Erkek İnfertilitesi eşimin ultrason sonucu

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

wersaff

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2014
567
97
33
Kızlar benim eski komutan hatırlarsınız .Özet geçiyorum ;bir kez tüp bebek denedik ve düşük oldu neyse başka bir doktorun görüşünü de almak istedik ve eşime ultrason ile bakıldı .
Ultrason ile ilk defa bakıldı sonuç kağıdı normal yazıyor .Sonuç en alt kısmında anlamadığım birşey yazıyor .
Neyse Kızlar Anlayan bakarsa sevinirim nedir ,daha doktora göstermedik sonucu malım devlet hastanesi ve yoğunluk var ...
Sonuçta şu yazıyor :” Sol pampiniform pleksus ven çapı en geniş yerinde 2.5mm ölçülmüş olup valsalva manevrası sırasında reflü akım saptanmıştır.”
Teşekkürler

Hiç kimse mi Yok ,koskocaman formda ,ne olur kızlar herkesin sonucuna bakıyorsunuz bir el atın ya

varikoselmi eşiniz ? benim eşimede yapılmıştı genişlik oranını hatırlamıyorum ama oldukça genişlediğini söylemişti doktor ameliyat oldu o normal morfoloji değeride 0 çıkmıştı ve 4 düşüğüm var. sperm fısh testi ne durumda

sperm yapısını olumsuz etkiliyor bu durum doktorunuz doğrusunu söyleyecektir. yanlış bilgilendirmek istemem inanın hatırlamıyorum çünkü genişlik ne kadardı tek bildiğim doktorun çok genişti iyiki ameliyat ettik dediği. ameliyat sonrası değerleride düzeldi. ameliyat öncesi ağrılarıda oluyordu. ameliyattan 6 ay sonra tekrar test yaptılar ve değerler düzelmişti. tabi bebeğimiz varmı yok. biz heyecanla bir kez daha denedik o da düştü. şimdi yeniden deniyoruz. sizin çocugunuz varmı bilemiyorum tabi.

varikoselmi eşiniz ? benim eşimede yapılmıştı genişlik oranını hatırlamıyorum ama oldukça genişlediğini söylemişti doktor ameliyat oldu o normal morfoloji değeride 0 çıkmıştı ve 4 düşüğüm var. sperm fısh testi ne durumda
Yok İşte yani tüp bebek deneyeceğimiz zaman ürolog gördü varikosel değil dedi .Doğuştan bir testisi sperm üretmiyoudiye söyledi .Orda ultrason ile değil elle muayene etmişti .Şimdi yen doktor görülenim dedik daha sperm testi verecekmiş ve ultrasondan baktılar bu sonuç yazıyordu merak ettim.yani nedir bu bir sonraki randevu 1 ay sonrau

sperm yapısını olumsuz etkiliyor bu durum doktorunuz doğrusunu söyleyecektir. yanlış bilgilendirmek istemem inanın hatırlamıyorum çünkü genişlik ne kadardı tek bildiğim doktorun çok genişti iyiki ameliyat ettik dediği. ameliyat sonrası değerleride düzeldi. ameliyat öncesi ağrılarıda oluyordu. ameliyattan 6 ay sonra tekrar test yaptılar ve değerler düzelmişti. tabi bebeğimiz varmı yok. biz heyecanla bir kez daha denedik o da düştü. şimdi yeniden deniyoruz. sizin çocugunuz varmı bilemiyorum tabi.
Çocuğum yok bir tüp bebek denedik düşük oldu neden bilmiyorum .2 sene önce 8 milyon sperm %76 hareketsiz %24 de yarısı bozukmuş vs dediler

Bu arada oradaki ürolog özeldi ve (ağıroligospermi) bozukluğu var dendi

Eşi varikosel olan ve ameliyat edilen çok kişi var canım burada. Aktif bir konuda var takip edebilirsin. Tam hatırlamıyorum ama benzer bir sayı vardı bizim sonuçta. Tek değil çift taraflıydı. Birkaç doktor sonrasında ameliyata karar verildi. Ve doktor iyi ki yapmışız sandığımdan da fazlaymış hasar demişti.

Eşi varikosel olan ve ameliyat edilen çok kişi var canım burada. Aktif bir konuda var takip edebilirsin. Tam hatırlamıyorum ama benzer bir sayı vardı bizim sonuçta. Tek değil çift taraflıydı. Birkaç doktor sonrasında ameliyata karar verildi. Ve doktor iyi ki yapmışız sandığımdan da fazlaymış hasar demişti.
Canım Reflü farklı bişeydi varikosel değil ama yine kan dolaşımı ile ilgiliydi sanırım @Zeynep6302 senin eşindemi varmı öyle hatırlıyorum

CAnım sağol bize ilk doktor varikosel yok dedi o yüzden merak ettim

Kızlar belki tüp bebek denememize bile gerek kalmicak .Doktor kesinlikle normal yolla olmaz demişti .Belki de ameliyat olur ve çocuğumuzu olur

O zaman doğru Kızlar eşimde varikosel yok ilk doktor varikosel yok dedi .Sadece elle muayene etmiş ve ultrason çekmemişti
Genelde elle muayene edilebilenlere ameliyat deniyor canım. Ameliyata gerek yok demiş olabilir. Derece derece oluyor çünkü.

X