Esiniz icin sevmediginiz ortama girer miydiniz?

melek karman

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2022
189
85
28
Merhabalar sorum başlıkta ta yazıyor. Eşiniz için sevmediğiniz bir ortama girer miydiniz? Sırf o mutlu olsun diye.

Merhabalar sorum başlıkta ta yazıyor. Eşiniz için sevmediğiniz bir ortama girer miydiniz? Sırf o mutlu olsun diye.
Sevmediğiniz ortamdan kasıtın ne olduğuna bağlı.

Aileden bahsediliyorsa ve bu insanların bana çok büyük zararı dokunmadıysa sevmesem de yanında olurum.

Ama ne bileyim sevmediğim bir arkadaş ortamıysa, çok da önemli insanlar değilse, eşim gitmememi sorun etmiyorsa sana uğurlar olsun hacı der geçerim.

Yerine göre degisir.
Örnek olarak ; şahıslardan pek haz etmezsin,konuşulan konulardan da nefret edersin ama sıra sana geldiğinde sırf eşinin gönlü olsun diye "he he " diyerek gecistirirsin.Sanki alakan varmis gibi davranırsin gün biter.
Ama ahlak anlayışına,dini öğretilerine,kendi olan saygina uygun olmayan yerler var ise buna eşin icin bile olsa girmezsin.🤷

Eşimin bir iki akrabası evlerine gidince saygısızlık yaptı bana. Eşime söyledim ben bu insanların evine bir daha gelmem, sen tek başına gelirsin diye, kendine gitmiyor şimdi 😄

Hep gidiyorum. Ne olacak ki,o da gelir benimle. Evlilik birbirini idare etme sanatıdır neticede. Herkes her ortamı sevmek zorunda değil,ama birbirine ayak uydurmak zorunda. Evli kalmak istiyorsa.

Cok girdim çok ama artık girmiyorum.O da geldi benimle ama onun geldiği zamanlarda onun sırat ifadesine bakmaktan,onu memnun etmeye çalışmaktan keyif anlamıyordum gittiğim yerden.Artik öyle bir talebim yok ondan,onun da benden yok.Gitmek isterse kendi gidiyor,ya da gitmiyor.

Bu onun aynı durumlardaki davranışına göre ve ortamına göre değişir. Psikolojik anlamda yipranacagim hiçbir ortama girmem , onun girmesinde istemem

Ben girmem, eşimi de istemedigi yere sokmam. Evliliğin beraberinde getirdiği, katlanmak zorunda olunan şeylere inanmıyorum. Evlilik bir şeye katlanmak, idare etme sanatı değil bizim için, sadece hoşumuza giden şeyleri yapıyoruz.

Nereye mesela.Cogu insan mecbur kalabiliyor sizin aranizin çok kötü olduğu kişilerde bide hakliysaniz çok zor ortam gergin olur zaten hele bide insanı delirtio delirtio mükemmel insanı oynayan insanlarsa hepten çıldırmalık yani çok efor sabretmek lazım insan saniyeleri sayar öyle yapardım sayardim saniyeleri hiç konuşmazdım ha gitmişim ha orda degilim

Sevmediğim ortam sadece kv evi oda evdeki huzurum mutluluğum için gidiyorum 😁😁😁

X