Eşimin iddaadan kazandığı para ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

poncikvegece

Pipili bir bebiş :)
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
8.477
29.060
Merhaba Cağnıımmm KK hatunları :kahve:

Eşim iddaa oynuyor böyle ara ara ama makarasına yani işte 5 lira yatırır ne bileyim 10 lira alır o kazandığı 10 tl ile gene oynar 100 alır ya da 10 lira da gider gibi :KK51:

Ufak tefek rakamlar olduğu için eşime şimdiye kadar hiç karışmadım, karışmam da..
Erkeğin sık boğaz edilmesi taraftarı bir kadın değilim. Zaten bütçesini falan bilir öyle her gün oynamaz, ya da 100tl den fazla yatırmaz. hafta da 1 kere bilemedin 2 .. Ayda yılda 1 anca öyle 100 lira falan basar onun haricinde 10-20.. her neyse..

Şimdi dün 100tl idda oynamış :sopa: 6-7 bin civarı tutturmuş çok ilgilenmedim ama böyle bir rakam..

Şimdi bu haram, biz bu paraları zaten hiç kullanmadık yani hep 3-5 liralık rakamlar olduğu için.
Şimdi bu 6 milyarla ne yapılır.. ?

Bununla iddaa oynamayayım yüklü bir para çünki bir yere verelim diyor; ama bu paranın hayrından ne olur onu bilmiyorum ?

Siz olsanız ne yapardınız ???

Teşekkürler şimdiden :oops::KK54:

GÜNCEL ;
Kararım şu yönde, bu fikri veren arkadaşa teşekkür ediyorum tekrardan Samsonn Samsonn Samsonn Samsonn

paranın yarısını yedikule hayvan barınağına
kalan yarısını ise kadıköy belediyesi hayvan bakım evi ile , Ümraniye hayvan barınağına bağışlayacağım..

Teşekkür ederim hepinize :KK68:

Son düzenleme:
kusura bakmayın da bana bu o kadar saçma geliyor ki
oynarken bilmiyor muydunuz haram olduğunu da kazanınca ne yapacağınızı bilemediniz
bu ikramiyeden 20 bin kazanan adamın haram diye bileti yakmasına benziyor
o da saçma ötesi gelmişti, sizin konunuzda
Size saçma gelebilir hanımefendi, nasıl gördüğünüzün bir sakıncası yok benim için :)
Hiç problem değil.. Oynarken tabi ki biliyor kendisi haram olduğunu, zaten zevkine oynuyor. Benim eşim 33 yaşında insan onu tanıdığımdan beri zevkine hep oynar.
İlk defa böyle bir rakam tutturdu, yoksa gelsin zengin olayım hevesine değil. Bu paraya zaten ihtiyacımız yok.
Değerli yorumunuz için teşekkürler.
Sevgiler

Size saçma gelebilir hanımefendi, nasıl gördüğünüzün bir sakıncası yok benim için :)
Hiç problem değil.. Oynarken tabi ki biliyor kendisi haram olduğunu, zaten zevkine oynuyor. Benim eşim 33 yaşında insan onu tanıdığımdan beri zevkine hep oynar.
İlk defa böyle bir rakam tutturdu, yoksa gelsin zengin olayım hevesine değil. Bu paraya zaten ihtiyacımız yok.
Değerli yorumunuz için teşekkürler.
Sevgiler
Saçma görünme sebebi şuydu ki başka arkadaşlar da açıklamış bu işin sadece kazandığın parayı harcama kısmı değil haram olan, oynamak da çok hak helal falan değil o yüzden

Size haram da başkasına helal mi?
Bende bunu soruyorum zaten :)
Para şuan eşimin hesabında.. Biz zaten bu iddadan gelen para 3-5 olduğu için yüklü dahi olsa el sürmedik hiç, eşim hep zevkine oynadı.

Şimdi ki para yüklü olduğu için eşimin de fikri bunu iddaya yatırmayayım, ihtiyacı olan birine versek ne olur gibi bir düşünce oldu..

Bende soruyorum :) makul mü diye :)
Teşekkürler.

İddaan gelen para ne kadar haramsa oynarken da
o kadar haram degil mi? Çok tezat bir durumda eşiniz, ne bileyim dalga geçer gibi, rahatsız edici.

O parayı bağışlasınızda hayır yapmış olmuyorsunuz tabi ki. Haram parayla hayır yapılmaz çünkü.

Dini açıdan o parayla ne yapabiliri işin ehli birilerine sormakta fayda var. Normalde kişilere de verilmez o para diye biliyorum. Hayvanlar için birşey yapabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X