Eşimin iddaadan kazandığı para ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim arkadaşım sormuştu, fetva veren kişi, anca hayvan besleyebilirsin demişti.

Böyle bir hassasiyetiniz varsa, bence bu soğuklarda sokak hayvanları için kullanmak güzel olur.
Tabi kiiii :)
Bu da çok güzel bir fikir.. Barınaklara bağışta bulunabiliriz o halde ?

ben olsam bakım evıne veya sokakta yasayan - kımsesızler ıcın verırdım

ama paranın nerden geldıgını soyleyerek
bu konu hassas olan o lokma bogazımdan gecmesın dıyecek kısıler de olabılır cunku
Çok haklısınız..
Bir arkadaş sokak hayvanları için kullanabilirsiniz demiş..

Ama dediğiniz gibi yardıma muhtaç birine nereden geldiğini söyleyip verebilirim.
Kabul ederse amenna, etmezse onun seçimi tabi ki.
Teşekkürler :KK68:

O kazdığı 5 10 20 liralarda haramdi , büyük para çıkınca haram olmadı ki size 🙈 yani siz haram para kullanmak istemiyorum dediniz diye diyorum .
Yoksa bana göre haram değil yani ben öyle düşünmüyorum bu devirde ucuzken altın dolar euro alip yükselip kar saglayinca da haram buna niye kimse bir şey demiyor..
Bence ihtiyacınız varsa harcayin ihtiyacınız olmasa bile kenarda dursun..
Hem oynayıp hem kazaninca haram kullanmam demek aşırı mantıksız yani kızmayın ama böyle yani zevke oynuyo olabilit ama sonuçta yine bir şey kazanıyor mantığınızi anlayamadım

Kullanmayacaksaniz gönderin bana 😂😂

O kazdığı 5 10 20 liralarda haramdi , büyük para çıkınca haram olmadı ki size 🙈 yani siz haram para kullanmak istemiyorum dediniz diye diyorum .
Yoksa bana göre haram değil yani ben öyle düşünmüyorum bu devirde ucuzken altın dolar euro alip yükselip kar saglayinca da haram buna niye kimse bir şey demiyor..
Hem oynayıp hem kazaninca haram kullanmam demek aşırı mantıksız yani kızmayın ama böyle yani zevke oynuyo olabilit ama sonuçta yine bir şey kazanıyor mantığınızi anlayamadım

Kullanmayacaksaniz gönderin bana 😂😂

Kullanmayacaksaniz gönderin bana 😂

Bağış yapın ya da evsizlere verin.
Bu arada iddia bağımlılıktır. İnsan kaybettikçe kaybettiği parayı yerine koyması geliyor, hele hırslıysa.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim :KK68:
Bende dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum ( paranın nerden geldiğini söyleyip ) veya barınaklara bağış şeklinde kullanabilirim.

Eşimin bağımlılık gibi bir durumu yok ama :olamaz: zevkine oynuyor sadece.
Teşekkürler :oops:

Merhaba Cağnıımmm KK hatunları :kahve:

Eşim iddaa oynuyor böyle ara ara ama makarasına yani işte 5 lira yatırır ne bileyim 10 lira alır o kazandığı 10 tl ile gene oynar 100 alır ya da 10 lira da gider gibi :KK51:

Ufak tefek rakamlar olduğu için eşime şimdiye kadar hiç karışmadım, karışmam da..
Erkeğin sık boğaz edilmesi taraftarı bir kadın değilim. Zaten bütçesini falan bilir öyle her gün oynamaz, ya da 100tl den fazla yatırmaz. hafta da 1 kere bilemedin 2 .. Ayda yılda 1 anca öyle 100 lira falan basar onun haricinde 10-20.. her neyse..

Şimdi dün 100tl idda oynamış :sopa: 6-7 bin civarı tutturmuş çok ilgilenmedim ama böyle bir rakam..

Şimdi bu haram, biz bu paraları zaten hiç kullanmadık yani hep 3-5 liralık rakamlar olduğu için.
Şimdi bu 6 milyarla ne yapılır.. ?

