalan ben oluyorum..ailemin yerine ben utanıyorum..
hatta biliyomusunuz babam bugün gitti yine yurtdışına işe, düğüne 2 hafta varken gelsem olur diyo,öyle geç gelmek yakışmaz dedi.
Hadi şaka yapsa anlarım bunu ciddi ciddi dedi sanki komşunun düğünü var..

nehircim mutfak çeyizim yok,hiç birşeyim yok.. teyzem getirmiş kızının çeyizinden birşeyler,bana utanmadan onları kullan dediler.
Çok karışığım ya

benimde canım abim var..daha nasip olursa o zaman anlayacaklar neyin ne olduğunu ama işte ben üzüleceğim kadar üzümdüm ki
vardır inşallah bir hayır bu işte

sen nasılsın kuzum iyimisin

bende kötüyüm canım nişanlım sonra giderriz bugün dinlenelim vs dedi ama beklemiyor salonda bizi..ailem desen gelin dedim yok dediler ne işimiz var sen git dediler..kac defa dedim hemde bide azarlıyolar tersliyolar..arkadasımı aradım o gelirdi kesin ama 2 saat sonra döndü arkadasım calısıyomus duymamıs duysaydı yanımda yoldas ol dicektim kına için salonumu tek basıma tuttum biliyomusun sagolsun adam cok yardımcı oldu 700 e tuttu müzikli şekilde salonu 9 mayıs cuma aksamına..annem babam ölmüş gibi kimsem yok gibi..zaten her seyimi kendim yaptım bu zamana kadar ama bu üzdü acıkcası güya salon parasını verecekti gecen dedigine göre şimdi ben indirim yaptırınca iyi zorlanmazsın bari dedi..damatlıgı biz alırız diyo hemen ardından neyse paran yeter inşallah diyo hic bişeyde yoklar..hesap yapıyolar yatak odasnı nasıl alıcaz biz bilmiyoruz napıcaz ne edicez diyo bekliyolar ki ben alırım diyim( onun parasını daha önce benden gizli aldılar halbuki onuda ben alıyorum aslında yani) gercekten cok yoruldum..yıllardır aynı evin içinde kalabalıgın içinde tek basıma olmaktan 150 verdim kapora yine dua edin ne olur kuzlar Allah hepinizden razı olsun nikah için sorun olmasında 11 mayısı adamın dedigi gibi alalım adamkesin diyoda insan oglu işte..
Bide mobilya bakıcaz ya daha şu dergilerde falan oluyor ya yok acılıs yok şey 700 tl ye falan yatak odasu takımı onları gösteriyo babam bana..kendileri inanılmaz para harcarlar az cok biliyorsunuz ama sanki ben lükse kacıyormusum gibi davranıyolar..babam sürekli ohooo sende bir mobilya begenemiyosun sen evlenemezsin evini yerleştiremezsin vs vs mobilya altı üstü bi kız bu kadar merak etmez benim bildigim ailece gidilir biz ne diyosak o alınır diyo..bende susmadım görücü usulü degil bu eşimi nasıl sectiysem eşyamıda ben secicm tabi dedim bedenim zihnim beynim cok yorgunum cok

tekrar yazayım kızlar kına mekanımı tuttum müzikli 700 tl..ikinci olarak gösterdigim salon vardı hani begenmedigim adam yıkmıs orayı ve genişletmiş içeri girdim çok dua etmiştim Rabbime hayırlısıysa begeniyim diye ve gercekten içime sindi kızlar çok ciddi nikah işleminde sorun yasamayız inşallah dedigim gibi kesin diyolar ama insan her ihtimali düşünüyor :18:siz olmasanız kime içimi dökerdim ben

Nasılsınız kızlar? Gelemedim 2 gündür, baktım arada ama boş boş hala iyileşemedim,başım çok dönüyor, çok da halsizim. Geçmişi de okuyamadım atladıklarım için kusura bakmayın olur mu? Bir de canım sıkıldı üstüne. Nişanım on beş tatilde Allah nasip ederse olcaktı ya... Abimin nişanı çıktı bir de. Görüştüğü vardı istiyorlardı ama askerden sonra diyordu bizimkiler. Şimdi bi baktım hooop bizim nişan tarihimizde nişan istiyorlar. Biz 02.02.2014 filan olsun istiyorduk. Onlar da o tarih istiyormuş, kızın doğumgünüymüş. Hafta sonuymuş, çalışıyormuş.. biz zaten tatilmişiz sorun olmazmış. İyi de benim hazırlığım, temiliğim, ikramlarım.... Lavantalarımı bile şubat tarihli sipariş ettim. Tatilin ilk günlerinde benim nişanım olcakmış sonra da onların istediği tarihte onların. Kimse bana sen ne istiyorsun demiyor ama?
O kadar bunaldım ki artık olsun da hayırlsıyla diyoruz ikimiz de.Kıyafetim de olmadı zaten. Bir geldi dap dar. Bir büyük bedeni de yok. Artık ya orda bakıcam ya da bordoyu giyicem. Zaten heves de kalmadı.

