Eşiniz sizin ailenize düşkün mü??Ben çok mutsuzum bugün?

mlkhkn

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
297
14
41
Hergün takip ettiğim naçizane düşüncelerimi karaladığım bu foruma bir gün konu açarak fikir alacağım hiç aklıma gelmezdi...Kızlar ben bugün çok mutsuz ve kırgınım...5 aylık evliyim..Annemlerle altlı üstlü oturuyoruz..Eşimle aramda 8 yaş var..O bana hep sevgi dolu yaklaşır bebek gibi ilgilenir..Ama dün akşam ne oldu biliyor musunuz?Kuruyan bir kaç parça çamaşır yaklaşık 2 haftadır yatak odasında kovanın içinde duruyordu.Tembellik mi dersiniz yoksa önemsememekmi bilmem bende kaldırmamışım.Çalışıyorum çünkü geç geliyorum.apar topar yemek bulaşık derken saat 9 oluyor e tembellikte çökmüyor değil kendimi hep yorgun hissediyorum her neyse onlar kalmış işte öyle.Dün akşam yerlerine yerleştiriyordum eşim dediki onlar 15 gündür ordamı duruyor.Bende hayır o kadar olmadı dedim.Doğru 13 gün oldu dedi.Bende espri yapıyor sanıyorum evet dedim.Birdaha onları orda görürsem hepsini atarım balkondan aşağı dedi.Birde ciddi ciddi..Bende at dedim..neyse bende ortamı yumuşatmak için senle küstüm dedim oda küsersen küs dedi..İstersen hiç barışma sen 1 kaçsan ben 3 giderim dedisenağlama öyle zoruma itti ki..Uslubu zoruma gitti yani hiç beklemiyordum ondan..Alışmışım herhalde onun sevgi gösterilerine böyle olunca çok garip oldum..Sonra geçti siniri aşkım maşkım demeye başladı ama benim içimde kaldı..biz bu h.sonu e.şehire gideceğiz.Ben annemlerle görüştüm yola çıkıyoruz ne olur ne olmaz diye eşim teşrif etmedi.Onun ailesini göreceğiz orada..Sonra bursa ya gidelim diyor bana dayısı orda..Ama bir kere bile demedi ki izmite gidelim senin akrabalarınıda görelim diye.En sonunda dayanamadım dedimki bir arada izmite gitsek kime gidicez ki orda dedisenağlamaSanki bilmiyor dayılarım teyzelerim hepsi orda..Her şeye bir cevabı var..Sen oraya gidelim dersin bende buraya gidelim derim falan filan..Akşam yattık ben sabaha doğru sesler duymaya başladım annemlerden geliyor.O arada ablam aradı.Annemle babamın dayısı vefat etmiş haber gelmiş köye gidiyolar yola çıkacaklar bizide görmek istemişler.Ben kalktım hemen eşimide kaldırmaya çalıştım umursamadı bile döndü arkasını yattı.Ben görüştüm annemlerle komşularımız bile yolculamaya çıkmış damat yok..Ama kendi ailesine böyle bir şey olsa ben aynısıı yapsam kıyamet kopar.Biraz öncede aramış diyor ki sen bana sabah ne olmuş dedin ben uyku halimle hatırlayamadım.öyle mutsuzum ki bugün hem dayımızı kaybettiğim hemde eşime kırıldığım için..Aslında mutlu olduğum huzur bulduğum tek yer evim.İte de çok mutsuz ve huzursuzum.Ama böyle olunca üzülüyorum.Evlilik gerçekten öyle hergün el bebek gül bebek geçmiyormuş.Bana fikir verirmisiniz kızlar ben şimdi ne yapsam anlar hatasını..Konuşayım mı böyle açık açık?

karsına al ve guzel bı dılle nelere kırıldıgını anlat canım
konusarak halledılmıcek sorun yoktur
ole buyutulcek cozulmıcek bı problemde gormedım
umarım atlatırsınız en kısa zamanda

o kadar mutsuz olacak bi problem yok ortada
gelmezse gelmesin
sonucta sen gidebiliyorsun yerimseniben
hem ne kadar sanslısın annenle altlı üstlü oturuyorsun
kıskandım mı ne -tatlicadiarzu-

bencede karşına alıp herşeyi anlat çok üzüldüğünü söyle umarım sorunlarınızın üstesinden gelirsiniz..........

