Eşimin iş sorunları bitmiyor...

Glikoz

DİNE
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2008
604
1
43
sinirlerim iyice bozuldu
bu işe başladıgından beri aksilikler peşimizi bırakmadı sözüm ona iyi para alacak biraz rahatlayacaktık madden olmadı
tır şoförü uluslar arsı çalışıyor kelle koltukta her an aklım onda yanımızda olamadıgınamı yanim hala maddi sıkıntı çektiğimizemi değmedi gitmesine
şimdide borç çıkardı şirketi ramazan bayramında kaza yapmıştı dorsede hasar varmış 4000 ytl eşime yıkmaya çalışıyorlar arabasının kaza resimlerini gördüm başka bir tanker çarpmış bir kaç saniye farkla dorseye vurmuş ya sürücü mahalline çarpsaydı:1shok: dorse haşat ya eşime bişey olsaydı o şirket bize ne verecektide eşimi geri getirecekti sinir oluyorum :mymeka:
2 bayramda da çalıştı evine dört ayda ikikez ikişer günlügüne gelebildi ne mesai var ne birşey sabit asgari ücret yola çıkınca belli bir harcirah yemesi içmesi herşeyi içinde değmiyor şu anki kriz ortamındada gelemiyor ne yapacagımı şaşırdım of allahım yardım
arkadaşlar dua edin ne olur hakkımıza hayırlısı olsun pzartesi eğer borçta ısrar ederlerse işini bırakıp gelecek
iş buldum bir iki yerden çocuklarım küçük olmasa bende çalışacagım ama bakacak kimsem hem üç tane olnca ailelerde yanaşmıyor :çok üzgünüm:

canim esinin isi gercekten cok tehlikeli bir is...
bence biraksin bu isi...
belki biraz sIkIntI cekersiniz ama en azindan esin yaninizda olur...
hem is buldum diyorsun o baska bir is bulana kadar sen calisirsin oda cocuklara bakar....
esin yaninizda olsun ne sen esinden nede cocuklar babalarindan mahrum olsun....
dilerim hersey yolunda gider canim...

iyi dilek ve önerin için teşekkürler içimdeki ses bakalım pazartesi belli olacak her şey gelir yanımıza her şeyden çok istiyorum gelmesini İnşallah borç çıkartmazlarda oda gelir borçta ısrar ederlerse zaten bırakacak ama en azından para ödemek zorunda kalmayacagız ne saçma bir şey ya canım çok sıkılıyor hem çalış hem suçsuz yere borçlan hasara eşim neden olsa eyvallah diyecegimde bir başkası gelmiş çarpmış hem sigorta ödüyor masrafı hem bizden almaya kalkıyorlar birde baya büyük bir firma küçük olsa yine anlayacam of Allahım

hayat maalesef çok zor..kim istediği işte ,istediği paralala çalışıyorki
keşke herşey daha iyi olsa..
abnka büyük bir şehir..eşinin bir iş bulabileceğini sanıyorum
ayrıca illa akrblrın çocuklara baması gerekmez..devlete bağlı kreşlere bir sor bakalım..onların ücretleri çok azdır
kolay gelsin

canim bence esin ayni maasa ankaradanda iyi bir is bulabilir en azindan bayramlarda calismak zorunda kalmaz ve yaninizda olur.. bir an önce o isi biraksin nereye kadar giderki bu böyle..hem cok tehlikeli bir is..biraz disinizi sIkarsaniz oda is bulur cocuklariniz biraz büyüyene kadar..sonrada sen calisirsin..dua et bol bol sükür et beterin beteri var cnm herseyin gönlünce olmasi dilegiyle..a.s.

zor bir durum tabii
ama eşin işi birakip döndüğünde ne iş yapicak peki varmı hazırda yapabileceği bir iş?
en azından başka bir iş olana kadar idare edin derim ben
bu şartlarda iş bulmak zor gerçekten inşallah herşey gönlünze göre olur

inan çok üzüldüm beterin beteri var dedikleri bu olmalı, ben küçücük şeylere takılırken.senin için özellikle dua edicem.ne olur sıkma canını.

cnm eşinin işi gerçekten çok riskli.değermi onca zorluğa.daha düzgün bir iş baksın biryandan.buluncada çıksın.çok kolay değil biliyorum ama çekilirmi hiç heran iyimi bişey oldumu endişesiyle yaşamak.üç çocukla çalışman elbette çok zor.Allah yardımcınız olsun.bu zamanda iş seçme lüksüde yok insanların ancak umarım şansınız bol olur:teselli:

allah yarıdmcınız olsun işn daha iyi bi iş bulur :Saruboceq:

nasıl yani koskoca uluslararası nakliye işi yapan bir tıra kasko sigortası yaptırmamışlar mı?

mutlaka vardır, şirket ne yapmaya çalışıyor anlamadım tazminatsız işten çıkarmak için böyle yapıyor olabilirler...bence hukuk bürolarına danışın hemen işten ayrılmasın yazık günah çoluk çocuk epey zorluk çekersiniz.

versinler eşinin tazminatını çıkartsınlar. eşin alkollü değilse ve suç karşı taraftaysa asla peşini bırakmayın kasko olmadığına kesinlikle inanmam.