inanmıyorum edam ya..gerçekten bak şakam yok aynı aynı benim ailemde öyle..
insan öyle çok yoruluyo ki.. yanındalar ama tek başına,yalnız hissediyoruz kendimizi

inşallah tatLıLıkla olur herşey kuzum ya

bu arada bende düğün salonunu tutmaya giderken benim aileden kimse gelmedi,tek başımaydım.. ne kadar kötü hissediyosun o an,beni sanırım birtek sen anlıyabilirsin

sen çok şükür çalışıyosun en azından gelirin var, gelirim olsa üç beş yapardım sanırım onlara yalvarmazdım.
Böyle elim kolum bağlı beklemek zor geliyo.. düğünden sonra alırsınız bazı şeyleri diyolar.. ki düğünden sonra demek zor gün parasını harcamak demek

of edam bilmiyorum nasıl olacak bu işler.. tek bildiğim ailemin gerçek yüzünü gördüm.. bunu böyle erken yaşta anlamak bazen seni dayanılmaz noktaya getiriyo işte..ama inşallah vardır bundada bir hayır

o nasıl iş öyle nihanım ya:26:
hadi sen tarihini seçte bizde işini bozalım gibisinden

aslında biz hep susmaktan kaybediyoruz,bu yüzdende bizi ezebildiğince eziyolar işte

kuzum kıyafetinede üzüldüm,olmamış.. internetten öyle işte canım ya,hiç bir zaman bedeni uymuyo:26:
zaten gelince herşey üst üste gelir..
sıkma canını o kadar,nasipse nişanlanıyosun ya ona şükür et.. biliosun daha nişanı geç,sözü bile hayal edemeyen çiftler var

sağ,hoş olalım inşallah,elbet gerisi gelir

Öyle tabi Tutkum çok şükür bin şükür elbette. Ama canım çok sıkıldı bu duruma, benim istemem olmuş, biliyosunuz ki sadece on beş tatilimiz var nişan için ve bu insanlar 18 saatlik yoldan gelip ayarlayacaklar bir şeyleri. Bizim zaten 2 günümüz ordan gidiyo bi kere. E daha bak kıyafetim yok, bohça olcak mı o belli değil, onun hazırlığı yok.Daha anneme gidip temizlik yapacaktım mesela. İstemede bile nasıl zor yetiştim. Koştur koştur şimdi ilk benimkini yapacağız sonra da onlarınkini. Benim mesela çok yakın arkadaşım gelebilecekti nişanıma. Şimdi gelemeyecek. ne bileyim belki bunlar küçük mazeretler gibi görünebilir ama sonradan gelip böyle benim işimi bozmaları çok sıktı canımı.

Tutkucum senle Edanın durumuna da üzüldüm.Neden böyle ilgisizler ki

Günaydın güzeller
Nasılsınız? Sayaçlarım nasıl olmuş?

Çok güzel olmuş canım...

Son düzenleme:
Günaydın güzeller
Nasılsınız? Sayaçlarım nasıl olmuş?

sanada günaydın mutiim
maşallah sayaçlar tam yerinde kuzum.. sahi gönderdinmi askerini artık kuzum,yoksa daha şubattamı gidecekti:26:
tahmiimce kısa dönem askerlik ve nasipse dönünce nişan var, öyle mi

haklısın nihanım dediğin gibi onlara küçük gibi görünen mazeretler aslında böyle bir zamanda bizi çok etkiliyor

hadi abin ilk nişanı ben yapayım dese anlarım,hani abi ya el alem abisi dururken kız nişanlanıyo der diye düşünür.
ama gelipte sizin gününüze ortak olmaları

napalım nihanım başa gelen çekilir,Rabbim huzurlu eder inşallah hepimizi ve ilerde bu günleri gülerek hatırlarız inşallah

