Eşimin iddaadan kazandığı para ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayvan barınaklarina mama alıp verin.
Eşimin bu gibi konularda hassasiyeti var.
Ama para mecbur bankada olunca yıl sonunda katki payi katilim bilmem nesi para yatiyor hesaplara.
Bir kaç sorup soruşturmuş, hayvanlar için bir şeyler yapın denmiş 🤷🏻‍♀️
Siz yine de bir bilene sorun,
Ama eğlencesi, zevkine oynuyor olması yada kazandığını yememesi yaptığı şeyin ne olduğunu değiştirmiyor da bencede sizin karışmamaniz lazım. Herkesin günahı sevabı kendine.
Evet ben mesela sokak hayvanlari için proje yurutuyorum 2 senedir ogretmenim.
mamalarimiz bitmek uzere.
bize mama yardimi alinip gonderilse ne guzel olurdu..
yeni kampanya baslattik ama daha kimseden ses yok
cebimden karsiliyorum ama yardim gelse tum okullara dagitimini yapiyoruz ogrencilerle birlikte mama dagitiyoruz sokak kedilerine.

hem onlarda bu bilinç olusuyor hem hayvanlar doyuyor

benim derdim mentollünün kalkması
bu bana sigarayı bile bıraktırabilir
şu an tüm tekellerde kalan zulaları topluyorum ama elbet bitecek
işte o gün kıyametttttt :KK14:
Burda bitti bile tekellerde de yok kalmamis. Hepsi o sacma patlatmasiz olanlardan. M.k gibi tadi var bende icemiyorum onu hic. 1 haftadir zulume dondu.
Neyse poncigin konusunu da dagittik 😂 poncikvegece poncikvegece k.bakma kuzum yarama parmak basildi 🤭

Bende bunu soruyorum zaten :)
Para şuan eşimin hesabında.. Biz zaten bu iddadan gelen para 3-5 olduğu için yüklü dahi olsa el sürmedik hiç, eşim hep zevkine oynadı.

Şimdi ki para yüklü olduğu için eşimin de fikri bunu iddaya yatırmayayım, ihtiyacı olan birine versek ne olur gibi bir düşünce oldu..

Bende soruyorum :) makul mü diye :)
Teşekkürler.

Ben de size soruyorum; sizin kursağınız haram yemeyecek kadar temiz de başkasının ki kirli mi? Zaten cevabı içinde, kendinize layık görmediğinizi başkasına da görmeyin.

Krediye bulaşmış ama pişman olan onun haram olduğunu bildiği için pişman olan ihtiyaç sahibi yakınınıza verebilirsiniz bir daha kinede kredi borcundan kurtulur bir daha bulaşmaz belkide ...mesela bazen seçim öncesi rüşvet gibi paralar veriliyor ya maaşlara ..ben öyle yapmıştım

Evet ben mesela sokak hayvanlari için proje yurutuyorum 2 senedir ogretmenim.
mamalarimiz bitmek uzere.
bize mama yardimi alinip gonderilse ne guzel olurdu..
yeni kampanya baslattik ama daha kimseden ses yok
cebimden karsiliyorum ama yardim gelse tum okullara dagitimini yapiyoruz ogrencilerle birlikte mama dagitiyoruz sokak kedilerine.

hem onlarda bu bilinç olusuyor hem hayvanlar doyuyor
Sosyal medya kullanıyor musunuz ?
Ne diye geçiyor nereye bağlısınız ?