öncelikle başınız sağolsun
ortada öyle çoook büyük bir sorun göremdim ben
çamaşır konusu tabii kırıcı
ama eşinlen konuş yetişemediğini anlat bir çözüm bulun ya sana yardım etsin yada haftada bir bi temizlikçi gelsin sende çalışıyorsun sonunda herşeye yetişemezsin
yolculuk konusa üzülecek bişye yok yolculuğa çıkacak olan sizsiniz pekala yola çıkarken ailende sizi yol etmeye gelebilir ve eşinlen orada vedalaşabilirler, zaten anladığım kadariyla uzun süreli bir seyehat olmicaktı bikaç gün sonra dönecektiniz öyle değilmi?
öyle her biyere gittinizde anne babaylan vedalaşmaya gerek yokki öyle uzun uzun hadi sen gidersin annen baban ama eşinden niye öyle bişey bekliyorsun?
tabii annenler cenaze giderken eşin inseymiş iyi olurmuş ama uyku sersemi anlamamışda olabilir yani
bu konuda ona kırıldığını söyle eminim oda üzülmüştür
böyle şeyleri kafana takıptda çok fazal büyütme canım

Sağolun kızlar ya ..Allah'a çok şükür öyle büyük bir sorunumuz yok ama ne bileyim herhalde ben duygusal bir yoğunluk yaşıyorum..Haklısınız belki..konuşularak halledilir anlayışsız biri değil,onu çok seviyorum ya insan zaten sevdiğine kırılıyor..Belkide onun için bu kadar takıntı yaptım..Kızlar her biriniz bir melek gibisiniz ya.Bir kanatlarınız eksik..Destekleriniz için çok teşekkür ederim..

madem çamaşırlar orada duruyormuş kendisi bir zahmet kalldırıversin.çamaşırları kadın yıkayacak ,kaldıracak diye bir kural mı var.madem rahatsız oluyorsun karşındakinden bekklemeyecksin kendin yapacaksın
evliliklerde ben senin ailene gitmem,gelmem çok saçma bir düşünce..senin ailen onun ailesi,onun ailesi senin ailen olmuş..gitmem ,gelmem lafı gerçekten de çok saçma..kimsenin kimseyi böyle bir sebep için engellemeye hakkı yok..

Mevsimden olsa gerek herkes bi tuhaf, herkesde bi yanlış anlamadır gidiyor.
Arkadaşım beklentilerini yüksek tutarsan bunlarla karşılaşıyorsun, seyahate giderken eşin vedalaşması şart değil, sen dersin biz gidiyoruz diye tamamdır. Cenaze olayında söylersin eşine gelirse gelir gelmesse kendi ayıbıdır, bugün sanaysa yarın ona, parayla olmuyor bu işler. Eşin senin ailene nasıl davranıyorsa sende onunkilere öyle davran, canın izmitemi gitmek istiyor eşine " hayatım ben izmite gitmek istiyorum yıllık iznimde gidicem gelmek istermisin" dersin .
Eşinin bu aralar canı bişeye sıkkın olabilir mi? İşle ilgili sorunları vardır belki, oturun konuşun.
Birde evliliğin ilk yılları oluyor böyle saçma sebebler, bizde 4. ayında bir kuru soğan yüzünden kavga etmiştik 2 gün küsmüştük :)
İnşallah gülümseyerek hatırlarsın bu günlerini.

canım yaa çok üzülmüşsün ama bu onun seni sevgiye alıştırmasından oluyo galiba bizim ailelerimizle pek aramız yok ya o benımkinden ben de onun kinden haz etmem bunuda birbirimizi kırmadan konuştuk eğer kavga edeceksek aile konusunu açmıyoruz. bende de k. valde sorunu var yokmu ama gitmessen resmi olursa ezdirmessen kendini kimse ağzını açıp bişi demio tabi adamda yanında olcak haklıyı haksızı adil ayırcak....(keşke sen atmadan ben atayım deyip savursaydsın balkondan bak bi daha gıkı cıkıo mu alcan eline arada sopayı)

tatlılıkla konuş sabah yaptığı hatanın farkında uyurken anlamadım diyor ya bahane bence
ben senin ailene aynısını yapsam de
HERKES BİRİNİN AİLESİNİ SEVECEK DİYE BİR DURUM YOK AMA SAYGI ÇOK ÖNEMLİ
çamaşır konusuna gelince madem farkında 13 gün orada kendi yapsaymış sende yoruluyorsun anlayışlı olsun biraz

Hep derim zaten kadının halini kadın bilir.Erkekler bizim gözümüzle bakamıyorlar..Bizde fazlamı hassasız ne her şeyi takıyoruz..Canlarım benim sizleri tanımıyorum ama hepinizi çok seviyorum.Burada olmak neden bilmem belkide rahtladığım,içimi dökebildiğim bir yer olmasından mı ne bana ayrı bir huzur ve mutluluk veriyor...Hepinizden Allah razı olsun..Dediğiniz gibi inşallah geri dönüp baktığımda bunları gülerek hatırlarım..

