eşinin küsmeleri yüzünden hayatı çekilmezolanlar buraya...............

E

EU3

Ziyaretçi
Bir ben olduğumu bu sorunu bir ben yaşadiğima inanmak istemiyorum.kimselere anlatamiyorum.yaradilişim böyle anneme dahi anlatamam.yuvanin içinde yaşananlar burda kalmali ve sanirim hepte böyle olacak.gerçeklerisöylemek gerekirse eşimi günahiyla sevabiyla seviyorum.fakat zama zaman ayriliği düşünmüyor da değilim.an geliyor kadinlik gururum yeter be diyor çek git o anda annelik devreye giriyor.yapamazsin.sizler içinde bunlar tanidik hisler.ne aci bir çoğumuz yaşiyor bunu.ve ben biliyorumki eşim gamsiz degil biz ayrilinca başini bir gece yastiğa huzurlu koyamiyacak.bir lokma birşey yese eşim çocuğum yiyormu diyecek boğazinda düğümlenecek.çoğu zaman eliyle yedirmiştir yemeyimi.belki obilmiyordur ama ben biliyorum beni nekadar sevdiğini.aslinda zor birşey demişler ya allah kimsenin yuvasini dağitmasin diye.ben neden yanayim biliyormusunuz.eşinizle tabiiki tartişirsiniz koca bir ömür bu.kardeşlerde tartişmazmi.ama benim eşim tartişmada çek git diyor.sonra ne oluyor.aşkim canim.biliyorumkizginlik aninda amahep acaba diyorumne zaman kovulucam.yoksa bu benimde yuvamdeyilmi.niçin gitmedim biliyormusunuz.....annelik......ve sabir.........eskiden annelerimizde olan çile çekmek kan içip kizilcik şerbeti demek.ve tartişma biter akabinde küslük başlar bense kinim yoktur bu benim eşim niçin hayati zehir edeyim.o bilmiyor fakat tansiyon hastasi beni üzdüğü an bile hiç küsmeyip moralini bozmiyayim diyorumşuan konuşmuyor ayni evdesiniz ve günlerce kabir azabi.bir bakmişin barişmişiz.hoooooooooop 3 gün sonra yine küs.peşinde dolanicamyermisin içermisin elimden yemez cevap bile vermez..siz olsaniz ne yapardiniz

valla zor konuş içini anlat bence biraz duygusallık işe yarar her böyle değişinde ben ne üzülüyorum biliyor musun inciniyorum falan de ama küsken değil barışmış bir zaman da böylece daha kolay olur bunları kızgınlıkla söylediğini bildiğini ama duymak istemedğini bilmiyorum işe yarar mı

canım her guzelın bır kusuru var derler ya sen eşiyın bu huyunu sabırla yenebılırsın uzuldugunu sınır oldugu anlayınca daha cok aynı hareketı yapıyorlar özellıkle gıcık etmek ıstedıklerınde bence sen kusmemış gıbı davran bır sey olmamış gıbı davran sonuçta konuşacaktır senın sakınlıgın karşısındada o çıleden cıkacaktır ama sabredeblırsen sakın olabılırsen allah yar ve yardımcın olsun

valla benimkide aynıydı umursamadım normale döndü sen onu devamlı pişpişlersen peşinde dönersen oda kendini bi şey zanneder sana hava satar durur evin içinde peşinde döneceğine hastalık numarası yap senle konuşmuyo diye bak o zaman nasıl kedi gibi yanına sokuluyo senin çocuklarıda al yanına öp kokla işten geldiğinde hepinizi bi arda görsün yalnız kaldığını anlasın gör o zaman nasıl sokuluyo ailem deyip içi parçalanıyo size karşı akıllı ol ne koşcan peşinde çok tilki senin kocan en ince noktanı bulmuş seni ordan yaralayıp duruyo ona sevgin artık kendi içimde kendini bitiriyor bu hareketinden dolayı de neden diye sorarsa yoruldum de dayanamıyorum artık ne olur bi şeyleri oturtalım de çocuklarımız var çünki ve daha önemlisi sevgimiz çoğalacağına bu hareketlerin yüzünden her kavga sonrası iyice tükeniyo ve bi gün bi bakmışsın mahkemenin yolunu yolunu tutmuşuz ama ben böyle olmak istemiyorum seninle her günümü dolu dolu yaşamak tadını çıkarmak istiyorum her şeyin ne olur artık kendimizi toparlayalım ikimizde koskoca insanlarız çocuk değiliz de kocana konuş admakıllı olsun sözlerin normal kadın diliyle değil evliliğin süresince eşin hakkında edindiğin tecrübeler hakkında konuş hadi bay

