Eşin oburlugu

Duble söylesin o zaman. Sen doymuyorsun herhalde, benim tabağımdan yeme kendine fazla söyle diyin

Ay enazından yiyor. Benimki yemiyor anacığım yemeyen daha zor bir yere gidelim o iştahsız. Ben iştahsız. Hep tabaklar yarım. Millet de beğenmediler, yemediler diye düşünüyor her seferinde. Bu daha zor valla hele kocam, benden daha zayıf 52 kilo adam mı olur 4 aylık bebeğim var. Doğum kilolarını daha veremedim ben 58 im o 52. Olmuyor anacığım olmuyor ah o doğum öncesi 48 kilo hallerim çok özledim çook

Adam çok istahli yemek yemeyi seviyor demek, ama muhakkak konuş uyar. Evdede böyle obur gibi yiyormu?

Eşiniz 52 kilomu gerçekten? Sevdiği yemekler yokmu ? İnsanın herşeyi canı istemez ama sevdiği yemekleri olursada güzel yer. Yemeden etmeden enerjisi de olmazki

Yani ben de emekli olunca hayalim var okumak istediğim bir bölüm.
Bundan bahsetmiyorum :)
Adabı muaşeret kuralları açısından 1-2-3-4-5 üniversite oku farketmez. 0-1 farkeder. 1-2 farketmez yani.
Tabi ki o çok ayrı olay da ikinci üniversite açısından söyledim, düzgün bir okula giden ikinciye ihtiyaç duymaz dediniz ya o yüzden yani :) gerisine katılıyorum

52 mi kilo?? Boyu kaç? Ayy Zayıf erkek cidden olmuyor. Yani bence erkeğe yakışan şey kalıplı olmak. Göbeklenmesin ama çiroz gibi de olmasın ister insan.

Bence de rahatsız edici.ben direkt söylerim yemegimi alma yiyorum diye.Zaten kötü hissederim ,ensesine vur lokmasini al insanı gibi...

Mezelerin yarısını yeme gibi durumlar da bence kötü ya.haklisiniz.Gorgu kuralı diye birşey var.Soyleyin gitsin .kavgaya dönüştürmesine izin vermeyin .sakın kalın yeter.Az bozulur ama dikkat eder

Çift ana daldan bahsediyorsunuz sanırım eşimde de var çift diploma ama bu görgü vermiyor görgü aileden gelen birşey. Erkekler sonradan da pek öğrenemiyor açıkçası.

Benimde yemeğime dadanan bi tanıdığım vardı ama lisedeydik o zamanlar ya.Gerçekten aşırı itici bi durum.Doymadığınızı açıkça söyleyin eşiniz o sizin neyden çekiniyorsunuz ki.O an söyleyemediniz diyelim eve gidince ya ben tekrar acıktım yemeği de seninle yediğimiz için diye lafı söyleyin.

Çift ana daldan bahsediyorsunuz sanırım eşimde de var çift diploma ama bu görgü vermiyor görgü aileden gelen birşey. Erkekler sonradan da pek öğrenemiyor açıkçası.
Yani, bende de iki diploma var. Ama adab-ı muaşereti ailemden öğrendim.

Sipariş verirken müdahale edin.
"Sen doymuyorsun istersen yanına şundan da söyle "yada porsiyon arttırılabilen birşeyse "1.5 porsiyon alalım sana bende çok açım paylaşamam seninle"diyebilirsiniz pekala.
Meze vs söylerken de "sen bunu çok seviyorsun istersen fazla söyleyelim" denebilir.
Benim eşimde boğa burcu,yemeyi sever,öyle tabaklarımıza dadanmaz ama bazen oğluma yemek söylerken eşim yoksa yarım porsiyon isterim yada atıyorum pilav koymayın derim(yemediģi şeyi tabağa koydurmam ziyan olmasın diye)alıskanlıktan,eşim varsa ve ben yerim kalanı tam söyle der bazen çok açsa yada sevdiği birşeyse,o pilavı yada tam porsiyon söylettiyse yemegi ,kalan köfteyi vs. Ama önce oğlumun doydum demesini bekler,hakkını yemeyeyim. Asla kimsenin önünden yemek almaz.Bana tuhaf gelmiyor yemeyi seven bir adam,sevdiği birşey varsa yesin yani. Bende közlenmiş biber severim,kebap falan yediysek gelir ya yanına, kızımın eşimin oğlumun tabağından alır yerim beğendiysem. Seviyorum zira çöpe mi gitsin artık olacak bizden sonra. Seven yesin sevdiği şeyi.
Kalabalık gittiģimiz kahvaltı vb organizasyonlarda da atıyorum menemen vardır ortada eşim sevdiği için yer ama herkese de sorar,alsanıza almıyorsanız ben alıyorum,seven varsa yenecekse gerekirse 1 porsiyon daha ister kendisi fazla yediyse yada herkes yiyorsa o şeyi seviyorsa.
Önünüzden alması hoş değil tabi ama açıkća söyleyin ben açım paylaşamam kendine fazla söyle diye.

Bunu konuşamıyorsanız bu nasıl evlilik kız

Kp böyle deli oluyorum kaç kere uyardım kv böyle görmüş dedi kadın da basa çıkamıyor dün mesela mangala gittik etler pişene kadar salata içecek ekmek ne varsa süpürdü allah gözünü doyursun bir gün de yeni gelin olduğum vakit ona buna tabağına yemek koyayım derken sofradaki tüm mezeyi bitirmisti eve gelip eşime bunun çok ayıp bir sey olduğunu söyledim bizim ailede sofraya herkes oturur öyle yer dedim allahtan esim öyle değil.. her seferinde o babasını uyarıyor ama yokkkkk adam lokmayı yutmadan agzına bi lokma daha atıyor

Kocanıza da bunu söyleyemeyecekseniz neyi söyleyeceksiniz ki. İnsanlar mesela patates alır ya başkasının tabağından, hiç hoşlanmam. Söyledim. Yoksa kendi sinir olduğumla kalıcam. Mesela kv direk söyleyememiştim belli ettim.

Çok mantıklı. Yeme bozukluğum var ve atak zamanıysa gözüm görmüyor

Yoo konumuz da bu değil zaten sadece aynı üniversitenin iki ayrı bölümünü okumanın neden görgü kuralları vereceğini düşündünüz ona şaşırdım ben
Çift anadaldır o ya. Yoksa kimse 8 yıl örgün üniversiteye gitmek istemez herhalde. Ne bileyim ben istemem mesela. Çalışırken istediğim başka bir bölümü de aöften okurum olur biter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…