Eski bardaklar

- Lavinia

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
2.014
1.565
Arkadaşlar merhaba, kullandığınız eskimiş bardakları napıyorsunuz? Bu şekilde bir sürü bardağım var nasıl elden çıkarabilirim bilmiyorum.

Annem yazlığa götürüyor, gerçi ben kullanıyorum çizilmiş bayaa, iyice beyazlaşınca yazlığa çabuk eskimemesi için asıl ne yapmalı? Ben su bardak takımı almıştım paşabahçeden bir kısmı beyaz buhar gibi oldu bir yılda..

O beyaz buhar gibi olan bardakları atıyorum. Parlatıcısız çalıştırmamak lazım makineyi bence.
Bir de bardakları boyayıp süs yapılabilir yetenek varsa.:) o kadar çoksa yapıp satılabilir belki.

O beyaz buhar gibi olan bardakları atıyorum. Parlatıcısız çalıştırmamak lazım makineyi bence.
Bir de bardakları boyayıp süs yapılabilir yetenek varsa.:) o kadar çoksa yapıp satılabilir belki.
O beyaz bugulu görüntü parlatici olmamasindan degil tuzdan
Eger bulundugunuz bölgedeki sular çok kirecli degilse ve kullandığıniz bulasik deterjani da hepsi bir arada olanlardansa (ki artık cogu öyle) tuz kullanmayın.
Bir de bulasiklari pür-i pak olana kadar akitmayin taneli gidalari sıyırıp atin. Zaten deterjanlar o kiri arindirmak için üretiliyor.

Bardaklar içinse eger veririm dagitirim.derseniz öğrenci evlerine bagislayabilirsiniz. Sonucta kucuk de olsa ogrenci evinde her esya ise yarar. Pis degil sonuçta.
Ben gecenlerde mutfakta tek tek olup takım olmayan ne varsa topladim ihtiyaci olan insanlara verdim.

Ya bir ara çok çizildi bardaklarım. Ben deterjandan oluyor diye deterjanı değiştirdim diğerlerinde olmadı ama alakası var mıdır bilemiyorum.
Yok dediğiniz gibi olmadı benimkiler sadece çizik baya. Parlatıcı hep kullanıyorum. Malesef el becerim hiç yok
Bir iki kere kullandıklarımı yani yeni olanları bende vermeyi düşünüyorum. Ama böyle çizik olanlar ayıp olur mu diye düşündüm açıkçası.
İhtiyaç sahiplerine verebilirsiniz.
Öğrenci evleri var, sıfırdan kuruluyor.
Ya da cam boyası alarak değerlendirin.
Atmayın, yazıktır.
Yok atmayı düşünmüyorum zaten o şekilde içim el vermez kırılır eder çöpte birine zarar verir falan. Eski diye vereceğim kişilere ayıp olur mu diye düşündüm açıkçası.

Yok yıkamam akıtmam tabakları öyle. Akıtana da sinir olurum.
Millet satıyor her şeyini ben hayrına hibe ediyorum zaten de. Bunlar çok çizilmiş. Kendim kullanamayacağım şeyi vermeyi tercih etmiyorum. Verdiğim giysiler bile tertemiz gider.
Parlatıcı diye düşünmüştüm. Epeydir tuz kullanmıyorum ya. Makineyi değiştirdik ömrü dolup bozulunca. Tuz kullanmayın demişlerdi.

Siz bilirsiniz simdi annem de kendi beğenmediğini başkasına vermez o konuda hak veririm bende öyle bugulu 1 tane vardi o da annemden gelmeydi zaten :) onun haricinde hep tek tük oldugu, takim olmadigi icin verdim ama öğrenciler cok takılmıyor öyle seylere. Yine de siz bilirsiniz
Isterseniz geri dönüşüme atabilirsiniz, etrafinizda varsa sayet sırf cam için şişe seklinde geri dönüşüm konteynirlari da oluyor. Ben genelde tum geri dönüşümlük malzemeleri posette biriktirip (cam/teneke/kağıt-karton/plastik) hepsini birden geri dönüşüme atıyorum.

Ay yok ben de satamam ugrasamam kargosuyla pazarlığıyla :) hatta evde bir elden geçirme yaptım kiyafet falan da var, toplamda en az 500-600 liralik ürün vermisimdir (alis fiyatiyla, simdiki fiyatlarini hesaplasam iki uc katidir). Hiç oyle parasina takilmadim birinin isi görülsün yeter ki.
Bu arada ben de bulasiklari akitmaya sinir olurum :) yıllardır anneme derim "anne bu deterjanlar tabaklardaki pislikleri arindiracak teknolojide uretiliyor" diye ki eskiden hepsi ayriydi simdiki gibi quantum vs yoktu. Kimisi su ictigi bardagi bile sudan geçirir!

Ya bende aslında geri dönüşüme atmayı düşünüyordum ama internette cam geri dönüşüme bardak vs atmayın yazıyordu neden acaba? Öyle yazınca vazgeçtim. Sadece kavanoz falan yazıyordu.

Arkadaşlar merhaba, kullandığınız eskimiş bardakları napıyorsunuz? Bu şekilde bir sürü bardağım var nasıl elden çıkarabilirim bilmiyorum.
Çizik ve içimden kullanmak gelmiyorsa cam atık kutusuna atıyorum.Çöpe atmıyorum geri dönüşüm için

Çizik ve içimden kullanmak gelmiyorsa cam atık kutusuna atıyorum.Çöpe atmıyorum geri dönüşüm için
Bende öyle yapmayı düşünüyordum ama internette araştırınca geri dönüşüme bardak atılmıyor diye yazıyor anlayamadım.

Bakın isterseniz

Eklentiler

• BBA5B769-59EC-400D-99B8-C40C19392A91.jpeg
    197,9 KB · Görüntüleme: 42
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…