zor iş baya bi sabır gerekiyor çok incindiğinize eminim dışarıdan ne dense boş bence çünkü her konuda olduğu gibi bunda da yaşayanbilir . benim gördüğüm kadarıyla evliliklerde hep bi taraf altan alıcı bi taraf tavır koyucu oluyor malesef evliliğin sürmesinin kuralı gibi bişey bu iki tarafta aynı kefede olursa zaten o evliliklerde eninde sonunda boşanmaya gidiyor umarım sabrınızın sonuna gelmezsiniz diyecem ama bu seferde çile çekmeye devam edeceksiniz şimdi herkez kendi düşüncelerine evlilik hayatına ve değerlerine göre cevap verecek ama ben kendi adıma katlanmazdım diyorum çünkü hep şunu düşünürüm kim olursa olsun beni sürekli üzüyor ve bunu devam ettiriyorsa o kişiyle paylaşacak bişey olmaz çünkü hayata bi kere geliyoruz ve ömür kısa umarım sıkıntılarınız son bulur

canım her guzelın bır kusuru var derler ya sen eşiyın bu huyunu sabırla yenebılırsın uzuldugunu sınır oldugu anlayınca daha cok aynı hareketı yapıyorlar özellıkle gıcık etmek ıstedıklerınde bence sen kusmemış gıbı davran bır sey olmamış gıbı davran sonuçta konuşacaktır senın sakınlıgın karşısındada o çıleden cıkacaktır ama sabredeblırsen sakın olabılırsen allah yar ve yardımcın olsun

aynen yapıyorum.sğylediğim gibi aile içi mevzuları konuşmayısevmem.düşünki yazıyor isem bıçağın kemige dayandığı andır.hani küsmeleri 40 yılda bir.yada çok zoruna gitmiş olan şeylerde deyıl.istisnasız her şeyde küser 1 ayda 20 kes küsermi insanve hayatın hep böyle aynı evde başını kaldırıp yüzüne bile bakmayan biri.ya çekilecek dert deyil adamı kanser eder rabbim düşmanıma vermesın

valla benimkide aynıydı umursamadım normale döndü sen onu devamlı pişpişlersen peşinde dönersen oda kendini bi şey zanneder sana hava satar durur evin içinde peşinde döneceğine hastalık numarası yap senle konuşmuyo diye bak o zaman nasıl kedi gibi yanına sokuluyo senin çocuklarıda al yanına öp kokla işten geldiğinde hepinizi bi arda görsün yalnız kaldığını anlasın gör o zaman nasıl sokuluyo ailem deyip içi parçalanıyo size karşı akıllı ol ne koşcan peşinde çok tilki senin kocan en ince noktanı bulmuş seni ordan yaralayıp duruyo ona sevgin artık kendi içimde kendini bitiriyor bu hareketinden dolayı de neden diye sorarsa yoruldum de dayanamıyorum artık ne olur bi şeyleri oturtalım de çocuklarımız var çünki ve daha önemlisi sevgimiz çoğalacağına bu hareketlerin yüzünden her kavga sonrası iyice tükeniyo ve bi gün bi bakmışsın mahkemenin yolunu yolunu tutmuşuz ama ben böyle olmak istemiyorum seninle her günümü dolu dolu yaşamak tadını çıkarmak istiyorum her şeyin ne olur artık kendimizi toparlayalım ikimizde koskoca insanlarız çocuk değiliz de kocana konuş admakıllı olsun sözlerin normal kadın diliyle değil evliliğin süresince eşin hakkında edindiğin tecrübeler hakkında konuş hadi bay
umursuyorum 1 hafta küs kalıyor umursamazsam dahada uzar tadım tuzumkalmaz diyorum.bende tam huzur arayan insanlardanım.çadırda yaşıyayım huzurum olsun.ama iyi fikir bendemi konuşmasam inceldiği yerden kopsun