Kuzum şubatta gönderiyorum askerimi inşallah, 4 gün sonra da belli olacak nereye gideceği
Evet inşallah gidip geldikten sonra tanışma-isteme-söz planlıyoruz. Kısmetse

Kuzum şubatta gönderiyorum askerimi inşallah, 4 gün sonra da belli olacak nereye gideceği
Evet inşallah gidip geldikten sonra tanışma-isteme-söz planlıyoruz. Kısmetse

maşallah kuzum..
inşallah hayırlısıyla atlatırsınız askerliği vee huzura doğru ilk adımı atarsınız inşallah

maşallah kuzum..
inşallah hayırlısıyla atlatırsınız askerliği vee huzura doğru ilk adımı atarsınız inşallah

Aminn kuzum benim inşallah inşallah
İnşallah siz de sıkıntıları atlatırsınız. aİleler gerçekten sorun ya benim de annem daha şimdiden sıkıntı çıkacağını belli ediyor

Son düzenleme:

Haklısın canım ailesi yapsada arada kalıyorsun çekiniyor insan ama elden gelen birşey yok kendini üzme ailen neden böyle davranıyor anlam veremesemde onlarında gerginligine vermeye çalışıyorum baban için birşey diyemiycem üzülüyorsa belli etmemeyemi çalışıyor bu aileler neden içlerinde yaşıyorlar böyle geriyorlar insanı ya çeyiz eşya bunlar hep olur sonradan olur tabi insan eksiksiz olsun istiyor ama canını sıkma canımcım inşallah sevdiginle mutlu olduktan sonra hepsi alınır hepsi gelir yerine bu güzel günlerinin sıkıntılarla geçmesine izin verme

Kuzum ailen gerildiginden yapıyor sanırım ama tabiki hakları yok neşeli keyifli yapmak varken zoraki yapılıyormuş gibi davranmak kimin zoruna gitmezkiİnşallah herşeyin üstesinden sevdiginle geleceksiniz bugünleri unutman zor ailene kırgın olacaksın belkide ama az kaldı belki onlarda hatalarının farkına varırlarda gönlünü alırlar seninHayırlı olsun canım bu arada kına yeri olaya dalınca unuttum inşallah çok güzel bir akşam olur herşey içine sinerek olsun kuzum

Böyle son anda aradan çıkan şeyleri hiç sevmiyorum bence abinin ve kız arkadaşının anlayışlı olması gerekirdi ne bu acele sizin herşeyiniz belli araya girmek neden kıskanmamı kabullenememi çok sinirlendim haklısın bende olsan patlarımSende biraz dişlerini göstersen canım bizim belli herşey sipariş verildi öncesinde karar verildigi için siz bize ayak uydurmalısınız gibi aileye çıkışamıyor insan ama çok sinirlendim yahevesin geçmesin herşeyi yine gönlüne göre yap giy üstele canım hemen pes etme vazgeçme isteklerinden üzme kendini

yani olan bize oluyor işte..dün annem cok iyiydi hatta fazlaca iyiydi masallah diyeyim inşallah kısa sürmez

nasıl ya bunu nasıl yapıyolar ayıp yaptıkları gercekten cok ayıp

ahh canım cok iyi anladım evet hele ben tam tek tabancaydım kimse yok yanımda..
bizde dün mobilya baktım evdeki hesap carsıya hic uymuyor inanılmaz pahalılar

ahh kuzum inşallah..
dünde kp sinir etti biz kücük servisle geliriz biz bize diyo nişandada az geldiler cevreleride var hani..sinir oluyorum böyle yapınca koca salon tuttuk hep kız tarafımı olacak ayıp ya..ayy bide nikahta onlarda nikah salonuna otobüs tutacaklar kendi semtlerine yetmiyo kv baska semt içinde tutmak gerek dedi biz iki kurus için savasalım onlar milleti düşünsün çok sinir oldum nişanlıma dedim ödersen canına okurum diye yok banane haberim bile yoktu kendileri karar vermişler ödesinler dedi kv iyi insan gerci içinde kötülük yok mesela olmaz anne öyle diyince tamam diyo kabul ediyo ama kp biraz dedigim dedik gibi ondada sevdigim sagolsun onun dedigini yapmıyo inşallah hic degişmez bu huyu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…