Eşimin iddaadan kazandığı para ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Madem oradan gelecek para size göre haram bir kazanç neden oynadın diye sorarlar adama sokağa atacak 100 tl paranız mı var yani gelen parayı kullanmayacaksanız mantık nedir? o zaman kumar oynamakta haram. Biri vardı piyango bileti almış belli bir miktar çıkmış neymiş haram paraymış diye yakmış ee niye bilet almış o zaman çok saçma. Eve girmesini istemiyorsanız bağışlayın. Bir daha da oynamayın biriktirin daha iyi

Merhaba Cağnıımmm KK hatunları :kahve:

Eşim iddaa oynuyor böyle ara ara ama makarasına yani işte 5 lira yatırır ne bileyim 10 lira alır o kazandığı 10 tl ile gene oynar 100 alır ya da 10 lira da gider gibi :KK51:

Ufak tefek rakamlar olduğu için eşime şimdiye kadar hiç karışmadım, karışmam da..
Erkeğin sık boğaz edilmesi taraftarı bir kadın değilim. Zaten bütçesini falan bilir öyle her gün oynamaz, ya da 100tl den fazla yatırmaz. hafta da 1 kere bilemedin 2 .. Ayda yılda 1 anca öyle 100 lira falan basar onun haricinde 10-20.. her neyse..

Şimdi dün 100tl idda oynamış :sopa: 6-7 bin civarı tutturmuş çok ilgilenmedim ama böyle bir rakam..

Şimdi bu haram, biz bu paraları zaten hiç kullanmadık yani hep 3-5 liralık rakamlar olduğu için.
Şimdi bu 6 milyarla ne yapılır.. ?

Bununla iddaa oynamayayım yüklü bir para çünki bir yere verelim diyor; ama bu paranın hayrından ne olur onu bilmiyorum ?

Siz olsanız ne yapardınız ???

Teşekkürler şimdiden :oops::KK54:
Meblağa göre mi haram oluyor ya da olmuyor? Yani 3-5 tl kazaninca haram degil 6 bin kazaninca mi haram? Haramsa hiç oynamamasi lazim. Siz de kaideleri kendine göre eğip bukenlerden misiniz? Sen bunu sorgula.

Meblağa göre mi haram oluyor ya da olmuyor? Yani 3-5 tl kazaninca haram degil 6 bin kazaninca mi haram? Haramsa hiç oynamamasi lazim. Siz de kaideleri kendine göre eğip bukenlerden misiniz? Sen bunu sorgula.
Tamam sorgularım :)

Okuduğunuzu anlamıyorsanız lütfen alıntılamayın :)

Sevgiler..

Hayvan barınaklarina mama alıp verin.
Eşimin bu gibi konularda hassasiyeti var.
Ama para mecbur bankada olunca yıl sonunda katki payi katilim bilmem nesi para yatiyor hesaplara.
Bir kaç sorup soruşturmuş, hayvanlar için bir şeyler yapın denmiş 🤷🏻‍♀️
Siz yine de bir bilene sorun,
Ama eğlencesi, zevkine oynuyor olması yada kazandığını yememesi yaptığı şeyin ne olduğunu değiştirmiyor da bencede sizin karışmamaniz lazım. Herkesin günahı sevabı kendine.

Benimki de kendi oynamaz millete tuyo verir. Surekli de tutturuyor 🤦‍♀️ Sıkı takip eder maclari. Adamin iki zevki var. Biri haber izlemek biri mac 🤦‍♀️ Gecenlerde bna diyor ki seytan aklima girer de oynarsam tutturdugumuzla kredimizi kapatalim da haydan gelen huya gitsin 😂
Insallah gaza gelip oynamaz 🤭
Ay bana da verin tuyolari madem tutturuyor :KK70:

Ben cok guzel yerim o parayi, hunharca ezerim hic sorun degil :KK70:

:KK51: :KK68: Herkese güzel ve değerli yorumları için teşekkür ederim

Kimileri anlamıştır.. kimileri anlamamıştır problem yok :) Ne anlatmak istediğim gayet açık ve net ortada bence :)

Kararım şu yönde, bu fikri veren arkadaşa teşekkür ediyorum tekrardan Samsonn Samsonn

paranın yarısını yedikule hayvan barınağına
kalan yarısını ise kadıköy belediyesi hayvan bakım evi ile , Ümraniye hayvan barınağına bağışlayacağım..