Bir ben olduğumu bu sorunu bir ben yaşadiğima inanmak istemiyorum.kimselere anlatamiyorum.yaradilişim böyle anneme dahi anlatamam.yuvanin içinde yaşananlar burda kalmali ve sanirim hepte böyle olacak.gerçeklerisöylemek gerekirse eşimi günahiyla sevabiyla seviyorum.fakat zama zaman ayriliği düşünmüyor da değilim.an geliyor kadinlik gururum yeter be diyor çek git o anda annelik devreye giriyor.yapamazsin.sizler içinde bunlar tanidik hisler.ne aci bir çoğumuz yaşiyor bunu.ve ben biliyorumki eşim gamsiz degil biz ayrilinca başini bir gece yastiğa huzurlu koyamiyacak.bir lokma birşey yese eşim çocuğum yiyormu diyecek boğazinda düğümlenecek.çoğu zaman eliyle yedirmiştir yemeyimi.belki obilmiyordur ama ben biliyorum beni nekadar sevdiğini.aslinda zor birşey demişler ya allah kimsenin yuvasini dağitmasin diye.ben neden yanayim biliyormusunuz.eşinizle tabiiki tartişirsiniz koca bir ömür bu.kardeşlerde tartişmazmi.ama benim eşim tartişmada çek git diyor.sonra ne oluyor.aşkim canim.biliyorumkizginlik aninda amahep acaba diyorumne zaman kovulucam.yoksa bu benimde yuvamdeyilmi.niçin gitmedim biliyormusunuz.....annelik......ve sabir.........eskiden annelerimizde olan çile çekmek kan içip kizilcik şerbeti demek.ve tartişma biter akabinde küslük başlar bense kinim yoktur bu benim eşim niçin hayati zehir edeyim.o bilmiyor fakat tansiyon hastasi beni üzdüğü an bile hiç küsmeyip moralini bozmiyayim diyorumşuan konuşmuyor ayni evdesiniz ve günlerce kabir azabi.bir bakmişin barişmişiz.hoooooooooop 3 gün sonra yine küs.peşinde dolanicamyermisin içermisin elimden yemez cevap bile vermez..siz olsaniz ne yapardiniz

Canım yenimi evlendin.Genelde bu yeni evlilerde görülen bir şey çünkü.Benim eşimdede vardı evliliğimizin ilk yıllarında.Sonra birgün Teyzem bana bir anısını anlattı benimde kulağıma küpe oldu.Teyzemin kocası sık sık küsüp yatağı terk edermiş.Teyzemde haklıda olsa enitemin ertafında fır döner yatağa dönmesi için yalvarırmış.Birgün bakmış bunun sonu yok eniştem yatağı terk edince ohhh diyor yayıldım başladım uyumaya.Bir bakmış eniştem bunun yayılmasından rahatsız olmuş yatağa dönmüş. Bende onun dediği gibi eşim küsken görmezden geliyordum.Şimdi herşey normal.kaydirigubbakcemile5 Bırak kendi kendine küs kalsın bu seferde öyle dene.Seni kovduğundada biryere gitmem burası benimde evim diye konuş.

[..............ama ben kendi adıma katlanmazdım diyorum çünkü hep şunu düşünürüm kim olursa olsun beni sürekli üzüyor ve bunu devam ettiriyorsa o kişiyle paylaşacak bişey olmaz çünkü hayata bi kere geliyoruz ve ömür kısa umarım sıkıntılarınız son bulur[/QUOTE]ne doğru bir laf etmişsiniz.aslında bu kısa ömürde insanlar bunun farkına varıp üzmeseler birbirlerini. eşim beni umursamasa ağzına geleni söyler sabahta konuşa bilirdi televizyonda bir psikoloğdan duymuştum.halen konuşmuyor ise bu sizi sevdiğini deger verdiğini birşeyleri düzeltmeniz için mesaj vediğini gösterir demişti.oda kendini yiyip bitiriyor.mutsuz oluyor.ona kendimden çok acıyorum.

