Eşimin iddaadan kazandığı para ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hakarete girmedikçe herkes istediği eleştiriyi yapabilir, istediğini söyleyebilir elbette :)

Bundan gocunmuyorum..
İnsanoğlu herkes aynı fikri savunmak zorunda değil, ne ben başkalarına düşüncemin doğruluğunu dayatabilirim; ne de başkaları bana öyle değil mi ?

Birbirmizi anlamamak yerine, gerçekten anlamayı denesek zaten böyle sorunlar hiç olmayacak.

Tutumum sizinle uyuşmasa da bende rencide edici, hakarete yönelik herhangi bir kelime kullanmadığınız için sizi tebrik ederim :)
Sevgiler :KK54:
Bu konuda uyusmamamiz baska konularda uyusmamizi engellemeyecek. Ben inaniyorum ortak paydada buluşacağız baska konuda :)

Sevgiler, sayenizde en azindan çocukların karnina mama girecek, bunun icin de tesekkurler.

Kazandığı 5-10-20 liralar da elbette ki haram :)
Aynı şeyi konuşuyoruz ama birbirimizi anlamıyoruz sanırım :) mesela 5 lira oynardı öylesine.. 10 tl alırdı o 10 tl ile gene idda oynardı :) gibi..
Yani ben iddaya karşıyım, ama bu konu da ona çok karışmam. Çok karışmayı sevmem, işime karışılmasını sevmediğim gibi eşim dahi olsa :)
Bu paraya ihtiyacımız yok, Türkiye standartlarına göre ikimiz de iyi kazanıyoruz,rahat geçinebiliyoruz.
Bu parayı ben yemek istemiyorum, eşim de naçizane fikrini söyleyip bununla idda oynamayayım bir yere ya da birine verelim dedi.. ama net bilgim olmadığı için sizlerinde görüşünü almak istedim :)

Değerli yorumunuz için teşekkürler :)
Cok tuhaf..ihtiyaci olmayan insan iddaa isine bulasmaz.Konunuz da bir o kadar sacma.Neyi kanitlamaya calisiyorsunuz anlamadim

Abim çok oynar çoğu zaman çocukları aç kalmadıysa tutturduklarındandır.O onun bileceği şeydir.
Eşim elini milli piyango biletine bile sürmez. Ona göre tamamen haramdır böyle şeyler. Oda onun inancıdır.
Bana gelirsek bilmiyorum vallaha şimdi kendim için bişey diyemedim. Duruma göre değişebilir şimdiye kadar hep amortide kaldım bilet değiştirdim. Belki çıksa sizin gibi napıcamı bilemezdim . :KK33:
Ama çoğu yorum hayvanlara bağışlama yönünde bencede en mantıklısı o. En azından onlarda günah sevap yok haram helal farketmez :KK50:

Size eşimin ne yapacağını sormadım ben :)
Kimseden izin de almıyoruz yaparken :)

He Robin Hood olduğumuzu gösteren şeyleri size söylerim ama burası ne yeri ne zamanı :)
İbadetin gizli olanı makbul demişler..

Hamileyim; şuana kadar boğazımdan haram lokma geçirmediğim gibi şu saatten sonra hiç geçirmem :) Nitekim tek başıma değilim artık benimle olan bir bebeğim var..
Hayır yapıyoruz da demedim, neden içim içime sığmasın :) Zira hayrın ne olduğunu biliyorum.. Bunun hayra girmediğini bildiğim gibi.

Engin bilgileriniz için teşekkür ederim tekrardan, hayırlı akşamlar ..
Hamileyim boğazımdan haram geçirmem dediğiniz için yani hassasiyetiniz olduğu için yazıyorum. İddiadan gelen parayı almamış olsanızda harama katkıda bulunup kazananların haram yemesine neden oluyor eşiniz doğal olarak. Sebep olan yapan gibidir. Yani üç beş kazanıp iddiaya yeniden yatırıp o parayı yememenizle, çıkan parayı yemeniz arasında hiçbir fark yok. Haram haramdır kılıfına uydurmuş olmanız haram olduğu gerçeğini değiştirmiyor malesef.

Merhaba Cağnıımmm KK hatunları :kahve:

Eşim iddaa oynuyor böyle ara ara ama makarasına yani işte 5 lira yatırır ne bileyim 10 lira alır o kazandığı 10 tl ile gene oynar 100 alır ya da 10 lira da gider gibi :KK51:

Ufak tefek rakamlar olduğu için eşime şimdiye kadar hiç karışmadım, karışmam da..
Erkeğin sık boğaz edilmesi taraftarı bir kadın değilim. Zaten bütçesini falan bilir öyle her gün oynamaz, ya da 100tl den fazla yatırmaz. hafta da 1 kere bilemedin 2 .. Ayda yılda 1 anca öyle 100 lira falan basar onun haricinde 10-20.. her neyse..

Şimdi dün 100tl idda oynamış :sopa: 6-7 bin civarı tutturmuş çok ilgilenmedim ama böyle bir rakam..

Şimdi bu haram, biz bu paraları zaten hiç kullanmadık yani hep 3-5 liralık rakamlar olduğu için.
Şimdi bu 6 milyarla ne yapılır.. ?

Bununla iddaa oynamayayım yüklü bir para çünki bir yere verelim diyor; ama bu paranın hayrından ne olur onu bilmiyorum ?

Siz olsanız ne yapardınız ???

Teşekkürler şimdiden :oops::KK54:

GÜNCEL ;
Kararım şu yönde, bu fikri veren arkadaşa teşekkür ediyorum tekrardan [IMG alt="Samsonn"]https://www.kadinlarkulubu.com/forum/data/avatars/s/371/371575.jpg?1551446737[/IMG] Samsonn

paranın yarısını yedikule hayvan barınağına
kalan yarısını ise kadıköy belediyesi hayvan bakım evi ile , Ümraniye hayvan barınağına bağışlayacağım..

Teşekkür ederim hepinize :KK68:
Az önce bir konu okudum bir öğrencinin ihtiyacı varmis onada yardım etmeyi düşünebilirsiniz bence konuyu bulup size tekrar yazarım ilgilenirseniz

Madem haram olduğunu düşünüyorsunuz , öyleyse hiç izin vermeyeceksiniz. Önemli olan 3 5 yatırıp kullanmamak değil , parayı harama yatırmak.

Siz dikkat edinde 6 bin tatli gelipte o oynadigi 10 lira 20 luralar yakin zaman sonra bes bin basmalara gelmesin boyle boyle baslaniyor. Ki ben pek inanmadim 100 lira basipta 6 bin kazanmasina.siz onleminizi alin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X