Bununla iddaa oynamayayım yüklü bir para çünki bir yere verelim diyor; ama bu paranın hayrından ne olur onu bilmiyorum ?

Siz olsanız ne yapardınız ???

Teşekkürler şimdiden :oops::KK54:
Madem parayı kullanmıcak neden oynuyor
Bu bana saçma geliyo çıkımcada haram diyosunuz haram oldugunu bilmiyomu oynarken neyse..
verin birine gitsin madem 😏

Bende dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum ( paranın nerden geldiğini söyleyip ) veya barınaklara bağış şeklinde kullanabilirim.

bağımlı olmadığına emin misiniz ?
kumar bağımlılıktır .
asla hiç bir şekilde oynamasını istemediğini söyleyin bakalım eli ayağı nasıl titriyor ne kadar bağımlı görürsünüz

Kullanmayacaksaniz gönderin bana 😂
Kazandığı 5-10-20 liralar da elbette ki haram :)
Aynı şeyi konuşuyoruz ama birbirimizi anlamıyoruz sanırım :) mesela 5 lira oynardı öylesine.. 10 tl alırdı o 10 tl ile gene idda oynardı :) gibi..
Yani ben iddaya karşıyım, ama bu konu da ona çok karışmam. Çok karışmayı sevmem, işime karışılmasını sevmediğim gibi eşim dahi olsa :)
Bu paraya ihtiyacımız yok, Türkiye standartlarına göre ikimiz de iyi kazanıyoruz,rahat geçinebiliyoruz.
Bu parayı ben yemek istemiyorum, eşim de naçizane fikrini söyleyip bununla idda oynamayayım bir yere ya da birine verelim dedi.. ama net bilgim olmadığı için sizlerinde görüşünü almak istedim :)

Değerli yorumunuz için teşekkürler :)

6 parçaya böl

Ihtiyac sahibi 6 kişiye paylaştır.

En temizi.

Ama nedense sanki kendiniz harcayacaksınız gibi hissettim. Yanılıyor da olabilirim.
Kendim harcayacak olsam hiç konu açmazdım değil mi ?
Bence öyle :)

Benim, bizim eş olarak bu paraya ihtiyacımız inanın hiç yok :)
Çok şükür. :)

yorumunuz için teşekkürler..

Benimki de kendi oynamaz millete tuyo verir. Surekli de tutturuyor 🤦‍♀️ Sıkı takip eder maclari. Adamin iki zevki var. Biri haber izlemek biri mac 🤦‍♀️ Gecenlerde bna diyor ki seytan aklima girer de oynarsam tutturdugumuzla kredimizi kapatalim da haydan gelen huya gitsin 😂
Insallah gaza gelip oynamaz 🤭

Merhaba Cağnıımmm KK hatunları :kahve:

Eşim iddaa oynuyor böyle ara ara ama makarasına yani işte 5 lira yatırır ne bileyim 10 lira alır o kazandığı 10 tl ile gene oynar 100 alır ya da 10 lira da gider gibi :KK51:

Ufak tefek rakamlar olduğu için eşime şimdiye kadar hiç karışmadım, karışmam da..
Erkeğin sık boğaz edilmesi taraftarı bir kadın değilim. Zaten bütçesini falan bilir öyle her gün oynamaz, ya da 100tl den fazla yatırmaz. hafta da 1 kere bilemedin 2 .. Ayda yılda 1 anca öyle 100 lira falan basar onun haricinde 10-20.. her neyse..

Şimdi dün 100tl idda oynamış :sopa: 6-7 bin civarı tutturmuş çok ilgilenmedim ama böyle bir rakam..

Şimdi bu haram, biz bu paraları zaten hiç kullanmadık yani hep 3-5 liralık rakamlar olduğu için.
Şimdi bu 6 milyarla ne yapılır.. ?

Bununla iddaa oynamayayım yüklü bir para çünki bir yere verelim diyor; ama bu paranın hayrından ne olur onu bilmiyorum ?

Siz olsanız ne yapardınız ???

Teşekkürler şimdiden :oops::KK54:
İhtiyaç sahibi insan ararsanız bence bulunur. Haram para eve bikere girince devamı gelir diye düşünüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X