Eşinizin ailesi bebeginize hediye adı altında önceden diger torununa aldığı eşyalari verse ne düşünürsünüz?

ecedemir32

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2024
38
107
30
Bebegimiz oldu bu süreçte esimin ailesi bebegime sıfır ésya almadı önceden diğer torunlarina aldıkları eşyaları getirdiler zaten ona biz almıştık şimdide sizin bebeğiniz kullansın diye. Aslında bunda yanlış bir şey görmüyorum ve sorun ürünlerin ikinci el olup olmaması da değil sadece biraz alındım ve değersiz hissettim bizi çünkü esimin ailesinin maddi durumları iyi isteseler birçok şey alabilirler. Kiyafet falan aldılar iyi de davranıyorlar ama bu durum biraz canımı sıktı diğer torunlarına gösterilen incelik sanki bizde yok ve ben bu esyalari kabul etmeyecektim ama esimin hatrina bir sey demiyorum. Siz aynı durumda olsanız ne düşünür ve hissederdiniz? Acaba ben mi abartiyorum. Not; bir şey almak zorunda da değiller bu arada sadece bize sorulmadan istiyor musunuz bile demeden eşyaları getirmeleri umarım beni yanlış anlamazsınız.

ben doğumu memlekette yapıcam (esimle aynı memleketlerimiz) kv bebeğime orası için besik almama bile izin vermedi. kendi almayacaktı yani biz alacaktık. ama gerek yok diğer torunun besiği var onda yatar dedi. benim de takıntım var yani iyi niyetle de olsa baskasının esyasını kullanamam. ben de esimle anlasıp kendi annemde kalmaya karar verdim kfkfkf çözüm odaklıyım 😂 ama ben onlara kızmıyorum veya alınmıyorum bu arada. cok yokluktayken çalışıp didinip bugünki durumlarına geldiler. kv dışarda bir bardak çay bile içmez. bence takılmamak lazım. illaki bebişe hediye yapmislardır altın vs gibi

X