Teşekkür ederim hepinize :KK200:

Mune Mune konumu kapatabilir misiniz mune hanım ablacımm :)

Haram haramdır.
Azı çoğu olmaz.
Kocanız 1 tl lik oynasa da haram bin tl lik oynasa da.
Burada miktar önemli değil. Haram olan bu tür oyunların kendisi. Yani oynamak haram kaç tl olursa olsun.

Haram parayı bir yere bağışlarsanız onun günahı silinmez çünkü tövbe edip bir daha oynamaması gerekir.

Ay bana da verin tuyolari madem tutturuyor :KK70:

Ben cok guzel yerim o parayi, hunharca ezerim hic sorun degil :KK70:
Kiz dur ben adami kacirdikca bulastiracagiz 🤭 Karakolda adamin yakasina yapisiyolarmis nolur soyle diye. Karakoldaki bayan polisten aliyorum istihbarati. Senin kocan yuzunden benimki iyice alisti, kendi oynamiyor milleti alistiriyor kocan diyor bana 😂 Akli olan dinlemesin napim dedim artik 😂

bana verin de cugara alim ya para yetişmiyor :KK50::KK14:
Milletimizin kanayan yarasi 😂 Kari koca iciyoruz yetismiyor anacim. Bir de paketleri degistirmisler. Kapkara renkte hepsi. Minicik adi yaziyor altinda. Her sabah ise giderken yanlislikla birbirimizin sigarasini almamiz da cabasi 🤦‍♀️ Nereye gidiyor bu tutun alemi yav. 😂😂

valla bence harcayın istemıyosanızda evsizlere yada sokak hayvanlarına mama olarak bagıslayın..mama kumbarası olan bi sürü ılan var

Benim eşimde arkadaşlarıyla ayda yılda bi oynamişti yillar evvel.500 tl kazanmisti o zamanlar yeni evliydik ben calismiyordum borlarimiz vardi sevindik kullandik.
kullandiktan 1 ay sonra arabada olmadik bi hasar cikti bin tl odedik,sonra bin tl hic ummadigimiz bi bankadan bin tl borc cikti onuda odedik borc alip borcla kapattik.
esime dedim fazla fazla cikti diye.
o gün bugündur oynamiyor.
ve artik hic oyle ummadigimiz bi yerden para cikmiyor.
kesinlikle kullanmayin

Kazanılan para haram olduğu gibi, yatırilan para da haram.Miktar küçük olunca daha az haram yada çok olunca daha çok haram olmuyor.Zamaninda benim eşim bir iki kez oynamıştı.Tavrimi net koydum,şansa o oynadığına da 6-7 bin lira çıkmıştı.Eve sokma, çocuğumla benim boğazımdan geçirme de ne yaparsan yap demiştim.Eger bir daha oynarsan da seni bosarim demiştim ki yaparım bunun için.O da parayı kumarbaz babası ve amcasına yollamıştı :KK53:

Milletimizin kanayan yarasi 😂 Kari koca iciyoruz yetismiyor anacim. Bir de paketleri degistirmisler. Kapkara renkte hepsi. Minicik adi yaziyor altinda. Her sabah ise giderken yanlislikla birbirimizin sigarasini almamiz da cabasi 🤦‍♀️ Nereye gidiyor bu tutun alemi yav. 😂😂

benim derdim mentollünün kalkması
bu bana sigarayı bile bıraktırabilir
şu an tüm tekellerde kalan zulaları topluyorum ama elbet bitecek
işte o gün kıyametttttt :KK14:

Sevap beklentisi olmadan bir yere verin.
Başka bir şey yapmaya gerek yok.

Bir de oynarken de haram zaten.
Sadece para değil.

şimdi yanlış anlamayın parayı nasil kullanacaginjz bizi ilgilendirmez. yanlız sordunuz diye soyluyorum;
haram para ile hayır yapmak idrar ile abdest almaya benzer. nasıl ki idrarla abdest alınmaz, haram para ile de hayır yapılmaz.

sadece birisine yada bir kuruma parayı vermiş olursunuz hayrı sevabı olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X