[..............ama ben kendi adıma katlanmazdım diyorum çünkü hep şunu düşünürüm kim olursa olsun beni sürekli üzüyor ve bunu devam ettiriyorsa o kişiyle paylaşacak bişey olmaz çünkü hayata bi kere geliyoruz ve ömür kısa umarım sıkıntılarınız son bulur
ne doğru bir laf etmişsiniz.aslında bu kısa ömürde insanlar bunun farkına varıp üzmeseler birbirlerini. eşim beni umursamasa ağzına geleni söyler sabahta konuşa bilirdi televizyonda bir psikoloğdan duymuştum.halen konuşmuyor ise bu sizi sevdiğini deger verdiğini birşeyleri düzeltmeniz için mesaj vediğini gösterir demişti.oda kendini yiyip bitiriyor.mutsuz oluyor.ona kendimden çok acıyorum.[/QUOTE]

bence hiç kimseye kendinizden çok acımayın ve hiç kimseye kendinizinden çok değer vermeyin çünkü hiç kimse size sizden daha fazla değer vermez ve şunu düşünün her defasında bişeyleri düzeltmek için sizmi mesaj vereceksiniz kırılan siz üzülen siz ve belkide çoğu zaman haklı olan sizken bence bunlarıda düşünün ama bence siz eşinizi çok fazla seviyor ve ondan ayrılmaktan korkuyorsunuz onun içinde sanırım kim ne derse desin bir iki yöntem denemeye çalışıp yine eşiniz baskın geldiğinde üzülmeye devam edip yine arayış içine gireceksiniz kendinize iyi bakın sevgilerimle

Canım yenimi evlendin.Genelde bu yeni evlilerde görülen bir şey çünkü.Benim eşimdede vardı evliliğimizin ilk yıllarında.Sonra birgün Teyzem bana bir anısını anlattı benimde kulağıma küpe oldu.Teyzemin kocası sık sık küsüp yatağı terk edermiş.Teyzemde haklıda olsa enitemin ertafında fır döner yatağa dönmesi için yalvarırmış.Birgün bakmış bunun sonu yok eniştem yatağı terk edince ohhh diyor yayıldım başladım uyumaya.Bir bakmış eniştem bunun yayılmasından rahatsız olmuş yatağa dönmüş. Bende onun dediği gibi eşim küsken görmezden geliyordum.Şimdi herşey normal.kaydirigubbakcemile5 Bırak kendi kendine küs kalsın bu seferde öyle dene.Seni kovduğundada biryere gitmem burası benimde evim diye konuş.

ahh ne iyisiniz biraz rahatladım.annemle kardeşimle konuşmuş gibi oldum.eşimyatağı terk etmez küs olduğumuz geceler uykuya dalıncaya dek dikkat ederiz.ayak baş parmağı dahi diyerine değen çeker.bazen uykuya dalınca unutur sarılırız saatlerce ilk uyanan veya fark eden hemen çekilir.dün akşam kolumu itti unutup sarılmışım onada üzüldüm.

ben değil ama çok yakın bir arkadaşım yaşıyor bu sorunu.12 yıllık evliler,küsünce eşi eve gelmiyor günlerce.telefonunuda kapatıyor.kızcağız bıktı artık umursamıyorum diyor.nasıl insan anlamıyorum.bende sadece onda o yaşıyor zannediyordum ama varmış demekki.söyliyeyim yarın rahatlasın.bu tip insanlarla uğraşmak çok zor.allah yardımcın olsun.