Bu kadar duygusallik iyi degil be güzelim cok yipranirsin:teselli:

Birde seninki seni fazla simartmis birden öyle bir tepki alinca zorunda gittiyerimseniben
Bosver takma bu kadar hergün tatli yenmez bazende aci yemek lazim, öyle degilmi:nazar:

Doğru söylüyosun gülsüm sultan ama işte zoruna gidiyor insanın..Belki söylediğinde haklı ama tarzı benim canımı sıkmıştı.sağol canım...

büyütülecek bir durum değil gerçekten...
tek sebep buysa üzülmeye değmez...
evet eşinizle konuşabilir bu konularda biraz daha dikkatli davranmasını isteyebilirsiniz...
ama sen öyle yaparsan bende böyle yaparım ile çözemezsiniz..
evlilik elbette her gün güllük gülistanlık değildir ama birbirini anlayabildikten sonra tartışmalar bile keyifli hale gelebilir...
şüphe etmeyin sevgisinden ediyorsanız o zaman düşünün bunu...

acı gerçekler er geç yüzünü gösteriyor.evlilik denen şey demirden leblebi derlerdi bekarken, nedemek istiyor bu insanlar derdim.birbirine aşık iki insan hayatı paylaşıyorlar acı tatlı bundan güzel ne olabilir derdim.ama evlendikten kısa bir süre anyayı konyayınladım.bir kere yalnız değilsiniz onun ailesi sizin aileniz aslında neşe içinde geçebilecek ziyaretlerin işkenceye dönmesi.gereksiz kısıtlamalar kıskançlıklar dahada ileri gidersek aldatma hatta şiddet.tüm bunlar binbir hayalle kurulan yuvaları kabusa çeviriyor.bunda başrolü erkek ve onun tarafı çekiyor.sonradan ne kadar gönül alınmaya çalışılsada çivi çıkar ama yeri kalır demiş büyüklerimiz.eskisi gibi olmuyor.birikiyor birikiyor sonra biryerde patlıyor.bazen çoluk çocuk uğruna sineye çekliyor.işte böyle tuhaf birşey evlilik enazından benim penceremden böyle.eşimleçok sorunlarım oldu benimde bunları atlatıp rayına oturtmak 10 senemi aldı.ama aileme karşı çok saygılı ve iyidir

bencede geÇ karsıSına konus oNunla .. nceden bole boleydin simdi ne oldu ? bu umursamzlık ne gibi seyler söyle .
yani bosver denilecek bi konuda yok ortada.. sonucta aiLen var !!
bence konus onunla qüzel bi dille ama onu kırmadan !

başınız sağolsun ilk olarak...
eşinize rahatsızlığınızı bize anlattığınız gibi
tatlı bir dille anlatmanızı tavsiye ederim.
karşılıklı konuşmaktan zarar değil yarar gelir.

Daha çok yeni evlisin canım zamanla alışırsın;
Erkekler malesef sinirlenince ağzından çıkanı kulağı duymaz...
Zamanla buna alışır duymamazlıktan gelirsin, ben öyle yapıyorum yoksa kendimden başkasına zararım olmaz...
Aslında şimdi sorsan o lafı hatırlamaz bile yada işine gelmez
Onun için düşünmeden ağzından çıkmış bir laftır ve önemi yoktur..
Aile olayına gelincede, ailene karşı onları üzecek kıracak bir saygısızlık yapmasın yeter
Mutluluklar diliyorum sana canım...

Eşinin çamaşır meselesine tavrı yanlış ama başka bir şeyin acısını cıkarmış gibi görünüyor...arada olabilir.ama cenaze için onları yolcu etmemesi cok cok yanlış...konuşmalısın hata onda dediğin gibi sen yapsan olay olurdu..

X