Ben mama yardımı yapacağım yerleri belirledim. Ama sizin bölgeye de bir miktar göndermek isterim

Ben de size soruyorum; sizin kursağınız haram yemeyecek kadar temiz de başkasının ki kirli mi? Zaten cevabı içinde, kendinize layık görmediğinizi başkasına da görmeyin.
Ya ben kendimi anlatamıyorum :) ya sizin canınız tartışmak istiyor herhalde :)
Ama o kişi ben değilim hanımefendi üzgünüm :)

Başkalarından beslenin siz lütfen :)

Ben zaten başkalarının kursağı kirli demedim ki :) neden ortamı geriyorsunuz şuan da ?
Ben bu parayı yemiyorum, benim bu paraya ihtiyacım yok; çünkü kazancım iyi, gelirim iyi. buraya kadar hem fikir miyiz ? :)

Onun haricinde, atıyorum.. yardıma muhtaç biri vardır, paranın nereden geldiğini söylerim x kişisi kabul eder ve parayı veririm.
Bu makulmü diye soruyorum:)
Yargılamak, ve nefretten beslenmek yerine.. yapıcı ve fikir verici olmayı deneyin :)

inanın hayat daha güzel öyle :)

teşekkürler..

Paranın nereye gideceği belli oldu zaten.
Sevgiler.

oynarkende haram değil mi?ben olsam kazandığımı kendime harcardım ama siz çok iyi bir sonuca varmışsınız bu nedenle tebrik ediyorum.sahipsiz hayvanlar nasiplensin o paradan çok hayırlı bir iş:KK51:

Ben zaten başkalarının kursağı kirli demedim ki :) neden ortamı geriyorsunuz şuan da ?
Ben bu parayı yemiyorum, benim bu paraya ihtiyacım yok; çünkü kazancım iyi, gelirim iyi. buraya kadar hem fikir miyiz ? :)

Onun haricinde, atıyorum.. yardıma muhtaç biri vardır, paranın nereden geldiğini söylerim x kişisi kabul eder ve parayı veririm.
Yargılamak, ve nefretten beslenmek yerine.. yapıcı ve fikir verici olmayı deneyin :)

teşekkürler..

Sevgiler.

Şimdi bu haram, biz bu paraları zaten hiç kullanmadık yani hep 3-5 liralık rakamlar olduğu için.
Şimdi bu 6 milyarla ne yapılır.. ?

Haram olduğu için kendinize layık görmediğiniz para, başka işler için de haram. Algılayamadığınız kısım bu. Sanki çok kıymetli bir hayır yapıyormuşsunuz da içiniz içinize sığmıyor gibi ama boşa. Eşinize söyleyin hobi gibi , kumar oynamasın. Robin Hood olmak için başka yollar var ama kumar komik bir yöntem

Haram olduğu için kendinize layık görmediğiniz para, başka işler için de haram. Algılayamadığınız kısım bu. Sanki çok kıymetli bir hayır yapıyormuşsunuz da içiniz içinize sığmıyor gibi ama boşa. Eşinize söyleyin hobi gibi , kumar oynamasın. Robin Hood olmak için başka yollar var ama kumar komik bir yöntem
Size eşimin ne yapacağını sormadım ben :)
Kimseden izin de almıyoruz yaparken :)

He Robin Hood olduğumuzu gösteren şeyleri size söylerim ama burası ne yeri ne zamanı :)
İbadetin gizli olanı makbul demişler..

Hamileyim; şuana kadar boğazımdan haram lokma geçirmediğim gibi şu saatten sonra hiç geçirmem :) Nitekim tek başıma değilim artık benimle olan bir bebeğim var..
Hayır yapıyoruz da demedim, neden içim içime sığmasın :) Zira hayrın ne olduğunu biliyorum.. Bunun hayra girmediğini bildiğim gibi.

Engin bilgileriniz için teşekkür ederim tekrardan, hayırlı akşamlar ..

teşekkürler..

Sevgiler.
Yorumlara karsi Sabrinizdan dolayı sizi tebrik ederim 😂😍

Bir 10 kilo mama benim icin Kedilere de mama alın olur mu 😆😍

Sosyal medya kullanıyor musunuz ?
Ne diye geçiyor nereye bağlısınız ?