çok geçmiş olsun canım.

allah yardımcın olsun hayatta hep zor dönemleri olabiliyor insanın anlıyorum seni zor bir süreç seninki allah kolaylık versin zaman çok zor her karanlık gecenin sabahı vardır umarın günün çabuk aydınlanır

valla asgari ücrete çalıştıktan sonra ankara gibi bir yerde illaki iş bulur eşiniz.bunca riske gerek yok.hemde yanıbaşınızda olur.arkadaşlara katılıyorum devlete bağlı okulların kreşleri yuvaları var onların ücretinin uygun olacağını düşünüyorum.allah yardımcınız olsun

Allahım tüm iytiyaç sahiplerinin yardımcısı olsun sonrada benim inşallah...hayat o kadar zor ki çalışmadığım yer kalmadı hiç adam gibi adamla karşılaşmadım herkes birbirinin arkasından kuyu kazıyor adilik yapıyor.insanlar çıkarları için yaşar olmuş çok sıkılıyorum çok.kimse kimseyi çekemiyor.rabbim ıslah eylesin yardım eylesin cümlemize inşallah.amiiiiiiiiiiiiiiiiin...

Hepinize iy dilekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

haklısın sardunya kasko olmama olasılıgı imkansız suç eşimde değil tamamen karşı tarafta ham aşırı hız hemde alkol varmış çarpan kişide eşimin alkol alışkanlıgı yoktur allaha şükür
şirketin asmacını bizde anlamadık zaten bir borç dökümü vermişler ödemesi için yasal olmayan bir belgeyle birlikte hemen çıkmayacak işten senelik iznini alacak bu arada hem o belgeyle avukata gidecek hemde Ankara da bi iş arayacak bakalım hayırlısı

etraftan bi araştıracagım kreş fiyatlarını bakalım hayırlısı inşallah

devlete bağlı bi kreşe sordum servisle birlikte 310 ytl aylık birde kayıt için 150istiyorlar
500-600 iş bulsam yarısı nerdeyse oraya gitcek değmezmiş gibi geliyor off ya

devlete bağlı bi kreşe sordum servisle birlikte 310 ytl aylık birde kayıt için 150istiyorlar
500-600 iş bulsam yarısı nerdeyse oraya gitcek değmezmiş gibi geliyor off ya

aaaa kreş işi çok masraflıymış baksana dediğin gibi maaşın yarısı oraya gidecek
üstüne birde çocuklar ziyan olacak bence hiç değmez...

inşallah eşinin iş durumu iyiye giderde derin bir oh çekersiniz..

inşallah Allah yardımcınız olsun canım ...

sağollasın işlerinin iyiye gideceginden hiç ümidim kalmadı artık her gün ayrı bir problem çıkartıyorlar
eşim çıkıp gelemiyorda orda işte vermiyorlarmış yıpratma plitikası uyguluyorlar anlaşılan tazminat vermeden çıkması için bir tek eşime de değil bizimkine benzer pek çok sorun yaşayan arkadaşları var hepsi bi yerde sabahtan akşama iş bekliyorlarmış
oda çok üzülüyor işverenlede atışmış
'' ben tek olsam sorun yok burda iş yapmadan bi senede olsa dururum asgari ücrete ama evim çoluk çocugum var insafınız yokmu sizin '' diye çıkışmış cevap yok izinde vermiyorlar çıkıp eve gelmesine iyice çıkmaza sokuyorlar çıldırmak üzereyim

RABBIM yar ve yardımcınız olsun :Saruboceq:
her karartının arkası bı aydınlığa gıder unutma cnm sadece sabır lazım
iş tehlıkelı gercekten ama bazı şeyler olacaksa buna ınsan engel olamaz ama mantık açısından o işyerınden ayrılması lazım çünkü bu kaza herkes yapabılır daha büyük bı hasar olunca yenı bı tır ısterler kesın ınş hayrlı daha guzel bır iş bulur sıze yakın olan bı iş evlılıkte ayrılık hiç çekılmez bencesenağlama

offf çok zor vallahi canım yaa...

Allahım yardımcınız olsun inşallah ama iş yerinin yaptığı da çok ayıp bişey çoluklu çocuklu insana yapılır mı böyle şey...

hiç Allah korkusu kalmamış bu insanlarda....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…