]

bence hiç kimseye kendinizden çok acımayın ve hiç kimseye kendinizinden çok değer vermeyin çünkü hiç kimse size sizden daha fazla değer vermez ve şunu düşünün her defasında bişeyleri düzeltmek için sizmi mesaj vereceksiniz kırılan siz üzülen siz ve belkide çoğu zaman haklı olan sizken bence bunlarıda düşünün ama bence siz eşinizi çok fazla seviyor ve ondan ayrılmaktan korkuyorsunuz onun içinde sanırım kim ne derse desin bir iki yöntem denemeye çalışıp yine eşiniz baskın geldiğinde üzülmeye devam edip yine arayış içine gireceksiniz kendinize iyi bakın sevgilerimle

bana ayırdığınız zaman içinsizin şahsınızda herkese teşekkür ederim.söylediklerinizin haklılığında hem fikirim.kendimi seviyorum degerlide buluyorum.bugün eşim varsa var yoksa ben yokum diyenlerden deyilim.ben yalnız başıma mutluda olabilirim etrafıma mutluluk da verebilirim.bu lafları ve durumu çekecek biride deyilim kişilik olarak olsundüşünce tarzı olarak olsun.....ama annelik var.o nasıl bir his yavrunu babasız büyüteceksin genç e fenada syılmayacak hoş bir bayanım.şimdi hayatta birşeyler yaparken birşeylerden vazgeçmek durumundayız.herşeyin bedeli var.ben gururumdan ödün veriyorum.belki gamsız olsam küser siniri geçince barışır.ama ö yle deyil.yiyip bitiriyorum kendimi.allahtan başka hiç bir şeyden korkmam her hayırda birşer her şerde bir hayırolduğunu düşünür gerektiğine inanır isem ayrılırımda bundan hiç şüpheniz olmasın sevgi konusuna gelince seviyorum.ama bunun negatif birşey utanılıcak birşey olduğunu düşünmüyorum.sevgi yanlış yolda degil.aksi tuhaf olurdu.yanlış anlamadı isembiraz benden acizsinik pasif birkişilik olduğumu düşünmüşsünüz gibi geldi.susmam alttan almam tamamiyle hanımefendiliğim aldığım aile terbiyesindendir.

ben değil ama çok yakın bir arkadaşım yaşıyor bu sorunu.12 yıllık evliler,küsünce eşi eve gelmiyor günlerce.telefonunuda kapatıyor.kızcağız bıktı artık umursamıyorum diyor.nasıl insan anlamıyorum.bende sadece onda o yaşıyor zannediyordum ama varmış demekki.söyliyeyim yarın rahatlasın.bu tip insanlarla uğraşmak çok zor.allah yardımcın olsun.[/QUOT benim eşim vaktinde gelir gider.telefonla ihtiyaçlarımı sorar.mutfağımı doldurur.harçlığımcebimdedir.ambargosu yemz içmez susar konuşmaz sorsan dönüp bakmaz cevaplamaz.ama markette ise filan varmıydı der hemen kapar

kayınpederimde anlattığın gibidir küstüğü zaman ölsede konuşmaz kayınvalidemle kadıncağız fır fır döner etrafında. bizimkide babasının yolunda bana aynı numarayı yapmaya çalıştı ilk evlendiğimizde ama sökmedi bana:) artık öğrendimde nasıl davranmam gerektiğini kavga ettiğimizde üzülmüyorum yani çok üzülüyorum ama ona üzüldüğümü belli etmiyorum hemen tvde komik bi şey açıp kahkahalarla gülmeye başlıyorum şarkı söyleyerek dolaşıyorum evin içinde ve farkediyorum sinir oluyor 10 dak geçmeden geliyor yanıma neden üzülmedin kavga ettik diye. iyi numara tavsiye ederim:)))

kızlar benimkide hep küser çocuk gibi.5 aylık evliyiz.balayındada küstük.abartısız haftanın en az 4 günü hiç konuşmuyoruz.kalanındada idare eder.bugün 17 eylül.cuma akşamından beri küs konuşmuyo benle.tam 5. gün oldu.ve artık dayanılır gibi değil.bu kişiliğin karakterin yeteri kadar gelişmediğinin göstergesi.annelerinde hiçmi suç yok bu adamların....?aman oğlum paşa oğlum vs.........eserlerinin ceremesini biz çekelim.

