Eşimin Menisi Az Geliyor Yardimmm Lütfen..

canım benim eşimin 99 milyon çıktı yüzde 51 hareketsiz
yüzde 11 yerinde hareketli
yüzde 22 ileri yavaş
yüzde 16 sı ileri hızlı
ürolog bu sonuçlarla hamile kalınabilir dedi kadın dogumcu ileri hareketlilkiği az buldu ilk aşılamamı salı günü yaptı.ve eşimde sol testisinde varioksel başlangıcı çıkıt.
önemli olan hareketlilik ve ileri hzılısı önemli

ve ben 15 aydır hamile kalamıyorum.rahim filmide dahil herşeyim normal.eşimin kardeşininde 2 yıldır olmuyor oda erkek dr kalıtsal olabilir dedi

canım önemli olan meninin miktarı değildir.taşıdığı
sperm sayısıdır.bu da ancak spermiogram tahlili
ile olur.kendini üzme boşuna...

selam arkadaşlar, ben daha önce varikosel ile ilgili sorlar sormuştum, eşimde 4.varikosel vardı ameliyat olmak için çok araştırdık doktora gittik vs. vs ama ameliyat olmadan 11 ayda normal yollarla hamile kaldım şimdi 8 haftalık hamileyim, bu mesjı umutsuzluğa kapılmamanız için yazıyorum, eşimin sperm degerli hareketli 17. milyondu yani bu degerlerle hamile kaldım, inşallah bebek isteyen herkese Rabbim bebek verir, en büyük desteğiniz dua, ve sabır....

arkadaşlar lütfen kendinizi sıkmayan rahat olun, bize doktorlar neler söyledi neler ama sonuç farklı lütfen rahat olun.................

ARKADAŞLAR AYRICA SİZE TAVSİYEM: hepimiz bebek istiyoruz ama aceleci olmayın, eşinizle oturup bu günden en az 6 ay sonrası için bebek düşünün , her ay oldumu , olacakmı vs gibi takıntıları girmeyin, uzun süreli plan yapın bu sizi rahatlacaktır, ayrıca eşiniz üzerindeki baskıyı azaltacaktır, kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın, değerleri okuyorsunuz varikosel olupta bebeği olan yüzlerce insan var , hatta bir çoğu varikosel oldugunu bilmiyor ve bu sebeble çok rahat ilişkiye giriyorlar, ayıca ilişki biter bitmez mutlaka kalcalarınıza yastık koymanız çok faydalı olacaktır, hepinizi öpüyorum, dualatrım sizinle ............................

selam arkadaşlar, ben daha önce varikosel ile ilgili sorlar sormuştum, eşimde 4.varikosel vardı ameliyat olmak için çok araştırdık doktora gittik vs. vs ama ameliyat olmadan 11 ayda normal yollarla hamile kaldım şimdi 8 haftalık hamileyim, bu mesjı umutsuzluğa kapılmamanız için yazıyorum, eşimin sperm degerli hareketli 17. milyondu yani bu degerlerle hamile kaldım, inşallah bebek isteyen herkese Rabbim bebek verir, en büyük desteğiniz dua, ve sabır....
arkadaşlar lütfen kendinizi sıkmayan rahat olun, bize doktorlar neler söyledi neler ama sonuç farklı lütfen rahat olun

ARKADAŞLAR AYRICA SİZE TAVSİYEM: hepimiz bebek istiyoruz ama aceleci olmayın, eşinizle oturup bu günden en az 6 ay sonrası için bebek düşünün , her ay oldumu , olacakmı vs gibi takıntıları girmeyin, uzun süreli plan yapın bu sizi rahatlacaktır, ayrıca eşiniz üzerindeki baskıyı azaltacaktır, kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın, değerleri okuyorsunuz varikosel olupta bebeği olan yüzlerce insan var , hatta bir çoğu varikosel oldugunu bilmiyor ve bu sebeble çok rahat ilişkiye giriyorlar, ayıca ilişki biter bitmez mutlaka kalcalarınıza yastık koymanız çok faydalı olacaktır, hepinizi öpüyorum, dualatrım sizinle ............................
özel sorularınız olursa mail adresim nurelifnur@mynet.com

miktar onemli değil üzülme :)
onemli olan sperm sayı ve harekeri.. benım eşimde hep 2 yada 2.2 ml lik veriyor spermsayısıda 108.milyon ,69milyon,50milyon gibi değişiyor
boşuna stres yapma :) çok verip içinde hiç sperm olmayanlarda var dediğim gibi onemli Olan sayı ve hareket.. bak bi sitede buldum normal bi spermiyogram bu değerlerde olmalıymış standartlar boyle yani...

NORMAL SPERMİYOGRAM DEĞERLERİ

Meni hacmi: 1.5-5.0 ml.

Sperm sayısı: >20 milyon /ml

canlı sperm sayısı: >%60

hareketlilik: birinci saatte %50 ya da daha fazla ileri hareketli, %25 ya da daha fazla hızlı hareketli

morfoloji (yapı): >%60 normal yapıda

pH değeri: 7.0-8.0 arası

lökosit sayısı: <1milyon /ml

kan hücreleri olmamalı

5-25 dakikada likefiye olmalı

canım benım esımde varıkosel amelıyatı gecırmıstı daha bekarken.. cok kafasına takıyordu acaba sorun olucakmı cocugumuz olur mu dıye bıraz da saglık konusunda takıntılıdır yanı erkekler bırde sorunlu olabılceklerı ıhtımalını cok takarlar sen esıne destek ol sende kafana takıp onu ıyıce korkutma.. bak bızım ıkıncı denememızde hamıle kaldım sımdı 6 aylık hamıleyım.. onemlı olan sperm sayısı meninin çoklugu degıl ve spermın hareketlılıgı aynı zamanda sperm sayısı cok olabılır ama hareketlı sperm sayısı azdır o zaman da etkıler.. bızde bı ara doktora gıtmıstık daha onceden esım menı vermıstı dedıgn gıbı ama 4r gunluk perhız gerekıyordu o son gun bozulmustu perhızı ona ragmen 27 mılyon mu ne cıkmıstı ve doktora sordugumuzda kısır degılsın dedı.. o oyle deyınce sankı hanı bız kısırlık ıcın gıtmısızde merak etme degılsın der gıbı...o zaman daha cok kafasına takmıstı halbukı doktorun tutumu o kadar onemlıkıı kısır degılsın ne demek sankı o dereceye kadar gelmıste.. sonra baska bı doktora gıtmıstık doktor hersey yolunda sperm sayısı hareketlılıgı normal kafya takıcak hıcbırseye gerek yk tedavıyede dedı.. zaten esım cocugumuz olmuyor dıye degıl kendınde agrı var dıye gıtmıstı..kafanıza takmayın takınca daha kotu oluyor..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…