Ben mama yardımı yapacağım yerleri belirledim. Ama sizin bölgeye de bir miktar göndermek isterim
inanin çok ihtiyac var.
sosyal medya hesabimiz @3kprojeekibi

bu link üzerindede direk mama yardimi yapabilirsiniz.Çok tesekkur ederim şimdiden

Yorumlara karsi Sabrinizdan dolayı sizi tebrik ederim 😂😍

Bir 10 kilo mama benim icin Kedilere de mama alın olur mu 😆😍
Dağıtım yaptığınız bir yer varsa, sosyal medya vs ..
Özelden bildirirseniz direkt gönderim yapabilirim.

Sabırlı olmak zorundayım çünkü kimse için ban yemek istemiyorum :)

Ya ben anlatamıyorum, ya hanımların bazıları beni anlamamakta ısrar ediyor :)

Ama ona rağmen tüm sabrımla herkese cevap vermeye çalıştım.
Nitekim bunun bir hayır olmadığını çok iyi biliyorum. Kimsenin boğazından haram geçirmek gibi bir amaçta gütmüyorum; benim burada ki amacım ne yapabilirim? diye sormaktı..

Kimileri gerçekten tüm samimiyeti ile cevap verirken, kimileri yargılayıp nefretten beslendi :) problem değil..
Ne demek istediğimi anlatabildim diye düşünüyorum, önemli olan bu bence :)

Teşekkür ederim :KK51:

inanin çok ihtiyac var.
sosyal medya hesabimiz @3kprojeekibi

bu link üzerindede direk mama yardimi yapabilirsiniz.Çok tesekkur ederim şimdiden
Benim evde 4 ayaklı bir oğlum var, bir de 4 ayaklı kızım vardı.. Kızımı kaybettik.
Oğlumdan dolayı sokak hayvanlarına çok düşkünüz.

Patifood bizim sürekli mama yardımı yaptığımız bir hesap lakin size hiç denk gelmemiştim. Mama kumbarası üzerinden bir çok ilde bir çok hesaba mama gönderimi sağlıyorum en azından her ay bunu düzenli olarak 3-5 demeden yapmaya çalışıyorum.

Göndereceğimden şüpheniz olmasın..
Sizinde yüreğinize sağlık:KK200:

haram para inancınız varsa ne diye kumar oynuyosunuz ki? hayvan barınaklarına, lösemili çocuklara bağışlayın.

Nitekim bunun bir hayır olmadığını çok iyi biliyorum. Kimsenin boğazından haram geçirmek gibi bir amaçta gütmüyorum; benim burada ki amacım ne yapabilirim? diye sormaktı..

Kimileri gerçekten tüm samimiyeti ile cevap verirken, kimileri yargılayıp nefretten beslendi :) problem değil..

Ben de teskkur ederim özellikle dağıtım yaptığım bir yer maalesef siz benim yerime de dağıtın diye yazdım
Ben kendi durumuma göre ancak sokaktaki mama kaplarını doldurabiliyorum ^^

Bu olay ozelindeki tutumunuzu kendi adima dogru bulmasam da uslubunuz ve tartisma adabiniz gercekten cok duzgun.

Farkli fikirlerde olsak da sahalarda gormek istediğimiz hareketler bunlar. Soylemeden gecemedim :)

Bu olay ozelindeki tutumunuzu kendi adima dogru bulmasam da uslubunuz ve tartisma adabiniz gercekten cok duzgun.

Farkli fikirlerde olsak da sahalarda gormek istediğimiz hareketler bunlar. Soylemeden gecemedim :)
Hakarete girmedikçe herkes istediği eleştiriyi yapabilir, istediğini söyleyebilir elbette :)

Bundan gocunmuyorum..
İnsanoğlu herkes aynı fikri savunmak zorunda değil, ne ben başkalarına düşüncemin doğruluğunu dayatabilirim; ne de başkaları bana öyle değil mi ?

Birbirmizi anlamamak yerine, gerçekten anlamayı denesek zaten böyle sorunlar hiç olmayacak.

Tutumum sizinle uyuşmasa da bende rencide edici, hakarete yönelik herhangi bir kelime kullanmadığınız için sizi tebrik ederim :)
Sevgiler :KK54:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X