benm annemle babam 26 yıllık ecliler ve 26 yılın 16 yılını küs geçirmişlerdr.babamın huyu kurusun erkek milleti işte.kaygısız vurdumduymaz.annem se çk ağır bi tartışma olsada biz üzülmeyelm die alttan alır en azından bi hoşgeldind der fakat babamı evde hiç huzur bırakmıo.bişe yaptığı yk adamında işte sorun orda.hiç konuşmuo.bi küstülermi 2 yıl küstükleri bile olur.sakın kınamayın.Allah kimsenin başına vermesn çk zor bi durum arada kalan çocuklar için özellkle.yani anlayacağın yalnız senin eşin değl canım.

canım 1 yıllık evliyiz ve bende aynı sorunu yaşıyorum. saçma sapan şeyler yüzünden kızar suratını asar günlerce konuşmaz. ilk gün etrafında dönerim elimden bişey yemez içmez masaya beraber oturmaz. yatağını ayırmaz ama elim kolum değse iter. en çokta itmesine sinir olurum. bir kez yaptı mı ben de inat ederim o konuşana kadar konuşmam.benimle küs olduğu zaman annesini her zamankinden daha fazla arar. buna da sinir olurum. çok hassas bir yapım var sinirlendiğim zaman hasta oluyorum bazen hasta olmasam bile hasta numarası yapıyorum. daha fazla küs kalamıyor. 2 aydır ikimizde ailelerimizden uzaktayız. ikimizinde birbirimize daha çok ihtiyacı var. çünkü bulunduğumuz şehirde tanıdığımız ve güvenebileceğimiz hiç kimse yok . yine küsüyor ama en fazla 2 gün sürüyor. zamanla bunuda atlatacağımıza inanıyorum.

bu erkekler neden böyle kolaycı ,herdurumda haklı ,bu kadar çocuk ve her durumda salak bahanelerle zeytinyağı gibi üste çıkarlar.o kadar sinirleniyorumki bu şımarıklığa bu kadar kendimizden ödün verirken değer bilememeleri, değerlerinin üzerinde değer bulurken biyerlerinin kalkması.hep olmamışlık kompleks ve yetiştirilme kabahatları...öyle dolmuşumki sizleri okudukça gerçekten bir tek olgun,adaletli eş yokmu diye soruyorum...anne adayları anneler evlatlarımızı yetiştirirken onlara gerekli sorumluluğu sevgiyi değer bilmeyi kadına saygıyı öğretelim. herşey annede bitiyor daha çok...çok sinirleniyorum ya hem suçlu hem güçlü bunlar yaa

Eedebiyat ögretmeni kestirdiniz beni basınızakötükedihüsoUzun uzun yazmıssın.Derdini paylaşmıssın,ne güzel amaaaaaaa bir oku yazdıklarını anlayacak mısın?hersey icice.Değer mi,değil mi diye yazılır.deyer mi,deyil mi,deymez değil.Yarın bir gun bir yere bir yazı yazmanız gerekse,işe girmeye kalksanız sırf bu yazım hataları nedeniyle degersiz olacaksınız.Kotulugune yazmıyorum.Beni yanlıs anlamayın olur mu?ukalalık,cokbilmislik taslamak degil asla niyetim.Hepinizi ailem gibi seviyorum ve dilimizi hem yazıda hem konusmada iyi kullanalım,dogru kullanalım istiyorum.

Oooooo enişte bey naz yapmayı seviyor eşine:dance:peşinde dolanmasından hoşlanıyor karıcısınınnaniknanikbirbirinizi sevdikten sonrası boooooooooşşşşş...!kızgınlık anında aklına geleni söyleyebiliyor erkekler.Bizim icin hiç hoş,çekilesi bir durum değil.İçimiz kırılıyor,bir garip oluyoruz.Anlamıyorlar.Sen ezberlemişsin ne diyecegini artık.Farklı birşey derse uzul bence.Alıstırmıssın ayrıca gönül alan taraf olmaya enişteyi.Bir daha küserseniz bırak bakalım ne kadar kalacak küs.Biraz gönül almak icin ugrasmayı ogrensin.Tek taraf ugrasmaz ki ilişkiyi surdurmek icin.Ayyyyy bu erkekler cocuk gibiler ya.Hatta hiç farkları yok.Uzulme canım benim:1hug:

X